خانه > تحصیل در کانادا > سوال در مورد ادامه تحصیل و کار ضمن تحصیل در کانادا

سوال در مورد ادامه تحصیل و کار ضمن تحصیل در کانادا

سوال:

من دانشجوی کارشناسی ارشد – رشتۀ زبانشناسی در دانشگاه ملی مالزی هستم اما برای ادامۀ تحصیل مایلم به کشور کانادا بیام
من چند سؤال دارم که اگه بتونید منو راهنمائی کنید ممنون می شم
۱- اگر من بخوام برای یک رشتۀ دیگر متفاوت با رشتۀ خودم( زبان) در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنم آیا می بایست رشتۀ جدید حتما مرتبط با رشتۀ خودم باشد
 یا نه؟ به عنوان مثال با توجه به اینکه رشتۀ تحصیلی من در حال حاضر زبان هست  آیا می توانم برای رشتۀ کامپیوتر و یا ام- بی – ای  در مقطع کارشناسی ارشداقدام کنم؟
۲- اگر بخواهم از طریق مشاغل مورد نیاز اقدام کنم آیا شما می توانید لیست مشاغل رابرایم بفرستید؟
۳- کلآ اقدام جهت اخذ اقامت کانادا به کدام شیوه عملی تر و بهتر است ؟ دانشجوئی یا مشاغل؟
۴- اگر به صورت دانشجوئی اقدام کنم از چه زمانی اجازۀ کار خواهم داشت؟
۵- آیا با درآمد کار دانشجوئی می توان زندگی کرد یا نه؟ 
پاسخ:
۱- به طور کلی بله منعی نیست اما تصمیم نهایی با دپارتمانی است که قرار است در آن تحصیل کنید این موارد هنگام دادن پذیرش به شما مورد توجه قرار می گیرد و نمی توان از قبل پیش بینی کرد. سوابق کاری شما نیز در این زمینه موثر است.
۲- لیست مشاغل برای فدرال در این نشانی و برای کبک در این نشانی در دسترس شماست
۳- دانشجویی راه دریافت اقامت دایم نیست و فقط برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل و بازگشت دازند کسی که قصد اقامت دایم دارد عاقلانه و منطقی آن است که بر دریافت اقامت از طریق برنامه های موجود تمرکز کند.
۴- دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند آن هم در دانشگاه و برای خارج از دانشگاه باید درخواست مجوز کنند. روی کار در دوران دانشجویی حساب نکنید.
۵- دانشگاههای کانادا بسیار جدی است و مانند ایران و مالزی نمی توانید دو شغل داشته باشید و همزمان در دو رشته هم درس بخوانید. درس خواندن و کار کردن در کانادا قابل جمع نیست و جز اتلاف عمر نخواهد بود. اصلا توصیه نمی کنم. در صورت داشتن کار نیمه وقت در زمان دانشجویی این کار بعید است هزینه های شما را به عنوان دانشجوی خارجی تاین کند شما فقط سالی ۱۵۰۰۰ دلار باید به دانشگاه بدهید و حقوق یک شغل تمام وقت عادی بیش از ۲۵۰۰۰ دلار در سال نیست چه برسد به شغل نیمه وقت دانشجویی.
 1. علی
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۷ | #1

  با سلام
  دو سوال دارم لطفاً راهنمایی بفرمایید

  ۱) پرونده من در سال ۲۰۰۹ باز شده است و از داشتن فامیل در کانادا امتیازی نداریم، اخیراً خواهر خانم بنده به ایالت کبک مهاجرت کرده و PR هم دریافت کرده است ایا ارسال اسکن PR ایشان برای دریافت امتیاز کافی است

  ۲) مدرک دانشگاهی (لیسانس) دیگری نیز اخیراً دریافت کرده ام چطور می توانم برای گرفتن امتیاز دو مدرک اقدام کنم و اصولاً چطور می توانم به پرونده ام اطلاعات اضافه کنم
  با تشکر
  ارادتمند
  علی

  • ۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۸ | #2

   شما باید مکاتبه کنید و ضمن ارسال مدارک جدید طی نامه ای شرایط و تغییرات را توضیح دهید. در مورد فامیل صرف ارسال پی آر کافی نیست و باید مدارکی دال بر اینکه ایشان واقعا در کانادا زندگی می کند هم بفرستید مانند مدارک تلفن و آب و برق به نام ایشان و یا اگر جایی کار یا تحصیل می کند مدرکی از موسسه مربوطه

 2. منوچهر
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۸:۳۸ | #3

  با سلام
  اگر من از دانشگاهی در کانادا پذیرش بگیرم بلافاصله و بدون هیچ گیری سفارت کانادا در ایران به من ویزا ی تحصیلی می دهد؟ و اجازه ورود به من می دهد؟ من می ترسم هزینهایی پرداخت کنم و آخر سفارت کانادا بدلیلی به من ویزا ندهد لطفا مرا رهنمایی کنید
  ممنونم

  • ۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۳ | #4

   بله این حداقل ریسکی است که در مقابل شماست. تضمینی وجود ندارد که ویزا بگیرید

 3. fared
  ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ در ۰۸:۳۴ | #5

  باسلام ایا اطلاعاتی در زمینه شغل تکنیسین رادیولوژی ودرامد ان وجود دارد وایا مدرک کاردانی در کانادا امکان کار دارد در رشته رادیولوژی و سوال اخر اگر ما چند نمره در مجموع نمرات پرونده کم داشته باشیم ایا میتوان روی این مطلب حساب کرد به دلیل نیاز به این رشته در کانادا افیسر مهاجرت از این کمبود نمرات چشم پوشی کند

  • ۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۰:۱۵ | #6

   وضعیت رادیولوژیستها بسیار خوب است و کافی است دوره های کوتاهی را در اینجا بگذرانند در آمد خوبی هم دارد.

   در مورد سوال آخر باید بگویم که خیر به هیچ وجه شما باید اطمینان حاصل کنید که ۶۷ امتیاز را دارید

 4. علیرضا
  ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ در ۱۵:۵۱ | #7

  سلام.
  من دانشجوی سال اخر شیمی در یکی از دانشگاه های دولتی ایران هستم. معدل لیسانس و ارشدم تا حال بالای ۱۷ بوده. مقاله ای بین المللی زیادی دارم و همچنین ثبت اختراع٫
  من متولد ایران هستم اما گذرنامه افغان دارم. تافل هنوز نگرفتم اما تا ۸-۶ ماه دیگه نمره خوبی میگیرم.
  میخواستم بدونم میتونم برای دکترا بورس بشم؟ و فاند بگیرم؟
  یا اینکه کاری برام پیدا میشه؟
  من سابقه کار ندترم .سنم هم ۲۸ سال هستش.
  اما ۳ سال هستش که ذر یک گروه تحقیقاتی مشغول به فعالیت هستم اما فقط برای داشتن مقاله بیشتر.
  لطفا مرا راهنمایی کنید.
  ممنون.

  • ۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۵ | #8

   اینکه می توانید بورس و یا فاند بگیرید قابل پاسخ نیست و باید درخواست شما در دانشگاه و دچارتمان مورد نظر شما مورد بررسی قرار گیرد و معمولا دانشجویان خارجی شانس زیادی ندارند. توصیه می کنم همین الان برای اقامت دایم از طریق کبک اقدام کنید چون رشته شما جزو رشته های مورد نیاز کبک است و سریع اقامت دایم می گیرید و بعد از آن اگر بخواهید درس بخوانید به طور خودکار بورس دولت خواهید بود. تنها نیاز به این دارید که زبان فرانسه را در حد متوسط بدانید. برای اطلاعات بیشتر فرم ارزیابی ما را تکمیل کنید و با دفتر ما در تهران وقت مشاوره بگیرید. امکان آموزش زبان فرانسه هم در سیستم ما مهیاست.

 5. sara
  ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ در ۲۰:۵۶ | #9

  سوال:
  من در رشته مدیریت فناوری اطلاعات (MITM ارشد گرفته ام. زبانم خوبه /سابقه کار مرتبط دارم ۳ سال . مقاله دارمو در حال نوشتن کتاب هستنم.
  بززکترین مشکلم برای رفتن این که نمیدونم اونجاکاری که بشه بادرآمدش زندگی کرد پیدا می کنم یا نه.
  راه حل دست یابی به آن را پیدا نکردم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 6. مرجان
  ۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۶:۰۵ | #11

  با سلام
  من لیسانس عمران دارم – و حدود ۱۲ سال سابقه کار – چطوری میتونم از طریق شما از ۱ دانشگاه در کانادا -ترجیحه منترال- پذیرش بگیرم و آیا این موضوع میتونه بهم کمک کنه تا اونجا راحت تر بتونم برای مهاجرات اقدام کنم؟
  مرسی

  • ۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۹:۲۸ | #12

   اقدام برای ویزای دانشجویی برای کسی که قصد اقامت دایم در کانادا را دارد توصیه نمی شود و معمولا یکی از پر هزینه ترین و پر استرس ترین راه برای دریافت اقامت است. شما ممکن است برای اقدام از طریق کبک واجد شرایط باشید به دفتر ما مراجعه کنید و در این خصوص مشاوره بگیرید. در مورد دانشجویی هم راهنمایی خواهید شد. برای اولین گام فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید.

 7. پریا
  ۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۸:۱۶ | #13

  با سلام
  من لیسانس اقتصاد و فوق لیسانس مهندسی صنایع دارم.۲۹ سال دارم. سال پیش تقریبا اکثر مدارکم رو برای مهاحرت به کانادا ترجمه و آماده کرده بودم که به دلایلی این کار رو ادامه ندادم. الان می خوام اقدام کنم. با توجه به اتفاقاتی که تو سوریه افتاده آیا با سفارت سوریه تماس بگیرم؟و مدارکم رو اونجا ارسال کنم؟با توجه به رشته تحصیلیم چقدر امکان موفقیت هست با توجه به اینکه ۶ سال سابقه کار و بیمه دارم
  با تشکر

  • ۲ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۲:۰۰ | #14

   شما بنا دارید از کدام روش استفاده کنید؟ برای هیچیک از برنامه ها نیازی به تماس و یا ارسال مدارک به سوریه نیست.
   به نظر می رسد اطلاعات کافی ندارید. توصیه می کنم از یک موسسه مهاجرتی کمک بگیرید.
   می توانید فرم ارزیابی ما را نیز تکمیل کنید

 8. رضا
  ۲ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۳:۲۰ | #15

  با سلام
  من مهندس عمران هستم و سابقه کار حدود ٢ سال دارم میخواستم بدونم بعد از چه مدت در کانادا ( مونترال و ونکوور ) میتونم کار مرتبط با رشته ام رو پیدا کنم و اینکه اینکه یک مهندس عمران با تجربه در کانادا تا چه سقفی درامد سالیانه دارند؟
  ممنون

  • ۲ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۱:۵۳ | #16

   سوال عجیبی است و پاسخ آن نیازمند دانستن توان پیشگویی. اینکه در چه مدت می توان کاری یافت بسته به فاکتورهای متعددی از جمله توانایی های شخصی شماست و کسی نمی تواند به این سوال پاسخ روشنی بدهد. توصیه می کنم سمینارهای مهر ماه ما را شرکت کنید اطلاعات آن اینجاست.

 9. سارا
  ۲ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۴:۳۷ | #17

  لطفا درباره کار برای رشته معماری و شغلهای وابسته به ساختمان توضیحاتی بدهید

  • ۲ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۱:۴۷ | #18

   به زودی در سایت مطالبی خواهید یافت اما درخواست خود را در وبلاگ آقای بسطامی هم مطرح کنید
   bastami.canparsblog.com

 10. f.n
  ۲ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۹:۳۴ | #19

  با سلام من دارای مدرک مهندس الکترونیک از دانشگاه آزاد ایران هستم با معدل ۱۵و۲۷ سال سن دارم و دارای مدرک ایلتس با نمره ۶/۵ هستم مابل به پذیرش از یکی از دانشگاه‌های کانادا در مقطع ارشد
  و کار دانشجویی در حین تحصیل هستم ایا این امکان برای بنده وجود دارد؟حداقل سرمایه من برای اقدام به تحصیل در کاناداچقدر باید باشد؟

 11. مسعود
  ۳ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۱:۱۶ | #21

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری در مقطع کارشناسی هستم. به نظر میرسه که میتونم حداقل ۶۷ امتیاز رو در بررسی مدارکم به عنوان نیروی کار متخصص فدرال به دست بیارم. اما با توجه به اینکه الان در حال انجام خدمت سربازی هستم و حدود ۸ ماه از اون باقی مونده آیا ممکنه مدارکم رو برای بررسی پس از مشاوره با شما ارسال کنم؟ و اینکه آیا در بدو اقدام لزوماً من باید تمامی مدارکم رو کامل تحویل بدم مثل کارت پایان خدمت؟ اگر نه بهترین زمان برای اقدام از طریق دفتر شما برای من به نحوی که از زمان بهترین استفاده رو بکنم چه موقعی خواهد بود؟

 12. محمد نبی
  ۴ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۲:۰۲ | #23

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی با معدل ۱۴/۶۱ دانشگاازاد تهران در ۷۴ هستم. و ۱۴ سال سابقه کار مرتبط (۸سال وکیل دادگستری و کارشناس رسمی امور ثبت و مابقی در پستهای مدیریتی ادارات مختلف) و۴۲ سال سن دارم . زبان نمیدانم ایا میتونم حداقل ۶۷ امتیاز رو در بررسی مدارکم به عنوان نیروی کار متخصص فدرال به دست بیارم و کار پیدا کنم؟ بهترین زمان برای اقدام از طریق دفتر شما برای من به نحوی که از زمان بهترین استفاده رو بکنم چه موقعی خواهد بود؟ میتوانم همسر و فرزندانم باخود ببرم ؟ اگه بله هزینه متوسط یک خانواده ۵ نفره چقدره ؟ ۱۵۰ میلیون تومان میتونم جم و جور کنم چقدر هزینه برای انجام کارهام از ابتدا تا انتها دریافت میفرمایید ممنونم از راهنمایی که خواهید فرمود

 13. محمد نبی
  ۷ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۰:۳۹ | #25

  قبلا فرم تکمیل شده

 14. علیرضا
  ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۷:۳۶ | #27

  با سلام و خسته نباشید
  ۱- من تازه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد،۳۵ سال سن ،معدل ۱۸٫۶۲و آیلتس ۶٫۵ می باشم.آیا معمولا برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا سن اهمیت دارد؟
  ۲- آیا این نظر که استادان با توجه به ظرفیت محدود پذیرش از فارغ التحصیلان کانادا استفاده می کنند و دانشجویان خارجی شانس کمتری دارند، صحیح می باشد؟
  ۳- می توان برای اخذ پذیرش همزمان با پروسه مهاجرت (فایل نامبر اول دریافت شده و مدارک از کانادا به دمشق ارسال شده)اقدام کرد و مشکلی در روند آن ایجاد نمی کند؟
  با تشکر فراوان از زحمات شما

  • ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۵:۳۵ | #28

   ۱- سن برای دکتری خیلی مهم نیست
   ۲- اصلا اینطور نیست و بخشی از طرفیت دانشگاهها مخصوص دانشجویان خارجی است برای کسب درآمد برای دانشگاه
   ۳- بله می توان ولی اگر قصد اقامت در کانادا دارید لزوما دکترا داشت به نفع شما نیست. باید بیایید و بعد اگر لازم بود دکترا بخوانید

 15. آزاده
  ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۰:۰۱ | #29

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی ارشد هستم. قصد دارم همزمان برای کبک و گرفتن پذیرش اقدام کنم. آیا این کار منع قانونی دارد؟ از آنجایی که اقدام تحصیلی زودتر جواب می دهد, اگر پذیرش بگیرم و پرونده مهاجرتی هم فرستاده باشم, آیا ویزای تحصیلی به سختی می دهند؟

  • ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۴:۲۹ | #30

   منع قانونی ندارد ولی داشتن پرونده مهاجرتی شانس گرفتن ویزای تحصیلی را کم می کند ولی منتفی نیست

 16. ali
  ۸ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۳:۴۶ | #31

  درود بر شما.من دبیر ریاضی هستم و لیسانس دبیری ریاضی دارم.همونطور که میدونید واحد های گذرونده شده توسط بچه های دبیری یه تفاوت هایی با اصل اون رشته داره.یعنی یه سری واحد های تخصصی حذف میشه و بجاش واحد های روانشناسی و تربیتی داده میشه.آیا من امتیاز رشته ریاضی رو واسه کبک میگیرم یا نه؟ با توجه به اینکه رشته های آموزشی امتیاز نداره.ممنون میشم پاسخ دقیق بخم بدین.

  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۵:۰۴ | #32

   این موضوع به نظر افسر بستگی دارد و اینکه وزن آموزشی تخصص شما را بر وزن علمی در حوزه ریاضی برتری ندهد. شما فرض را بر نگرفتن امتیاز بگذارید

 17. فرزان
  ۲۰ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۴:۴۹ | #33

  درود
  مهندسی مکانیک با حدود ۱۰ سال سابقه کار مرتبط در زمینه خودرو دارم – ۳۵ ساله هستم و متاهل ، همسرم من نیز لیسانس مدیریت با ۱۰ سال سابقه کار است و دو فرزند ۳و ۹ ساله داریم در کنار کار اصلی ، به صورت حرفه ای خبرنگاری می کنم و عکاس نیز هستم آیا شرایط اخذ اقامت را دارم یا خیر ؟
  ضمن اینکه من اقامت موقت یک کشور اروپایی را نیز دارم .

  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۰:۱۷ | #34

   بله
   برای بررسی دقیقتر ضمن تکمیل فرم ارزیابی در سایت ما به دفتر ما در تهران مراجعه کنید

 18. بهناز
  ۲۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۸:۳۹ | #35

  با عرض سلام و خسته نباشید
  رشته شیمی جزو رشته های با امتیاز بالاست.لطفا در مورد بازار کار و میزان دستمزد آن در گرایش های مختلف اطلاعاتی بدهید
  با سپاس فراوان

 19. عفت
  ۲۲ شهریور ۱۳۹۰ در ۱۳:۱۲ | #37

  با سلام،
  من اکتبر ۲۰۰۶ فایل نامبر گرفتم برای فدرال اسکیل ورکر، و دسامبر ۲۰۱۰
  هم آپدیت مدارک کردم و همچنان منتظر اومدن مدیکال هستم، من کارشناسی ارشد میکروبیولوژی هستم و می‌خواستم بدونم الان در چنین شرایطی می‌تونم برای دکترا در کانادا اقدام کنم یا اینکه باید منتظر بمونم تا پروسه مهاجرت تموم بشه.
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
  با تشکر

 20. بهناز برزگر
  ۲۶ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۶:۰۴ | #39

  با عرض سلام خدمت شما آقای مختاری عزیز
  بنده از موکلین شما هستم و به این موضوع افتخار میکنم . از این که با صبر و حوصله پاسخگوی ما هستید از شما بینهایت ممنونم
  لطفا در مورد رشته مهندسی معدن و بازار کار ان در کبک خصوصا مونترال اطلاعاتی بدهید.
  ممنونم

  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۴:۵۳ | #40

   حتما در این مورد هم در سایت خواهیم نوشت. در نشستهای مهر ماه حتما شرکت کنید

 21. بهناز برزگر
  ۲۶ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۷:۱۷ | #41

  ببخشید سوال دیگری هم داشتم.فرمودید کسی که فرانسه بداند و شیمی خوانده باشد براحتی در کبک استخدام میشود.
  بطور کلی استخدام شدن در شهرهای بزرگی چون مونترال راحتتر است یا منظور شما جاهای دور افتاده تر هم بود؟

 22. بهناز برزگر
  ۲۷ شهریور ۱۳۹۰ در ۰۷:۱۷ | #43

  سلام آقای مختاری عزیز
  از راهنمایی های شما بینهایت ممنونم
  چشم.حتما در نشست مهر ماه شرکت خواهم کرد

 23. امیر قهرمانی
  ۴ مهر ۱۳۹۰ در ۰۴:۵۷ | #44

  با سلام
  من csq دارم و رشته مدیریت بانکداری خواندم
  می خواستم راجع به ادامه تحصیل در این رشته و مشاغل مربوطه راهنمایی بفرمایید. با سپاس

 24. ساناز محبوبی
  ۴ مهر ۱۳۹۰ در ۰۵:۰۵ | #46

  سلام جناب آقای مختاری
  من از طریق کبک قبول شدم
  رشته میکروبیولوژی هستم می خواستم بدانم شرایط ادامه تحصیل و هزینه و وام در رشته میکروبیولوژی چیست خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید.

 25. maryam shiravi
  ۴ مهر ۱۳۹۰ در ۰۵:۴۸ | #48

  سلام و ممنون از راهنمایی های بسیار خوبتان
  من شخصا برای کبک اقدام کرده و فایل نامبر گرفته ام. می خواستم بدانم پس از قبولی در مصاحبه می توانم با شرکت شما قراردادی ببندم در جهت گرفتن مشاوری که در زمینه ارسال و ارزیابی مدارک و شرکت در آزمونها در رشته تحصیلی من و همسرم(پزشکی و فیزیوتراپی)به ما کمک کند؟
  بسیار سپاسگزارم

  • ۴ مهر ۱۳۹۰ در ۱۹:۲۹ | #49

   متاسفانه سرویس بخش بخش ارایه نمی کنیم اما می توانید از الان پرونده را واگذار کنید و از خدمات نیز بهره ببرید. توصیه می کنم در نشست مهر ماه ما ثبت نام کنید

 26. سمیرا
  ۲۸ دی ۱۳۹۰ در ۰۹:۲۸ | #50

  با سلام و تشکر
  من ۳۱ سال سن دارم. با لیسانس عمران و فوق لیسانس مدیریت اجرایی قصد دارم برای دکترای رشته مدیریت پروژه در کانادا اقدام کنم. معدل فوق لیسانسم بالای ۱۹ است و مقاله چاپ شده هم دارم. در این رابطه چند تا سوال داشتم که ممنون میشم اگه جواب بدید.
  ۱- شانس من برای گرفتن پذیرش با بورس تحصیلی چقدره؟
  ۲- آیا در صورت گرفتن ویزای تحصیلی، همسر و فرزندم می تونن با ویزای من بیان؟ در غیر اینصورت چه راههایی برای اومدن اونها هست. چون اگه امکانپذیر نباشه باید کلاً منصرف بشیم.
  ۳- در صورت اومدن همسرم آیا امکان کار برای اون هست یانه؟ و از چه راههایی؟
  ۴- در صورت ادامه تحصیل در کانادا می تونیم برای اقامت دائم اقدام کنیم؟

  • ۲۹ دی ۱۳۹۰ در ۲۳:۲۶ | #51

   ۱- شانس پذیرش بالاست ولی در مورد بورس بسته به دانشگاه استاد و میزان تواناییهای شما دارد. رقابتی است
   ۲- بله در موارد نادری ویزا نداده اند ولی اگر ندهند با تقاضاهای بعدی می دهند
   ۳- بله همسر دانشجو اجازه کار دریافت می کند به صورت خودکار
   ۴- بله در صورت داشتن سایر شرایط

 27. حمید خدامی
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۰:۴۱ | #52

  سلام جناب مختاری
  من ۳۰ سال دارم لیسانس شیمی نساجی و ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶٫۹۴ .تخصص من در زمینه تولید رنگهای پودری الکترواستاتیک می باشد که در این زمینه ۲ ثبت اختراع دارم که یکی از آنها به مرحله تولید رسیده و یکسال پیش یک خط تولید رنگ پودری برای خودم راه اندازی کردم.۷ سال سابقه کار مرتبط دارم.مدت دو سال است مدرس دانشگاه هستم.همسرم لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه دولتی با معدل ۱۷٫۷ و ۲۲ ساله است.پسر عمویم بیش از ۱۳ سال است که در ونکوور ساکن است و به اتفاق همسرشان دکترای روانشناسی دارند.خواهشمندم بفرمایید۱- اگر برای اقامت کانادا اقدام کنم شانسی خواهم داشت؟
  ۲-شرایط ادامه تحصیل ویا کار در رشته علوم آزمایشگاهی؟
  ۳-بنده می توانم از ضایعات رنگ پودری رنگ تولید نمایم که برای اولین بار در دنیا انجام شده و بسیار صرفه اقتصادی دارد آیا می توان از تسهیلات برای راه اندازی کارخانه در کبک یا کانادا استفاده نمود؟

  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۶:۲۵ | #53

   بله امکان مهاجرت دارید
   برای تعیین وقت مشاوره حضوری با دفتر ما در تهران تماس بگیرید ۲۲۰۲۵۰۸۴

 28. ندا
  ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۰:۰۷ | #54

  سلام
  آقای دکتر اگه برای کارشناسی ارشد از یک دانشگاه در کبک پذیرش بگیرم ، می تونم به محض ورود در خواست اسکیلد ورکر بدم ؟ با توجه به این که زبان فرانسه و انگلیسیم در سطح خوبی هستند. منع قانونی خاصی وجود داره ؟ مثلا این که حتما باید دو سال درس رو اونجا بخونم بعد اقدام کنم؟
  مرسی که وقت می ذارین

 29. نرگس
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۷:۰۷ | #56

  سلام جناب مختاری
  من ۳۴ سال دارم فارغ التحصیل کشاورزی دانشگاه معتبر دولتی و دوره آشپزی وقنادی حرفه ای به همراه اصول پذیرایی وهتلداری رو به مدت حدودأ ۸۰۰ ساعت گذروندم علاقمند به ادامه تحصیل در کانادا در رشته MBA توریسم و هتلداری هستم می خواستم بدونم آیا امکان پذیر هست ؟و برای گرفتن ویزا بعد از گرفتن پذیرش در دانشگاه، شرایط سنی وجود دارد یا در هر سنی می شود برای ادامه تحصیل و گرفتن ویزا اقدام کرد

  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ در ۲۲:۲۲ | #57

   رط سین برای تحصیل نیست ولی سفارت می تواند به عنوان اینکه شما واقعا ثصد ادامه تحصیل ندارید به آن استناد کند

 30. نوید
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ در ۱۹:۰۱ | #58

  سلام عرض کردم
  من تکنسین برق قدرت هستم از دانشگاه سراسری ۲۹ ساله هستم و ۵ سال سابقه کاردارم امکان مهاجرت به کشور کانادا را دارم؟

  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۰ در ۰۴:۲۵ | #59

   بسته به نوع سابقه کار شما دارد اگر در زمینه برق صنعتی است بله به دفتر ما در تهران مراجعه کنید

 31. رسول نامدار
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۰ در ۱۹:۲۳ | #60

  سلام بنده کارشناس پرستاری با ۴ سال سابقه کار هستم در حال یاذگیری زبان فرانسه هستم. میخواستم شرایط تحصیل در کارشناسی ارشد در رشته ام رو در کبک بدونم و امکان دریافت اقامت دایم کانادا در حین تحصیل امکان دارد نمره زبان فرانسه لازم برای پذیرش تحصیلی چقدر است؟

  • ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ در ۲۲:۴۷ | #61

   بله هر دو امکان داره و برای ادامه تحصیل هم باید سطح فرانسه شما خیلی خوب باشد برای میزان دقیق باید سایت هر دانشگاه را چک کنید در سیستمهای ازمون مختلف نمره متفاوت است

 32. لاله
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۳:۳۲ | #62

  سلام. خسته نباشید
  بنده ۲۸ ساله کارشناسی مهندسی شیمی با معدل ۱۴٫۲۰ از دانشگاه تهران و ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی شیراز با معدل ۱۶٫۹۰ دارم، همسرم نیز ۳۰ ساله کارشناسی مهندسی شیمی با معدل ۱۴٫۲۰ از دانشگاه آزاد شهرضا و ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه اراک با معدل ۱۷٫۸۳ دارد.می خواستم بدانم به نظر شما اقدام به مهاجرت دائم به کبک یا اقدام به مهاجرت دائم به استرالیا را پیشنهاد می کنید با توجه به اینکه آیلتس نداریم و تازه شروع به کلاسهای آیلتس کردیم. بنظر شما گرفتن بورس دکترا گزینه مناسبتری است یا گرفتن مهاجرت دائم؟

  • ۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۸:۱۲ | #63

   اگر قصد اقامت در خارج را دارید دانشجویی راه درستی نیست
   اینکه کجا بروید را باید شما تصمیم بگیرید من نمی توانم توصیه قطعی بکنم ولی من کانادا را به استرالیا ترجیح می دهم

 33. مجتبي
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۹:۲۳ | #64

  سلام
  فرمودید برای مهاجرت دائم ،دانشجویی راه درستی نیست ممنون میشم اگه بفرمایید چرا؟

 34. مارال
  ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۸:۴۱ | #66

  سلام.من دانشجوی ترم آخر فوق لیسانس نساجی از دانشگاه آزاد هستم.معدلم بالای ۱۸ است و چندین مقاله دارم.آیا می توانم از یکی از دانشگاه های کانادا بورس بگیرم برای دکترا؟؟؟؟

 35. مینا
  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۷:۴۲ | #68

  سلام من لیسانس حسابداری هستم و خواهان ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در همین رشته می باشم ممکنه لطفا بنده رو راهنمایی کنید که برای کدوم دانشگاه ها میتوانم اقدام کنم ضمن اینکه بازار کار این رشته در کانادا بخصوص برای خانم به چه صورت می باشد ؟

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۵:۵۱ | #69

   همه دانشگاهها این رشته را دارند سایت آنها را بخوانید یکی را انتخاب کنید در صورت تمایل به استفاده از خدمات ما هم ایمیل بزنید

 36. ریحانه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۴:۱۲ | #70

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۳۶ سال سن هستم. برای مهاجرت اقدام کرده و قصد دارم پس از گرفتن ویزا و ورود به کانادا برای گرفتن فوق لیسانس (و شاید سپس Ph.D ) از یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کنم. آیا سن من می تواند شانس گرفتن پذیرش را کم کند؟ من رزومه نسبتا خوبی دارم. با مقاله چاپ شده و سابقه کار در رشته مرتبط اما معدلم کمی پایین بوده است (۳۸/۱۴). به نظر شما با توجه به اینکه اغلب دانشگاه ها در سایتشان داشتن حداقل معدل ۱۵ را لازم می دانند من می توانم برای پذیرش اقدام کنم؟ با تشکر از وقت شما

 37. ریحانه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۴:۵۰ | #72

  به مطلب فوق این را هم اضافه می کنم که در سال ۱۳۷۹ فارغالتحصیل شده ام.

 38. مینا
  ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۱۸ | #73

  ممنون از راهنمائیتون آقای مختاری.شما چه پیشنهادی برای دانشگاه دارید؟منظورم اینه که کدوم دانشگاه رو بهم پیشنهاد میدین که به لحاظ هزینه هم خیلی زیاد نباشه.چون تعدا دانشگاه ها زیاده نمیدونم کدوم دانشگاه رو و با چه معیاری باید انتخاب کنم ؟ممنون از راهنمائیتون.

  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۸:۳۵ | #74

   دانشگاههای کبک همه خوب هستند و قیمت هم مناسب است این توصیه کلی است در مورد رشته و مقطع شما باید بررسی کنید و تصمیم بگیرید

 39. عقیق
  ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۸:۱۱ | #75

  سلام.من لیسانس شیمی با معدل ۱۵٫۲۹ از دانشگاه دولتی دارم. برای مهاجرت به کبک اعلام شده که علاوه بر زبان فرانسه باید مدرک آیلتس هم داشته باشیم،چه نمره ای ار آیلتس باید بگیریم؟

  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۹:۱۶ | #76

   داشتن آیلتس وقتی الزامی است که به امتیاز زبان انگلیسی نیاز دارید
   باید امتیازات شما محاسبه شود بعد روشن می شود که نیاز دارید یا خیر

 40. فراز
  ۶ خرداد ۱۳۹۱ در ۱۳:۱۹ | #77

  سلام من کاردان علوم آزمایشگاهی هستم و می خواهم بدانم رشته من جزو رشته های امتیاز بالا (۱۲) امتیازی حساب می شود یا (۶) امتیازی؟

  ضمناً من متولد ۲۰/۱۰/۱۹۷۶ هستم می خواستم بدونم تا قبل از ۲۰/۱۰/۲۰۱۲ چندساله حساب می شوم؟

  آیا با این حساب شانسی برای مهاجرت به کبک دارم؟

  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ در ۲۰:۰۳ | #78

   شما یک وقت مشاوره رایگان بگیرید به دفتر مراجعه کنید
   برای تصمیم گیری شما مهم است نکات دیگری هم اهمیت دارد که ممکن است از نگاه شما دور مانده باشد

 41. محبوبه
  ۳ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۷:۳۶ | #79

  سلام. من مدرک لیسانس مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک از دانشگاه ازاد مشهد با معدل ۱۸٫۵۸ و دانشجوی فوق لیسانس همین رشته و گرایش در دانشگاه اصفهان- روزانه با معدل ۱۸ هستم. درسمم درحال اتمامه. رشته تحصیلی من جزء مشاغل مورد نیاز کانادا به حساب میاد یا نه؟
  اگر بخواهم برای دکتری همین رشته اقدام کنم چطور میشه فاند گرفت؟
  (مدرک ایلتس فعلا ندارم اما دارم کلاس میرم تا بگیرم)

  • ۷ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۳:۰۶ | #80

   نمی توان در مورد امتیاز رشته نظر دقیق داد باید عنوان دقیق و سیلابس آنرا دید
   فاند گرفتن از قبل قابل اظهار ظر نیست باید با یک استاد در یکی از دانشگاهها مرتبط شوید و حرفی برای گفتن داشته باشید

 42. مهدي
  ۴ مرداد ۱۳۹۱ در ۰۸:۳۵ | #81

  باسلام
  آیا ممکن است که شخصی دوسال ازمقطع لیسانس را درایران ودوسال دیگر را درکانادا ادامه دهد؟رشته مهندسی شیمی نفت

  • ۵ مرداد ۱۳۹۱ در ۰۷:۳۸ | #82

   سوال سختی است
   مگر سیلابس درسهای دو دانشگاه دقیقا یکسان است؟ ممکن است تعدادی از واحدهای شما را بپذیرند
   البته با سطحی که دانشگاههای ایران دارند خیلی روی این حساب نکنید

 43. mojtaba
  ۸ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۳:۴۱ | #83

  سلام جناب مختاری
  من از طریق استان کبک در سال ۲۰۰۸ لندینگ کردم و فعلا ایران هستم. سی اس کیوی من منقضی شده. میخواستم بدونم اگه برگردم کانادا و بخوام کار پیدا کنم یا ادامه تحصیل بدم، انقضای سی اس کیو برام مشکل ایجاد نمیکنه؟ یا اینکه باید اونو در کانادا تمدید کنم یا یکی دیگه درخواست کنم؟
  تشکر

 44. farshid
  ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ در ۱۹:۱۱ | #85

  با سلام
  من ۲۳ سال سن دارم و رشتم هتلداری است می خواستم بدونم رشته من در لیست کانادا است یا نه ؟
  مدرک زبان هم ۶ ماه دیگر ok می شه

 45. مارینا
  ۲۵ مهر ۱۳۹۱ در ۱۳:۳۶ | #87

  سلام
  من کارشناس ارشد آی تی از دانشگاه شیراز با مدرک آیلتس ۷ و ۳۱ سال سن هستم .
  من میخواستم برای گرفتن پذیرش دکتری در همین رشته یا کامپیوتر از یک دانشگاه کانادایی اقدام کنم.
  آیا میتوانم با حساب کردن روی این قانون که “پس از دوسال تحصیل در مقطع دکتری و یا اتمام دوره به عنوان دکتر می توان درخواست مهاجرت کرد.” برای اقامت دائم در کانادا حساب کنم ؟؟

 46. حسین
  ۱۵ آبان ۱۳۹۱ در ۰۷:۵۳ | #89

  با سلام و خسته نباشید
  احتراما اینجانب دارای لیسانس(معدل ۱۴٫۲۶ ) و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی(معدل ۱۴٫۶۰) از دانشگاه تهران (دولتی) سن ۳۴ ساله با سابقه کار حدود ۸سال در واحد فروش ایران خودرو آیا امکان دریافت اقامت و کار کانادا را دارم؟؟ یا بهتر است از طریق دانشجویی برای دکترا اقدام کنم البته با توجه به متاهل بودن و داشتن ۱بچه امکان همزمان تحصیل و کار برای بنده وجود دارد. بهترین و سریعترین راه کدام است؟ مدت زمانی که این پروسه طول خواهد کشید چقدر است؟ البته در حال آموزش و یادگیری زبان انگلیسی هستم؟ و کمی هم فرانسه خوانده ام؟ برای مهاجرت کدام زبان اولویت دارد؟ ممنون از راهنمایی شما

  • ۱۹ آبان ۱۳۹۱ در ۰۰:۳۵ | #90

   بالاخره قصد مهاجرت دارید یا تحصیل
   در مورد تحصیل با این معدلهایی که دارید و وضعیت زبان شانس کمی دارید
   در مورد مهاجرت هم به دفتر ما برای دریافت مشاوره مراجعه کنید

 47. هاله
  ۷ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۷:۲۳ | #91

  سلام .من مصاحبه رفتم و قبول شدم .می تونم قبل از رفتن به کبک اقدام کنم تا از دانشگاه مونترال پذیرش دکتری بگیرم که وقتی رسیدم شروع به تحصیل کنم
  یا باید بعد از لندینگ با دانشگاه هماهنگ کنم؟ ممنون می شم جواب بدین.

  • ۷ بهمن ۱۳۹۱ در ۲۲:۲۳ | #92

   بله می توانید ولی اول باید ببینید آیا درس خواندن در مقطع دکتری لازم است؟ این دکتری قرار است چه امکانی را برای شما فراهم کند و چه بشود؟ صرف گرفتن مدرک اتفاق مهمی نیست و تحصیل بدون هدف معین اتلاف عمر است
   مقالاتی در این زمینه در سایت ما هست بخوانید

 48. هاله
  ۸ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۵:۵۲ | #93

  رشته کارشناسی ارشد من پرستاری هست.به نظر شما با ارشد پرستاری شرایط کاری بهتری دارم .یا اینکه اول اونجا دکتری بگیرم بعد کار کنم.و دیگه اینکه بازار کار دکتری پرستاری تو کانادا بهتره یا دکتری روانشناسی؟مرسی از اینکه زحمت میکشید .ممنونم.

  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۱ در ۰۲:۲۹ | #94

   ا پکتری عمر و وقت خود را تلف می کنید اینجا سرزمین قاب کردن مدارک رنگارنگ نیست
   همان پرستاری را در هیمن سطحی که خوانده اید بچسبید و وارد بازار کار شوید

 49. بیتاناز
  ۶ اسفند ۱۳۹۱ در ۰۷:۳۱ | #95

  با سلام من و همسرم با امتیاز ۶۸ برای اسکیل ورکر اقدام کردیم و فایل نامبر ما فوریه ۲۰۱۰ آمده اما از آن موقع تاکنون هیچ خبری از نتیجه مهاجرت به ما اعلام نشده و در جواب ایمیل ما سفارت واقع در ورشو فقط گفته پرونده شما در دست بررسی هست. با توجه به گذشت این همه وقت آیا جای امیدواری هست یا پرونده را کنسل شده فرض کنیم؟

  • ۷ اسفند ۱۳۹۱ در ۲۱:۴۰ | #96

   شما از گروه ۳۸ گانه هستید مطلب زیاد است بخوانید در این مورد
   وضعیت شما هم غیر طبیعی نیست

 50. منیره
  ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ در ۱۵:۱۱ | #97

  باسلام من کارشناس علوم ازمایشگاهی وکارشناس ارشدانگل شناسی هستم و۲۹سال سن دارم وحدود۶سال سابقه کاردارم واستخدام میباشم میخاستم برای ویزای کاراقدام نمایم لطفامن راراهنمایی کنیدباتشکر

  • ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ در ۰۳:۳۱ | #98

   برای ویزای کار باید پیشنهاد شغل داشته باشید و در رشته شما اتلاف وقت است
   برای کبک اقدام کنید و اقامت بگیرید منطقی تر است

   در صورت تمایل با دفتر ما در تهران تماس بگیرید

 51. رضا
  ۸ فروردین ۱۳۹۲ در ۲۱:۴۰ | #99

  سلام آقای دکتر
  لطفا بگویید ۱-بازار چه شاخه ایی از رشته مدیریت در کانادا(بخصوص ونکوور)خوب است.
  ۲-با توجه به اینکه از طریق کبک اقدام کرده ام و قصد رفتن به ونکوور را بعد از لندینگ در کبک (و حدود سه ماه ماندن در کبک) را دارم آیا کارت بیمه ایالت کبک با کارت بیمه بریتیش کلمبیا متفاوت است؟(یعنی باید در کبک کارت بیمه نگیرم و در ونکوور بگیرم؟)
  با تشکر فراوان و آرزوی سالی خوب برای شما

  • ۹ فروردین ۱۳۹۲ در ۰۱:۴۰ | #100

   سوال اول سوال خوبی نیست و پاسخ مناسبی ندارد ضمن اینکه توانایی های فردی از همه مهمتر است
   بله کارت بهداشت هر استان برای خود آن استان است و سه ماه طول می کشد تا صادر شود اگر قصد ماندن در کبک ندارید اصلا در کبک نگیرید و همان ونکوور اقدام کنید

 52. مهناز
  ۱۴ فروردین ۱۳۹۲ در ۲۱:۲۲ | #101

  سلام خسته نباشید .
  ۲ سوال داشتم از خدمتتون .

  ۱٫ آیا مدرک موقت ِ کارشناسی رادیولوژی با ۱ سال سابقه کار دوران ِ طرح مورد قبول فدرال کانادا هست یا خیر ؟
  زبرا تا پایان ِ ۲ سال طرح ، دانشگاه مدرک دائم را به ما تحویل نمیدهد.

  ۲٫ آیا یافتن کار در این زمینه ( کارشناس رادیولوژی ) در کانادا دشوار است یا یه راحتی و در زمان ِ کمی پس از مهاجرت می توان مشغول به کار شد ؟

 53. مهدی
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ در ۰۹:۳۳ | #103

  اقای دکتر مختاری سلام
  من دانشجوی دکترا در ایران هستم، اخیرا ویزای مهاجرت من صادر شده است. ایا می توانم ادامه تحصیلم را در یکی از دانشگاههای کانادا بگذرانم؟ اگر پاسخ مثبت است با چه شرایطی و چگونه؟
  با تشکر از شما

  • ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ در ۱۹:۱۴ | #104

   ادامه یعنی چه؟

   درخواست پذیرش می دهید برای یک برنامه دکتری و اگر پذیرفته شدید ممکن است واحدهایی را از شما بپذیرند.

   البته قبل از هر چیز باید بپرسید دکترا باید گرفت که چه بشود؟

 54. فرامرز
  ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۹:۵۰ | #105

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما.ممنون که وقت خودرا به سوالهای مااختصاص میدهید.من کارشناس فیریوتراپی هستم از دانشگاه دولتی تبریز٫بامعدل ۱۶٫۰۵٫ حداقل ۱۰سال سابقه کاردر دولت ومطب شخصی دارم.متاهل ویک فرزند هم داریم.آیا بااین سابقه ورشته ومعدل ایلتس بانمره بالا نیاز دارم،برای کار ویاتحصیل(کار ویاتحصیل به پیشنهاد خودتون).ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.تا۴۰یا۵۰تومنم میتونیم باخودمون ببریم اونجا.تقریبا فقط این برامون جور میشه.

 55. سارا
  ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۱:۰۹ | #107

  با سلام من دانشجوی کارشناسی پرستاری(دانشگاه آزاد) هستم و قصد دارم به کانادا مهاجرت کنم ولی پدرم اسرار دارد که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنم و بعد از آن به کانادا بروم حال میخواستم بدانم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری ایران تفاوتی باهم در کانادا دارد یا خیر؟ممنون میشوم که پاسخم را بدهید

 56. هستی
  ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۲۰ | #109

  باسلام من فوق لیسانس معماری دارم، قصد زدن شرکت توی کانادا رو دارم.بایدهمین جا اقداما تی رو انجام بدم یا اونجا؟ مرسی.

 57. رضا
  ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۵:۴۴ | #111

  سلام
  جناب آقای دکتر از اینکه وفت میگذارید و ما رو راهنمایی میکنید بسیار سپاسگذارم.
  من برای نیروی کاری کبک اقدام کردم و الان منتظر مدیکال هستیم، سئوالی داشتم :
  ۱ – آیا میتوان در کانادا در دومقطع (کالج و دانشگاه) از کمک هزینه های دولتی استفاده کرد(به عبارت دیگر چند بار میتوان از کمک هزینه های دولتی برای ادامه تحصیل استفاده کرد؟)
  ممنون از راهنمایتون

  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۰:۴۱ | #112

   بله می توانید
   برای هر شخص یک سقفی از هزینه تحصیلی تعیین می کنند یعنی نمی توان تا آخر عمر دانشجو بود ولی بله کالج لیسانس فوق لیسانس و …. وام و بورس دریافت می کنند

 58. جزایری
  ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۸:۱۸ | #113

  با سلام;
  من ۱۷سال دارم واکثر خوانواده ام{مادری} در کانادا زندگی و شهروند کانادایی هستند.
  من میخوام برم کانادا زندگی کنم ویزای تحصیلی هم میتوانم بگیرم اما چون هزینه هام بالا میره میخوان بورسیه بشم…
  چه باید بکنم…..
  با تشکر

  جزایری

  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۶:۳۵ | #114

   شما تا مقیم و یا سیتی زن کانادا نباشید هزینه تحصیلتان پایین نخواهد آمد از بورس هم خبری نیست مگر در حالتهای بسیار نادر

 59. ر.م
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۱:۲۱ | #115

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی پیوسته رادیولوژی هستم ترم ۸ هنوز سربازی نرفتم و طرحم رو نگذروندم می خواستم ببینم اگه بخوام بعد از این دوتا، برای ادامه تحصیل و کار به کانادا برم چیکار باید کنم ؟راستی خاله و شوهر خاله ام نیز ۱ سالی هست که اونجا هستن!
  ۱- اصلا وضعیت یه کار شناس رادیولوژی تو کانادا چطوره ؟
  ۲-اگه بخوام فقط ادامه تحصیل بدم کدوم دانشگاه رو بهم پیشنهاد میکنید ؟ بعد اصلا مدرکش تو ایران قابل قبوله ؟
  ۳-اگه بخوام فقط برای کار برم امیدی هست که بتونم کار با درآمد خوبی پیدا کنم ؟
  اینکه خاله و شوهر خاله ام اونجا هستن امتیازی مبنی بر زود کار پیدا کردن نداره ؟

  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۱:۰۱ | #116

   تلاش کنید اقامت بگیرید و بعد در مورد کار و یا تحصیل تصمیم بگیرید
   فرم ارزیابی در سایت ما را تکمیل کنید و یا وقت مشاوره حضوری بگیرید

 60. Katayon
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۴:۰۹ | #117

  Salam.man 18 sal sen daram.ghabl az konkor be torento miravam.mikhaham dar reshteye memari edame tahsil bedam.az nazare mali moshkeli nadaram vali mikham khodam hazine zendegimo tamin konam.govahiname mashin sangin (bil loder kamion)daram.madrake morabigari va davarie squash daram.mikhaham bedonam mitonam dar kenare dars az in maharat ha baraye tamine hazineha estefade konam?behtar ast pish ra ham bekhonam ya farghi nadare?nahve va sharayeti ke baraye edame tahsil bayad dashtebasham chist?agar dar toronto khone dashte basham bedone ghayem mitonam zendegikonam(az rahe sarmaye gozari chetor?)

 61. مهندس
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۹:۵۴ | #119

  سلام
  من لیسانس مهندسی نفت گرایش بهره برداری از منابع نفت با معدل ۱۷٫۲۲ از دانشگاه ازاد گچساران هستم .سابقه کار ندارم .ایا به ادامه تحصیل و همچنین کار در کشور کانادا می توانم امیدوار باشم؟

 62. engineer
  ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۰:۱۱ | #121

  سلام
  فارغ تحصیل رشته مهندسی نفت گرایش بهره برداری از منابع نفت با معدل ۱۷٫۲۲ از دانشگاه ازاد گچساران هستم .سابقه کار ندارم.ایا امکان ادامه تحصیل و کار برای من در کشور کانادا وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 63. Katy
  ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۰:۱۴ | #122

  سلام من پیش دانشگاهی هستم.به احتمال قوی از طریق سرمایگذاری ١سال دیگر به تورنتو میروم.قصد دارم در رشته معماری ادامه تحصیل بدم.مى خواستم بدونم چه مدارکی برای ثبت نام ستجیده میشود؟در کنار تحصیل از چه طریقی میتوانم درامدی در حد یک زندگی معمولی داشته باشم؟داوری و مربیگری در رشته اسکواش دارم و گواهینامه ماشین سنگین(بیل لودر)هم دارم.ممکن هست این مدارک به دردم بخورد؟

  • ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ در ۲۲:۱۴ | #123

   در مورد مدارک با دانشگاه مورد نظرتان تماس بگیرید
   در کنار تحصیل به فکر کار نباشید کار و تحصیل جمع نمی شوند

 64. وحید
  ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۷:۴۲ | #124

  سلام
  همسر من لیسانس رادیولوژی با معدل ۱۷٫۵ از دانشگاه دولتیه استعداد درخشانم هست الان طرحشو میگذرونه میخواد واس ادامه تحصیل تو رشته دندانپزشکی و کار همزمان اقدام کنه چکار باید انجام بده؟ اصلا امکان پذیره؟ممنون میشم راهنماییشون کنید

 65. saeed
  ۱۱ تیر ۱۳۹۲ در ۱۸:۰۱ | #126

  با سلام و درود. من پذیرش دکتری دارم از منترال اما آیلتس ۶ دارم که دانشگاه مشروط به اینکه انجا اول زبان بخونم و حد نصاب بیارم پذیرفته. میخواستم بدونم برای سفارت و ویزا مشکلی میگیرند برای زبانم؟
  با تشکر

  • ۱۱ تیر ۱۳۹۲ در ۱۹:۱۹ | #127

   به هر حال یکی از فاکتورهای مهمی است که سفارت در نظر می گیرد
   اینکه می دهند یا نه قابل پیش بینی نیست

 66. nika
  ۱۷ تیر ۱۳۹۲ در ۱۹:۱۵ | #128

  سلام.همسرم سرباز است و ماه دیگر تموم میکند.به خاطر سربازی مدارک تحصیلی اش را نمیدهن.میشه برای مقطع لیسانس اقدام کنه و در کانادا برای مقطع ارشد بخواند؟معدلش۱۸٫۵است و شاگرد اول دانشگاه شبانه.در رشته الکترونیک.همچنین ۳سال سابقه کار مرتبط اما بدون بیمه دارد.از چه روشی میتواند اقدام کند؟

 67. شقایق
  ۲۰ تیر ۱۳۹۲ در ۱۹:۲۰ | #130

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  یک سوال از حضورتون داشتم من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستم.
  میخواستم ببینم آیا دانشگاه های کانادا کارشناسی ارشد رشته رادیولوژی را هم دارند؟ کدام دانشگاه ها؟
  لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر

 68. مینا
  ۲۱ تیر ۱۳۹۲ در ۱۰:۵۵ | #132

  با سلام من دانشجوی فوق لیسانس رشته ی پرستاری ویژه هستم میتونم برای دکتری از ایالت کبک بورسیه بگیرم .چه مدارکی لازم هست؟

 69. طهورا
  ۲۲ تیر ۱۳۹۲ در ۱۹:۵۷ | #134

  سلام ببخشید من دانشجوی سال آخر میکروبیولوژی هستم معدل ۱۶ دانشگاه آزاد ۲۴ سالمه می خواستم برای ادامه تحصیل و کار اقدام کنم تا چند ماه آینده مدرک آیلتس را می گیرم ولی از لحاظ مالی صفرم و می خواستم ببینم ۱-آنجا می توانم در رشته ی دیگری ادامه تحصیل بدهم؟ ۲- یا بهتر است به عنوان نیروی متخصص اقدام کنم۳- اصلا برای رشته من ممکنه کاری گیر بیارم ؟۴-کمترین هزینه برای اقدام چقدره؟۵- داشتن مقاله می تونه کمکی به پذیرش بهتر برای کار بکنه؟۵-در ضمن من تمام نرم افزارهای مربوط یه انیمیشن سازی رو دوره دیدم با ارائه مدرکشون می تونم شغل پیدا کنم یا حتما باید مدرک دانشگاه باشه فنی حرفه ای قبوله؟

  • ۱ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۳:۴۱ | #135

   بدون داشتن هزینه تحصیل اقدام نکنید

   بهتر است اقامت بگیرید بعد به فکر تحصیل باشید
   رشته مهم نیست هر رشته ای که استعداد آن را دارید به روی شما باز است
   برای مشاوره وقت ملاقات از دفتر تهران با یکی از کارشناسان ما بگیرید

 70. مریم
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۲:۱۶ | #136

  سلام من مدرک کارشناسی رشته رادیولوژی دارم آیا در کانادا تا مقطع دکتری این رشته وجود دارد؟اگر هست آیا مدرکش در ایران مورد قبول است؟

 71. مریم
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۲:۱۷ | #137

  سلام من مدرک کارشناسی رشته رادیولوژی دارم آیا در کانادا تا مقطع دکتری این رشته وجود دارد؟

 72. مریم
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۲:۱۸ | #138

  سلام من مدرک کارشناسی رشته رادیولوژی دارم کدام دانشگاه های کانادا تا مقطع دکتری این رشته را دارند؟

 73. مریم
  ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۰ | #139

  سلام من مدرک کارشناسی رشته رادیولوژی دارم و زبان انگلیسی را خیلی خوب میدانم و مدرک تافل دارم آیا شرایط کافی را دارم؟ کدام دانشگاه های کانادا تا مقطع دکتری این رشته را دارند؟

  • ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ در ۰۳:۵۴ | #140

   در مورد رشته های دانشگاهی به سایت دانشگاهها مراجعه کنید
   بله تا آنجا که می دانم دانشگاهها این رشته را دارند

 74. شهروز
  ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۹:۴۹ | #141

  سلام
  من دانشجوی ارشد شبکه های کامپیوتری تو دانشگاه شریف هستم میخواستم بدونم واسه ادامه تحصیل تو کانادا حتما باید ریزنمراتم رئ ترجمه کنم چون شنیدم تا به ازای هر نیم سال تحصیلی یک سال تو ایران کار نکرده باشی نمیتونی بری خارج ادامه تحصیل بدی برگردی؟
  من میخوام دکترام رو بگیرم برگردم.

 75. سهیلا
  ۳ شهریور ۱۳۹۲ در ۰۸:۵۰ | #143

  سلام من تکنسین رادیولوزی هستم با ۶ سال سابقه کار در ایران.مایلم در کانادا کار کنم و ضمن کار ادامه تحصیل بدم.لطفا منو راهنمایی کنید

 76. مدیر
  ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ در ۱۱:۲۵ | #145

  سلام من فوق لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه ازاد مشهد با معدل ۱۶٫۶۶ و دوتا مقاله کنفرانس داخلی دارم .برای ادامه تحصیل چه کشوری بهتر،راحتتر، معتبر و ارزان یا دارای بورسیه است؟

  • ۱ مهر ۱۳۹۲ در ۰۴:۰۴ | #146

   این چه سوالی است
   شما باید بررسی کنید کدام کشور برایتان مطلوب است اینکه برنامه آینده شما چیست و در کدام کشور می خواهید کار و زندگی کنید و اصلا هدف از درس خواندنتان چیست و …… دهها سوال دیگر
   ادامه تحصیل خودش هدف نیست …
   بعد هم مفاهیم کشدار بهتر راحتتر و …. یعنی چه؟

 77. میلاد
  ۱۱ مهر ۱۳۹۲ در ۲۳:۴۴ | #147

  سلام.من فوق لیسانس اکتشاف نفت هستم.۳۲ سالمه.معدل ۱۷٫سابقه کار ندارم.می تونم اقدام کنم؟ ممنونم

 78. ۲۰ مهر ۱۳۹۲ در ۲۱:۲۱ | #149

  سلام من لیسانس رشته مهندسی معماری هستم میخوام برای ارشد در کانادا پذیرش بگیرم.به غیر ار نمره آیلس ۶٫۵ و مدرک لیسانس چه چیزی نیاز دارم؟از کدام دانشگاهها پذیرش بگیرم راحتتر است؟آیا معماری در کانادا جای پیشرفت دارد یعنی می توانم در رشته خود بعد ها کا کنم؟ممنون میشوم اگر جواب بدهید

 79. رعنا
  ۲۱ مهر ۱۳۹۲ در ۱۰:۲۴ | #151

  سلام من دانشجوی کارسناسی ارشد نرم افزار هستم . فقط یه ترم دیگه باقی مونده اونهم پایان نامه . تا الان هم معدلم ۱۸/۳۰ هست .می خواستم بدونم فرست شغلی برای رشته ما هست ؟مرسی

 80. محیا
  ۳۰ مهر ۱۳۹۲ در ۱۷:۴۲ | #153

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد میکروبیولوژی مواد غذایی از دانشگاه تهران هستم. در حال یادگیری زبان فرانسه هم هستم. معدلم هم تا الان ۱۸ به بالا بوده. میخواستم بدونم شانسم برای پذیرش دکتری در این رشته یا رشته های مرتبط در کانادا چقدر است؟ و آیا می شود بورس شد؟ و این پروسه چقدر طول می کشد؟؟

 81. محیا
  ۳ آبان ۱۳۹۲ در ۱۱:۳۹ | #155

  کمک هزینه ی تحصیلی چطور؟ من خوانده بودم که رشته هایی که آزمایشگاهی و تحقیقاتیه کمک هزینه روی رشته است. و پروسه ی اپلای کردن چقدر طول می کشد؟ ممنون

 82. سودابه واعظیان
  ۷ آبان ۱۳۹۲ در ۲۰:۰۷ | #156

  سلام من دارای کارشناسی پرستاری با ۱۰ سال سابقه کار در ایران هستم، متاهل و دارای یک فرزند، یا می توانید مرا راهنمایی کنید چطور و به چه صورتی می توانم شغلی در کانادا و یا مالزی داشته باشم. لطیفا مرا راهنمایی فرمائیئد.
  a.vaezyan@yahoo.com

  • ۱۶ آبان ۱۳۹۲ در ۱۱:۵۶ | #157

   مالزی را نمی دانم ولی در کانادا می توانید اقامت بگیرید و شغل شما هم بازار خوبی دارد
   به دفتر ما در تهران مراجعه کنید

 83. ایمان
  ۷ آبان ۱۳۹۲ در ۲۱:۲۴ | #158

  سلام آقای مختاری. من ۲۵ ساله رشته ام مهندسی عمران مشغول به کار هستم. سابقه کار بیمه ای زیر ۱ سال دارم. خدمت سربازی رو هم رفتم. من فرم پر کردم. با شما هم تماس گرفتم و فرمودید زبان فرانسه بخونم. با شرط اینکه زبان فرانسه من صفر هست و برای رسیدن به سطح B2 نیاز به وقت میباشد و من با صرف همین وقت میتوانم رو زبان انگلیسی با نمره ی خوب حساب باز کنم و چون شهرستان هستم و کلاس زبان فرانسه بسار محدود و اون تعدادی که وجود دارد فشرده نمیباشد تصمیم به خواندن زبان انگلیسی میکنم. لیست مشاغل فدرال رو هم خوندم رشته مهندسی عمران هم که جزو مشاغل فدرال هست بنابراین مشکلی نباید باشه.
  به نظر شما با همین شرایط صفر بودنم رو زبان فرانسه بشینم بخونم یا اینکه بچسبم به زبان انگلیسی
  خواهش میکنم راهنماییم بفرمایید چون برام خیلی حیاتی شده این مسئله…
  با تشکر از اینکه وقت میزارید و به سوالای ما جواب میدید… سپاس فراوان

  • ۱۶ آبان ۱۳۹۲ در ۱۱:۵۸ | #159

   من نمی توانم تعیین تکلیف کنم
   تا شما یکی از زبانها را خوب بخوانید ممکن است قوانین تغییر کند
   به یکی بچسبید و هر زمان دانش کافی داشتید آن زمان در مورد روش اقدام با توجه به قوانین آن زمان مشورت بگیرید

 84. وحيد
  ۲۴ آبان ۱۳۹۲ در ۰۶:۴۳ | #160

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما.بنده لیسانس رادیولوزی از دانشکاه سراسری ایران رو دارم و ۲۴ سالمه طرح و سربازیمم تموم شده. میخواستم بدونم که میتونم هم زمان با کار با کارشناسی رادیولوزی در رشته بزشکی به ادامه تحصیل ببردازم و تخصص قلب رو بکیرم و مدرک لیسانس ما رو حساب میکنن برای بزشکی که کمتر بخواد بخونیم و اینکه دانشکاه رایکان که وزارت بهداشت ایران مدرکش قبول داشته باشه داره.ممنون از راهنماییتون

  • ۲۸ آبان ۱۳۹۲ در ۱۰:۴۰ | #161

   تحصیل خودش بیش از یک کار تمام وقت زمان می برد
   اینجا کار و درس جمع نمی شود ضمن اینکه برای درس خواندن نیاز به کار ندارید

 85. آرش
  ۸ آذر ۱۳۹۲ در ۰۹:۰۶ | #162

  با سلام
  در طی اقدامی که در دولت آقای احمدی نژاد صورت گرفت برای بجه های کارشناسی ناپیوسته عمران اسم رشته از مهندسی عمران به مهندسی تکنولوژی عمران تغییر کرد آیا این تغییر می تواند سبب کسر امتیاز شود ممنون از راهنماییتون

 86. زهره
  ۱۴ آذر ۱۳۹۲ در ۲۰:۴۸ | #164

  با سلام و خسته نباشید من لیسانس پرستاری از دانشگاه تهران دارم سال ۹۰ فارغ التحصیل شدم ۲ سالم سابقه کار دارم از طرحم معافم مجردم ۲۴ سالمه میخواستم شرایط کار تو کانادا و اینکه چقدر باید سرمایه داشته باشم تا برم سوال کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 87. رویا تجلی
  ۲۴ آذر ۱۳۹۲ در ۱۶:۵۷ | #166

  با سلام
  آیا می شود مهاجرت با skill worker گرفت و پذیرش دانشجویی ( همرا با scholarship) ,و ادامه تحصیل داد؟

 88. مهسان
  ۱ دی ۱۳۹۲ در ۰۶:۴۴ | #168

  با سلام!
  آقای مختاری من لیسانس معماری از یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی دارم. و نزدیک به چهار سال هم سابقه کار در رشته خودم رو دارم.در ضمن پروانه نظام مهندسی تهران رو هم دارم!
  با همسرم برای مهاجرت از طریق skill worker اقدام کردیم و الان دیگه منتظر ویزامون هستیم. می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در دانشگاه مونترال برای فوق لیسانس باید معادل سازی کنم و اینکه اصلا مدرک لیسانس من رو قبول دارند یا خیر؟
  و دیگه اینکه ما از ایران، قبل از اینکه وارد کانادا شویم (احتمالا خرداد) می توانیم پذیرش بگیریم؟ در ضمن همسرم هم رشته مهندسی صنایع هستن شرایط برای ایشون به چه شکل هستش؟ ممنون از راهنمایی های مفیدتون.

  • ۱ دی ۱۳۹۲ در ۱۹:۱۸ | #169

   برای ادامه تحصیل خود دانشگاه ارزیابی می کند بنابراین کافی است درخواست پذیرش بدهید
   من با کلیت ادامه تحصیل به روشی که شما به آن می اندیشید مشکل دارم
   تب مدرک گرایی در ایران ما را اینگونه تربیت کرده است که باید درس بخوانیم و مدرک بگیریم حال این درس خواند برای کدام هدف معین است مهم نیست اصلا فکر نمی کنیم
   شما هنوز نیانده اید بازار کار را نمی شناسید از کجا به این نتیجه قطعی رسیده اید که باید فوق لیسانس بگیرید؟؟؟؟

 89. مهدیه
  ۳ دی ۱۳۹۲ در ۱۱:۰۰ | #170

  با سلام
  من ارشد فیزیک هسته ای از دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم. می خواستم ببرسم برای دکترای ففیزیک حالا هر گرایشی شرایط به چه صورت است؟ معدل ۱۶ دارم با دو مقاله داخلی. و دارم برای تافل می خونم.
  با تشکر

  • ۵ دی ۱۳۹۲ در ۲۱:۰۷ | #171

   سایت دانشگاهها را ببینید
   مایل بودید برایتان پذیرش بگیریم با دفتر ما تماس بگیرید

 90. علی
  ۱۰ دی ۱۳۹۲ در ۱۶:۱۶ | #172

  با سلام
  من لیسانس و فوق لیسانس خوذ را از دانشگاه صنعتی شریف گرفته ام و در حال حاضر دانشجوی دکتری در دانشگاه دیگری در تهران هستم. برادر من مدت زیادیست که ساکن تورنتو میباشد و برای پدر و مادر من و خودم به عنوان dependent child اقدام کرده است و در حال حاضر مرحله مدیکال را پشت سر گذشته ایم. با توجه به اینکه من مشمول هستم و ویزای تحصیلی‌ هم ندارم مجبورم که با گذاشتن وثیقه برای سفر از ایران خارج شوم و وارد غیبت سربازی شوم . با توجه به اینکه می‌تونم مدارک خود را با گواهی اشتغال به تحصیل بخرم . آیا نداشتن کارت پایان خدمت برای ادامه تحصیل یا کار در کانادا برای قبول کردن مدارکم مشکلی‌ ایجاد می‌کند ؟
  با تشکر

 91. علی
  ۱۰ دی ۱۳۹۲ در ۱۶:۱۸ | #173

  با سلام
  من لیسانس و فوق لیسانس خوذ را از دانشگاه صنعتی شریف گرفته ام و در حال حاضر دانشجوی دکتری در دانشگاه دیگری در تهران هستم. ۲۷ سال دارم. برادر من مدت زیادیست که ساکن تورنتو میباشد و برای پدر و مادر من و خودم به عنوان dependent child اقدام کرده است و در حال حاضر مرحله مدیکال را پشت سر گذشته ایم. با توجه به اینکه من مشمول هستم و ویزای تحصیلی‌ هم ندارم مجبورم که با گذاشتن وثیقه برای سفر از ایران خارج شوم و وارد غیبت سربازی شوم . با توجه به اینکه می‌تونم مدارک خود را با گواهی اشتغال به تحصیل بخرم . آیا نداشتن کارت پایان خدمت برای ادامه تحصیل یا کار در کانادا برای قبول کردن مدارکم مشکلی‌ ایجاد می‌کند ؟
  با تشکر

 92. ياسمن
  ۱۰ دی ۱۳۹۲ در ۲۱:۱۵ | #175

  با سلام و آرزوی سلامتی . ما ۱ سال است کارت پی آر داریم . پسرم امسال سوم دبیرستان رشته ریاضی است . بدلیل مسایل مالی تمایل داریم ۲ سال آخر از ۵ سال اعتبار کارت پی آر را در کانادا بمانیم ولی نمی دانم آیا برای پسرم اینکه آنجا دیپلم بگیرد یا اینجا کدام بهتر است . شنیده ام درس ادبیات انگلیسی درس خیلی سختی است حتی برای انگلیسی زبانان . باتوجه به اهمیت نمرات سال آخر برای ورود به دانشگاه می ترسم روی پذیرش از دانشگاه اثر بگذارد . ۲- آیا دانشگاه به همه متقاضیان وام میدهد یا شرایط خاصی دارد؟ و میزان این وام فقط برای شهریه دانشگاه است با شامل هزینه های زندگی هم میشود ؟ با تشکر فراوان

  • ۱۲ دی ۱۳۹۲ در ۰۸:۵۴ | #176

   اگر قرار است ایشان در کانادا بقیه تصیلات را بگذرانند معتقدم هر چه زودتر بروند بهتر است
   امکان دریافت دیپلم ایرانی هم البته در همان کانادا هست می توانند متفرقه امتحان بدهند
   بله وام در دسترس همه هست و معمولا بخش عمده ای از هزینه زندگی دانشجویی را پوشش می دهد

 93. Sahar
  ۱۳ دی ۱۳۹۲ در ۰۶:۳۵ | #177

  سلام من و دختر شونزده سالم اقامت پنج ساله کانادا رو داریم اما در حال حاضر ایران هستیم از اقامت پنج سالمون هنوز یکسال نگذشته. میخوایم برگردیم و مشکل من اینه که در مورد شغل میترسم من مهندس عمرانم و سابقه هشت سال کار رو دارم. ایا امکان استخدامی در رشته مربوطه واسم وجود داره. ما ونکوور بودیم

  • ۱۳ دی ۱۳۹۲ در ۱۸:۱۱ | #178

   تا زمانی که منتظرید کسی به این سوال پاسخ بدهد قطعا پاسخ منفی است. دوست عزیز منطقی باشید من از کجا باید بدانم که شما می توانید کار بیابید یا خیر
   پاسخ نزد خود شماست تواناییهایتان را تقویت کنید و به دنبال کار باشید آنوقت موفق می شوید
   چقدر در مورد بازار کار اطلاعات دارید؟ چقدر شرکتهایی که ممکن است علاقمند به کار شما باشد می شناسید و ……
   مقالات سایت پارس کانادا را مرور کنید

 94. بهناز
  ۱۷ دی ۱۳۹۲ در ۱۱:۰۰ | #179

  سلام جناب مختاری
  من و همسرم از طریق اسکیل ورکر برای کبک اقدام کردیم و دیروز ایمیلی مدیکال رو دریافت کردیم.من لیسانس معماری هستم و به تازگی فارغ التحصیل شدم…حدود ۸ماه هم در همین زمینه کار کردم اما بیمه نبودم.زبان انگلیسیم خوبه اما مدرک ایلتس ندارم.زبان فرانسه در حد مبتدی .
  به چند تا از نرم افزار های معماری هم تسلط دارم.میخوام بدونم من با این شرایط تو این وقت کم چه کاری انجام بدم بزای آینده کاریم بهتره….
  آیا کرس خاصی هست که بتونم اینجا بگذرونم…..

 95. روشنک
  ۲۳ دی ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۵ | #181

  با سلام من دانشجو دکتری روانشناسی هستم و متاهل آیا در کاتادا با توجه به رشته ای که خوندم میتونم کار پیدا کنم یا فقط باید رشته های مهندسی باشم؟

  • ۲۳ دی ۱۳۹۲ در ۲۳:۳۶ | #182

   یعنی در کانادا همه آنها که کار می کنند مهندس هستند. بله در رشته شما هم کار هست البته به شرط اینکه توانایهای لازم در شما باشد. صرف داشتن مدرک توانایی نیست

 96. آروشا
  ۲۳ دی ۱۳۹۲ در ۱۷:۰۶ | #183

  با سلام و درود من ۲۴ ساله و همسرم ۲۷ ساله هر دو دارای لیسانس مهندسی برق هستیم هر دو در حال گذراندن
  پروسه آیلتس هستیم آیا با توجه به اینکه کدگوری رشته مهندسی برق جز رشته های کبک یا فدرال نیست می شود با عنوان تکنسین برق صنعتی یا برق کار ساختمان اقدام کرد همسرم ۴ سال کار مرتبط با بیمه دارد یا اصلا هیچ شانسی برای بچه های برق در کانادا نیست ؟ اگر مدرک یکی از رشته های فنی موجود در لیست فدرال را در مراکز فنی و حرفه ای با ساعات گذرانده شده مشخص داشته باشیم نمی توان اقدام کرد؟ یا کلا از طریق تحصیلی اقدام کنیم و سال آخر تحصیل برای اقامت دایم اقدام کنیم ؟ چه راهی پیش روی ماست آیا من و همسرم شانسی برای کانادا داریم ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید

 97. نیکی
  ۲۴ دی ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۶ | #185

  با سلام.من و همسرم می خواهیم برای ویزای کار کانادا اقدام کنیم رشته تحصیلی و رشته کاری هردومون جزو رشته های مورد نیاز کبک هست(۶ امتیازی).متاسفانه ما هیچ مدرک زبانی نداریم. میخوام بدونم اگر الان اقدام کنیم و در فاصله بررسی مدارک و … مدرک زبان بگیریم آیا امتیاز زبان به ما تعلق میگیرد؟
  پروسه دریافت ویزا برای ۶ امتیازیها خیلی بیشتر از دایموندها طول میکشه؟

 98. باران
  ۲۸ دی ۱۳۹۲ در ۱۰:۰۰ | #187

  سلام
  من دانشجو کارشناسی میکروبیولوزی هستم در دانشگاه ازاد شنیدم اگر معدل کارشناسی بالا باشه وریزومه خوبی داشته باشم با مدرک زبان بالا می تونم پذیرش بگیرم و بورسیه بشم ومن علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی هستم ایا می توانم در این رشته از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم چون شنیدم اونجا قبل از تحصیل در این رشته باید لیسانس در یکی از رشته های علوم پایه داشت؟

 99. mariii
  ۶ بهمن ۱۳۹۲ در ۰۹:۳۹ | #189

  سلام
  من لیسانس مهندسی نساجی مهندسی پوشاک از دانشگاه آزاد شهرری دارم.خواستم ببینم کدوم دانشگاهها در کانادا فوق لیسانس این رشته رو داره؟
  راهنمایی کنید ممنون میشم

 100. حمید
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۴:۲۴ | #191

  با سلام به شما..
  من دانشجوی کارشناسی الکترونیک هستم و معدل کاردانی:۱۷٫۲۰ و معدل کارشناسی هم به نظرم میشود۱۶ و نمره ی تافل ibt:90 گرفتم و قصد دارم برای ادامه ی تحصیلات به کانادا ترجیحاً تورنتو بروم و شرایط من برای تحصیل رایگان چطور است و چگونه باید اقدام کنم برای رفتن؟

 101. امین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۵ | #193

  سلام و عرض ادب ‘ من لیسانس عمران دارم با ۲ سال سابقه مرتبط بیمه و همسرم فوق لیسانس روانشناسی بالینی و ۱ سال کار در مراکز مشاور ‘ بصورت نیمه وقت ‘دو تا سوال از تونشتم ‘ اول اینکه نگران وضعیت کار همسرم هستم چون اصلا نمیدونم بازار کار روانشناسی به چه صورته !? ایا باید ایشون دوره بگزرونن یا مدرکشون قبول میکنن !? و شرایط کاری و حدود درامد رشته روانشناسی چطور است ?

 102. حمید
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۹:۰۴ | #195

  آقای مختاری من منظورم از تحصیل رایگان همان فاند است که مبلغ ۱۳۰۰۰$ یا ۱۸۰۰۰$ دانشگاه یا موسسات میدن و شرایط واسه فاند خوبه من باتشکر.

  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ در ۰۵:۰۱ | #196

   فاند بسته به رشته، استاد، تعداد متقاضیان و توانایی های خاص شماست. تضمینی ندارد

 103. حمید
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۶:۳۹ | #197

  حمید :با تشکر و اگه بخوام برای فاند اقدام کنم چه جوریاست؟ و از کجا باید بفهمم که به من فاند میدن یا نه؟ و اگر با استاد باید حرف بزنم چگونه پیدا کنم یک استاد در کانادا که مسئول فاند باشد؟

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ در ۰۴:۵۷ | #198

   تا اقدام نکنید نمی فهمید می دهند یا نه البته فایل ضعیف باشد امیدی نداشته باشید
   استاد مسوول فاند؟

 104. حمید
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ در ۲۰:۴۴ | #199

  چگونه باید اقدام کنم؟ البته+فاند چون بدون فاند نمیتوانم در آنجا تحصیل کنم و از پسه هزینه ها بر بیام؟

 105. اميد
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۷:۵۶ | #200

  با عرض سلام و آرزوی توفیق جناب آقای مختاری، من دیپلم ریاضی ۱۵٫۵۰ (با معدل دروس تخصصی بالا)، کاردانی نقشه کشی صنعتی ۱۴ (با معدل دروس تخصصی بالا) و کارشناسی ریاضی کاربردی ۱۴ (دانشگاه پیام نور به صورت غیر حضوری) دارم و در حال تحصیل (سال اول) کارشناسی ارشد در ریاضی محض دانشگاه سراسری هستم، در حال گذراندن دوره تافل هستم، پایان خدمت دارم و در زمینه نقشه کشی و تدریس ریاضی هم مسبوق سابقه هستم، فعالیت مطبوعاتی داشته (مدیرمسئل و سردبیر نشریه دانشجویی برگزیده کشوری بودم) و فعالیت ورزشی نیز در سطح حرفه ای داشته ام.
  حال:
  ۱٫ آیا صلاح میدانید و اصلا امکانش وجود دارد برای دانشگاه تورنتو مقطع ارشد در رشته ریاضیات فیزیک نظری پذیرش بگیرم؟
  ۲٫ اگر آری، هزینه ۲ سال تحصیلم چقدر خواهد شد؟
  ۳٫ احتمال فاند برایم چقدر است؟
  ۴٫ اگر ابتدا به ساکن فاند نتوانم بگیرم آیا بعد از ترم اول در صورت رضایت اساتید احتمال فاند وجود خواهد داشت؟
  ۵٫ پیشنهاد جنابعالی برای ادامه در رشته ی فوق کدام کشور و دانشگاه است؟

  با تشکر فراوان.

  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۳:۲۶ | #201

   ۱- امکان رفتن به دانشگاه هست ولی قبل از آن باید بدانید چرا باید این رشته را بخوانید و هدف چیست
   ۲- هزینه شهریه در سایت دانشگاه هست بعلاوه دست کم ۲۰ هزار دلار هزینه های دیگر
   ۳- نمی دانم بسته به استاد و پروژه هایش دارد خیلی امید نبندید
   ۴- پیش گو نیستم. هر چیزی ممکن است
   ۵- با تحصیل بی هدف برای دریافت مدرکهای گوناگون مخالفم اول هدف تعیین کنید و بعد …

 106. حسینیان
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ در ۲۲:۳۵ | #202

  با سلام، من در حال حاضر دانشجوی ترم آخر ارشد طراحی شهری هستم و لیسانسم معماری بوده. یه سالی از صدور پروانه نظام مهندسی طراحی و نظارت ام میگذره، آشنایی کافی با نرم افزارهای ترسیمی دارم و سطح زبانم متوسطه ، ولی آزمون آیلتس ندادم ، همچنین دارای سابقه بیمه بیش از ۵ سال کار در کارگاه نجاری رو به عنوان طراح (با احتساب ۱۷ ماه سربازی) دارم. ضمناً ۳۰ ساله هستم. میدونم که رو رشته ارشدم واسه مهاجرت به کانادا نمیشه حساب کرد ولی نمی دونم یکی دو سال سابقه پروانه نظام مهندسی بیشتر به درد می خوره یا ۵ سال سابقه کارم در نجاری؟ با این حساب که تمایل کاری من بیشتر نرم افزارهای ۳d هست. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 107. سعید
  ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ در ۰۱:۲۳ | #204

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی گاز در دانشگاه دولتی شیراز هستم ولیسانس هم مهندسی شیمی در همین دانشگاه بودم.معدل کارشناسی ۱۵ ، و تسلط کامل به زبان انگلیسی دارم ولی هنوز مدرک بین المللی نگرفتم.
  ۲۲ ساله هستم و سابقه کار ندارم .
  احتمال گرفتن بورس تحصیلی واسه ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته مهندسی شیمی در کانادا چقدر هست؟
  و اگر بتونم بورسیه بگیرم آیا این بورسیه ،تامین کننده مخارج زندگی در کانا دا هست؟
  ممنون

  • ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ در ۱۹:۵۳ | #205

   این احتمال تنها از سوی دانشگاه و استاد مربوطه قابل ارزیابی است

   اگر بورس بدهند بله

 108. وحید
  ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ در ۱۶:۵۸ | #206

  با سلام و خسته نباشید اینجانب کارشناس ارشد پرستاری بیماریهای داخلی و جراحی از دانشگاه علوم پزشکی تهران با معدل ۱۷می باشم آیا امکان ادامه تحصیل در دکترای بیولوژی تولید مثل در کانادا را دارم در صورت امکان بنده را راهنمایی کنید، با تشکر از شما

  • ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ در ۱۹:۴۵ | #207

   چرا که نه
   باید اقدام کنید و با دپارتمان مربوطه در دانشگاه مورد نظر در تماس باشید

 109. اریا
  ۴ فروردین ۱۳۹۳ در ۲۱:۱۴ | #208

  با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو ،من درای مدرک کاشناسی مهندسی بازرسی بهداشت دانشگاه تهران و ارشد مهندسی محیط زیست گرایش آب و فاضلاب دانشگاه آزاد هستم . با ۷ سال سابقه بازرسی بهداشت دولتی چند سوال دارم
  ۱-در مورد وضعیت کاری رشته من آیا امکان گرفتن ویزای کار وجود دارد یا خیر و اینکه رشته من در چه وضعیت کاری است؟
  ۲-در صورت گرفتن پذیرش آیا ادامه تحصیل برای دکترا امکان پذیر است ؟

 110. محمد
  ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ در ۰۰:۲۳ | #210

  با سلام آقای مختاری

  من لیسانس مهندسی معدن از دانشگاه دولتی با معدل پایین هستم
  به همین جهت قصد دارم لیسانس دوم از دانشگاه پیام نور در رشته ی عمران بگیرم

  آیا لیسانس دوم من میتواند برای نمره دهی سود مند باشد ؟
  با توجه اینکه دانشگاه های کانادا مدرک پیامنور را برای ادامه تحصیل قبول ندارند ؟

 111. شاهین
  ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۹ | #212

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما…من میخواهم به هر طریق ممکن اقامت دائم کانادا رو بو دلایل متعددی داشته باشم..الان دانشجوی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه تهرانم و شانس پذیرش برای دکترا رو دارم از طرفی ترجیح میدم که دکترا نخونم و کار کنم …برای امسال هم اقدام کردم که متاسفانه رشته من پر شد و نمیدونم دوباره میشه اقدام کرد برای اقامت دائم یا نه؟راه دیگری هست که شما به هم پیشنهاد کنید؟ممنون

 112. ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ در ۱۸:۲۵ | #214

  با سلام خسته نباشید خواستم ازتون بپرسم با لیسانس معماری و بلد بودن زبان و داشتن فامیل در تورنتو کانادا میشود برای ادامه تحصیل رفت کانادا ممنون

 113. یوسف
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ در ۲۱:۱۲ | #216

  سلام من کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه تهران دارم ۲۶سال دارم و سابقه کار ندارم و معدل ۱۹/۳۲است میتوانم برای دکتری بورسیه بگیرم

 114. یوسف
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ در ۲۱:۱۳ | #217

  یوسف :
  سلام من کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه تهران دارم ۲۶سال دارم و سابقه کار ندارم و معدل ۱۹/۳۲است میتوانم برای دکتری بورسیه بگیرم

 115. لیندا
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۰۵:۱۸ | #219

  با سلام
  من کارشناسی پرستاری دارم .آیا طرح پرستاری که من گذرانده ام سابقه کاری محسوب می شود.

 116. عطیه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۱۷:۱۳ | #221

  با سلام
  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم.اما ۱۱ سال سابقه کار (تامین اجتماعی) در رشته بیمه و مترجمی هم دارم. متاهل و یک پسر ۶ ساله دارم. شوهر بنده دیپلم فنی و ۱۱ سال نماینده بیمه هستند. می خواستم بدونم آیا ما شرایط اقدام برای مهاجرت رو داریم یا خیر و اینکه آیا من باز هم باید مدرک زبان داشته باشم یا رشته تحصیلی و اینکه در هفته نامه ای مترجم بوده ام کفایت می کنه؟ در ضمن خودم و همسرم سهام دار یک کارخانه هستیم که نمی دونم ارزشی داره برای اقدام به مهاجرت یا نه؟ با تشکر

 117. علي
  ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۷ | #223

  با سلام
  جناب مختاری گفته شده که کانادا نیاز زیادی به رشته شیمی دارد. منظور از شیمی، شیمی محض است یا اگر فردی تحصیلاتی (برای نمونه لیسانس)در رشته مهندسی شیمی هم داشته باشد فرصت شغلی مناسبی دارد؟

  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۰۳:۴۲ | #224

   بستگی دارد
   برای مشاوره از دفتر ما در تهران وقت بگیرید ۲۲۰۲۵۰۸۴
   تنها رشته مطرح نیست

 118. ليلي
  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۰۷:۵۰ | #225

  با سلام
  من دکترای مدیریت در گرایش رفتار سازمانی از یکی از دانشگاه های دولتی تهران با معدل ۱۸را دارم و کارت پی ار هم دارم اما در حال حاضر در ایران هستم. می خواستم بدونم می تونم برای پست داک که همان دوره فوق دکترا است اقدام کنم؟ آیا شرایط دانشگاه های کانادا برای پذیرش افراد در این دوره سخت است؟ اگر بتوانم امکان ورود به این دوره را پیدا کنم دانشگاه به من در قبال کار پژوهشی ای که انجام می دهم حقوق می دهد؟در مقام مقایسه، با این مدرک در ایران ماندن و هیئت علمی شدن بهتر است و یا آمدن به کانادا؟ شما شرایط من در کانادا را با این مدرک چگونه ارزیابی می کنید؟ البته بارها از شما این را شنیده ام که اونجا مدرک گرایی نیست و باید تخصص داشت. اما عرض من در خصوص سهولت یا دشواری ورود به عرصه کار در دانشگاه های کانادا است.

  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۰۳:۳۴ | #226

   اینها قاعده کلی ندارد و موردی است بسته به شما دانشگاه و استادی که قرار است با او کار کنید دارد مستقیم با دانشگاه مورد نظر در تماس قرار بگیرید و اقدام کنید روشن می شود

   داشتن دکترا مزیت چندانی نیست و جز دانشگاه آن هم اگر خیلی باسواد و فوق العاده باشید جای دیگری به آن بها نمی دهد

 119. سارا
  ۲ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۷:۴۶ | #227

  با سلام . من لیسانس از رشته فیزیک هستم.میخوام برق بخونم. میخواستم بدونم برای فوق اقدام کنم برای کانادا یا فوق برقم را اینجا بگیرم و برای دکترای برق اقدام کنم؟
  درضمن اگر برای دکترا اقدام کنم. بعده فارغ التحصیلیم اونجا کار برای دکترای برق هست؟ منظورم کار صنعتیه . نه استاد و یا معلمی نمیخوام. یعنی به مدرک بالا کار اداری میدن؟
  باتشکر

  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ در ۰۴:۳۰ | #228

   کار صنعتی دکترا لازم ندارد
   با دککترا کار کمتری پیدا می کنید همان لیسانس اگر سواد کافی داشته باشید بس است
   فوق لیسانس هم در مواردی توصیه می شود ولی دکترا اتلاف وقت است

 120. کاردوک
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۹:۴۶ | #229

  با سلام
  من لیسانس علوم ازمایشگاهی از شهید بهشتی هستم رشته ای بعنوان دکترا حرفه ای علوم ازمایشگاهی در کانادا عنوان شده من با این کارشناسی راهی برای ادامه در این رشته دارم و اگر دارم چقدر وقت و هزینه خواهد داشت؟ ممنون

  • ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ در ۲۱:۱۸ | #230

   چرا که نه
   برای فوق لیسانس اقدام کنید
   هزینه بالاست دست کم سالی ۲۰ هزار دلار اگر دارید اقدام کنید

 121. فاطمه
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۵:۲۸ | #231

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستم، چطوری میتونم واسه ادامه تحصیل کانادا اقدام کنم؟ میشه در حین تحصیل کار مربوط به رشتم هم انجام بدم؟
  شرایط کار در رشته ی من در کانادا چطوریه؟
  باتشکر

 122. محمد
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۵:۳۵ | #233

  با سلام
  من کارشناسی اقتصاد نظری دانشگاه فردوسی میخونم،میخواستم برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنم و همچنین کار هم کنم.
  میخواستم ببینم باید چکار کنم و آیا در رشته من کاری میشه کرد با توجه به این که سابقه کار هم ندارم؟
  شرایط کاری در رشته من چجوری هست؟
  ممنون

  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۸:۴۴ | #234

   به ما ایمیل بزنید و رزمه خود را هم بفرستید با موضوع تحصیل در کانادا

   info @ parscanada.com

 123. سعید
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ در ۰۴:۱۴ | #235

  سلام و خسته نباشید

  من در رشته ی حقوق فوق لیسانس دارم و برای ادامه تحصیل تمایل دارم که به کشور کانادا مهاجرت کنم…آیا برای دکترا میتونم از یکی از دانشگاهای کانادا پذیرش یا فاند بگیرم؟!لطفا راهنماییم کنید بدونم امکانش رو دارم؟ هیچکس نیست که درمورد این موضوع جواب مناسبی بهم بده!

  متشکرم

 124. اکبر
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۹:۳۵ | #237

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی هستم معدلم هم حدود ۱۶ هست
  میخوام ببینم میتونم برای رشته خون شناسی از دانشگاهای کانادا پذیرش بگیرم؟اگه این امکان هست پروسه پذیرش چقدر طول میکشه؟

 125. اکبر
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۹:۵۹ | #239

  در ضمن یه سوال دیگه
  به نظرتون برای رشته مورد نظرم کدوم کشور مناسب تره چه از لحاظ علمی چه از لحاظ هزینه

 126. ناهید
  ۱۶ تیر ۱۳۹۳ در ۲۱:۳۱ | #240

  سلام…من کارشناسی ارشد ارزیابی و آمایش سرزمین از کرایش های محیط زیست دارم…میخوام واسه مستر ثبت نام کنم تو دانشگاههای کانادا..ولی شنیدم برای این رشته ها اونجا کار پیدا نمیشه! آیا این مطلب صحت دارد…..و سوال دومم این که من تو چه رشته ای می توانم تحصیل کنم که زمینه کاری داشته باسد؟ ممنون

  • ۲۴ تیر ۱۳۹۳ در ۲۱:۲۶ | #241

   اگر قرار است اینجا زندگی کنید لزوما درس خواندن راه موفقیت نیست
   زدن سرنا از ته گشاد آن است
   اول وضعیت کاری را که در آینده به آن فکر می کنید روشن کنید و بعد اگر لازم بود باید درس خواند

 127. هلیا
  ۳۱ تیر ۱۳۹۳ در ۰۸:۲۰ | #242

  با سلام
  من دکتری فیزیک دریا(از گرایش های اقیانوس شناسی )و همسرم مهندسی تکنولوژی خودرو دارد .و ۴۰ سال دارم و دارای ۲ فرزند ۸ ساله می باشم.هر دو دارای ۱۶ سال سابقه کار می باشیم.آیا شرایط مهاجرت به کانادا برای ما وجود دارد؟و شرایط کاری با توجه به رشته و سن ما چگونه است؟

  • ۳ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۵:۴۰ | #243

   فرم ارزیابی را در سایت ما تکمیل کنید و برای مشاوره حضوری هم مراجعه کنید ۲۲۰۲۵۰۸۴

   تا شرایط شما دقیق بررسی شود

 128. سجاد
  ۳۱ تیر ۱۳۹۳ در ۱۶:۵۹ | #244

  سلام
  ۲۵ سال دارم. کاردانی تعمیر و نگهداری هواپیما از دانشکده صنعت هوانوردی کشوری بدون سابقه کار. میخوام برای لیسانس (چون بهم گفتن در دانشکده های بین المللی به زبان انگلیسی میشه توی این رشته) یا اگه نشد ارشد تکنولوژی ساخت هواپیما یا مکانیکش در فرانسه اقدام کنم. ۳ ساله که زبان انگلیسی درس میدم و حدودا آیلتس ۸ دارم (امتحانات آزمایشی).

  ۱- این صنعت و رشته در کانادا چقدر نیازمند متخصص هست؟ چون تا اینجا در هیچ کامنتی چشمم نخورد که کسی در این رشته تحصیل کرده باشه.
  ۲- نمره زبان انگلیسی (حالا آیلتس یا تافل) چقدر تاثیر داره در پذیرش، اقامت و پیدا کردن کار؟
  ۳- من که دارم میرم فرانسه و باید فرانسه یاد بگیرم و چند وقتیه دارم میخونم، اما در امتیازات کانادا چقدر میتونه کمک کنه؟
  ۴- با همین مدرک کاردانی میتونم اقدام کنم؟

  ممنونم از راهنمایی هاتون.

  • ۳ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۵:۳۸ | #245

   شما قبل از هر تصمیم جدی سری به دفتر ما در تهران بزنید تا شرایط شما برای دریافت مستقیم اقامت دایم بررسی شود اگر اقامت بگیرید شرایط برای پیگیری دیگر اهداف بسیار آسان می شود

   رشته بسیار مورد توجهی است در کانادا به خصوص در کبک

 129. elham
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ در ۰۷:۳۳ | #246

  با سلام!
  من فارغ التحصیل رشته اقلیم شناسی از یکی از دانشگاههای معتبر دولتی با معدل ۱۷٫۴۴ هستم.میخواستم بپرسم با توجه به اینکه حدود ۵ سال از فارغ التحصیلی اینجانب میگذره آیا این چند سال فاصله برا ی گرفتن بورس مشکلی ایجاد نمیکنه؟در ضمن من ۳۳ سالمه!

  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۸:۴۲ | #247

   حالا از کجا معلوم که بورس می گیرید

   اگز مقیم هستید که مشکلی نیست می گیرید ولی به عنوان دانشجوی بین المللی شانس چندنی ندارید چه با گذشت ۵ سال چه بدون آن

 130. هما
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۵:۰۰ | #248

  سلام خسته نباشیدمن کارشناسی علوم ازمایشگاهی دارم ازدانشگاه ازادبامعدل۱۷٫۲۱میخوام ارشدرودریکی ازکشورهای انگلیسی ربان بخونم امریکابرای رشته ی مادوسال پیش ریست میخوره درواقع چهارسالی که خوندم هیچی ازاول بایدبخونم کاناداهم که به سادگی ویزانمیده خواهشامنوراهنمایی کنیدکدوم کشورمدرک کارشناسی علوم ازمایشگاهی منوقبول میکنه که بتونم برای ارشددراون کشورادامه تحصیل بدم

  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۸:۳۶ | #249

   شما نگران این که چقدر واحد اضفه می دهند بخوانید نباشید باید با سنت علمی کشور جدید آشنا شوید

   دانشگاههای معتبر هرگز بدون شرط شما را نمی پذیرند

 131. علیرضا
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۳:۴۷ | #250

  من دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه ازاد با معدل ۱۵ هستم به نظر شما من می تونم با این سوابق در کانادا پذیرش کار بگیرم

 132. علیرضا
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۳:۴۷ | #251

  من دارای مدرک کارشناسی پرستاری از دانشگاه ازاد با معدل ۱۵ هستم به نظر شما من می تونم با این سوابق در کانادا پذیرش کار بگیرم

 133. hosna
  ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ در ۲۱:۰۶ | #253

  ، من دانشجوی رشته مهندسی شیمی از دانشگاه اصفهان با معدل ۱۸ هستم، میخوام برای کانادا اقدام کنم،من متولد کانادا ام ولی ایران بزرگ شدم، برای پذیرش باید چه مدارکی داشته باشم؟ آیا میتونم برای فوق بورس کانادا بشم؟

 134. homayoon
  ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۵ | #255

  با سلام
  من و همسرم ویزای پی ار کانادا رو گرفتیم. بزودی لندینگ میکنیم.لیسانس طراحی صنعتی دارم. در حال حاضر بدلیل تحصیل همسرم در بلژیک اقامت داریم. در فایل کانادا ایشان مین اپلیکنت هستند.
  ۱- آیا پس از لندینگ من میتوانم مستقلا در کانادا بمانم و ایشان برگردند به بلژیک برای اتمام تحصیلاتشان؟
  ۲- ماندن من منعی برای کار یا تحصیل در کانادا ندارد؟ (با توجه به اینکه ایشان فرد اصلی پرونده هستند؟)
  ۳-بطور کلی با توجه به شرایط بالا آیا من فردی حقیقی مستقلی هسنم یا حضور من منوط به شخصیت حقیقی وحقوقی همسرم میبتشد؟
  با تشکر

  • ۴ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۴:۱۴ | #256

   ۱- بله
   ۲- خیر به هیچ وجه
   ۳- بله شما فردی کاملا مشتقب و دارای شخصیت حقیقی هستید
   تعجب می کنم بعد از زندگی در بلژیک هنوز اینگونه فکر می کنید و تصور وابستگی اینچنینی دارید

 135. ali
  ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ در ۲۰:۴۶ | #257

  با سلام.
  من سال اخر مهندسی نفت گرایش بهره برداری از دانشگاه علوم و تحقیقات فارس هستم.برای ادامه تحصیل یا ترجیحا کار،میتونم کانادا رو انتخاب کنم؟
  هزینه تقریبی چقدر میشه؟
  اصلا کانادا برای رشته ی من گزینه ی مناسبی هست؟
  مرسی از راهنماییتون

  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ در ۰۶:۲۷ | #258

   سایت دانشگاههای مختلف کانادا به خصوص دانشگاه آلبرتا را ببینید
   پاسخ همه سوالات مثبت است

 136. پیام
  ۱ شهریور ۱۳۹۳ در ۲۳:۰۳ | #259

  سلام
  جناب مختاری
  میشه لطفا در مورد معادل سازی رشته علوم آزمایشگاهی توی کانادا به من اطلاعات بدین. من مونترال هستم ، اما اگه هر جای دیگه هم معادل سازی راحت باشه ،میتونم برم. در کل من پروسه رو نمی دونم و نمیدونم اینجا باید به کجا مراجعه کنم.
  با سپاس

  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ در ۰۸:۱۳ | #260

   شما در کانادا هستید و همه نوع امکان سرچ و بررسی دارید

   کمی تحقیق و بررسی کنید

 137. سحر
  ۹ شهریور ۱۳۹۳ در ۲۱:۴۴ | #261

  با سلام اینجانب کارشناس رادیولوژی هستم و قصدمهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال را دارم.بنده در حال اتمام دوره ایلتس هستم و میتوانم تا سه ماه دیگر ازمون ایلتس را بدهم.ایا همسرم هم باید مدرک ایلتس داشته باشد؟ ایشان کاردان کامپیوتر اند و سابقه هفت سال کار در بانک را دارند.و ایا پروسه مهاجرت از طریق فدرال کوتاه تر است یا از طریق ایالت کبک.با تشکر

 138. زهرا
  ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۵ | #263

  با سلام من لیسانس مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک رو با معدل ۱۷ از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران گرفتم برای ادامه تحصیل تصمیم دارم به تورنتو بیایم
  ایا می تونم از دانشگاه تورنتو پذیرش بگیرم؟
  هزینه تحصیل و زندگی حدودا چقدر میشه؟

 139. شراره
  ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۸:۴۸ | #265

  با سلام, من و همسرم هردو لیسانس پرستاری از دانشگاه تهران هستیم و ۱۲ سال مدیر عامل یک مرکز درمان در منزل وپیش از آن هردو ۷ سال سابقه کار بیمارستانی داریم ,سن من ۴۲ و ایشان ۴۷ می باشد .برای دریافت اقامت ونکوور به عنوان سوپروایزر موفق می شویم و چگونه?

 140. هادی
  ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۳:۴۹ | #267

  با سلام
  از پاسخ های شما به سوالات اینجور برداشت کردم که شما بیشتر موافق ویزای اقامت دایم هستین؟ نه ویزای تحصیلات؟ من الان دانشجو کارشناسی ارشد پرستاری هستم

  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ در ۰۵:۵۲ | #268

   کسی که می خواهد بماند با درخواست اقامت دایم کند
   دانشجویی برای افراد پول داری که قصد ماندن ندارند مناسب است

 141. ارشیدا
  ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۹ | #269

  سلام من دانشجوی کارشناسی رادیولوژی در بندر عباس هستم ایا میشود برای ادامه تحصیل در کانادا و بعد از ان کار در همانجا اقامت بگیرم ؟وبرای کار در رشته رادیولوژی این ادامه تحصیل سودی دارد در استخدام و یا حقوق یا تجربه مهم تر است ؟ایا امکانش هست بعد از اتمام کارشناسی در ایران برای تحصیل رشته دارو سازی از انجا پذیرش بگیرم؟زمان تحصیل در داروسازی چقدر است؟چون دانشگاه بندر عباسم مشکلی در پذیرش پیش نمیاد ؟(چون دانشگاه تیپ۲ هست البته من دانشگاه اهواز همین رشته رو قبول میشدم ولی به دلیل مسافت و این که دختر هستم پدرم اجازه نداد زود تر از بندر بزنم)

  • ۳ مهر ۱۳۹۳ در ۰۴:۲۲ | #270

   بله امکان ادامه تحصیل هست
   پس از فراغت از تحصیل در کانادا هم امکان اقدام برای اقامت هست

 142. امین
  ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۲ | #271

  سلام .من فوق لیسانس روانشناسی دارم با معدل ۱۸ از داشگاه ملی.یک مقاله isi دارم.دوست دارم برای ادامه تحصیل و زندگی به کانادا بروم .همسر من ۳۰ سال سن و دیپلم کامپیوتر هستش و ایشون هم دوست دارن اونجا کارشناسی IT بخونه.ایا با توجه به سن همسرم به او اجازه تحصیل می دهند؟و خود من میتونم فاند بگیرم؟

  • ۳ مهر ۱۳۹۳ در ۰۵:۰۰ | #272

   سن مانع تحصیل نیست
   درمورد فاند هم نمی توان پیش بینی کرد بسته به عوامل بسیاری است
   البته شانس آن در رشته روان شناسی بسیار کم است

 143. ۴ مهر ۱۳۹۳ در ۰۵:۲۴ | #273

  سلام.بنده معلم پیمانی مدرسه هستم و درنظر دارم وارد کشوری مثه هلند و نروژ بشم..آیا امکان آن را دارد به کشور دیگری با این حرفه شوم..آیا امکان تحصیل در کنار این شغل وجود دارد؟متشکرم

 144. shayan
  ۴ مهر ۱۳۹۳ در ۰۷:۴۸ | #275

  با سلام ببخشید میخواستم بدونم شرایط بورس شدن رشته رادیولوژی بعد از مقطع لیسانس در دانشگاه های اروبایی رو بدونم آیا اصلا بورس می شوند؟

 145. مريم
  ۷ مهر ۱۳۹۳ در ۱۷:۱۸ | #277

  سلام ببخشید اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم،من فارغ التحصیل داروسازی هستم،شوهرم داروساز هستن اما ایرانی نیستن،آیا امکان کار برای ایشان در ایران هست یا باید اقدام به مهاجرت از ایران کنیم؟

 146. حسن
  ۱۲ مهر ۱۳۹۳ در ۰۷:۰۲ | #279

  سلام من ۴۰ ساله دارای دو فرزند و دارای فوق لیسانس روانشناسی از دانشگاه ازاد هستم در زمینه لوله کشی و جوشکاری هم تجربه و مدرک دارم در حال گذراندن دوره ایلتس هستم همسرم نیز تجربه ارایشگری دارد از چه طریق میتوانم برای اقامت اقدام کنم

 147. حميدرضا
  ۲۲ مهر ۱۳۹۳ در ۱۵:۵۱ | #281

  سلام و با عرض ادب
  من سال سوم . رشته ریاضی فیزیک دبیرستان رو با معدل ١١/۵
  پیش دانشگاهی رو دارم میخونم اما مطمعا هستم پیش دانشگاهی ام رو نمره خوبی میگیرم
  میخواستم بدونم با خوب بودن نمره پیش دانشگاهی میتونم برای ادامه تحصیل لیسانس در کانادا برم
  از لحاظ مالی هم وعضیت خوبی دارم

 148. لادن نامداری
  ۲۶ مهر ۱۳۹۳ در ۰۹:۴۰ | #283

  سلام .تشکر.ایا از بازار کار برای روان شناسی در کبک اطلاعی دارید ؟ممنون .من کم کم ویزام میاد و نگران بازار کار و موقعیت شغلی هستم.

 149. saina
  ۱۱ آبان ۱۳۹۳ در ۲۳:۵۱ | #285

  سلام من ۳۲ سال دارم و فارغ التحصیل کارشناس معماری ممنون میشم بهم بگید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه مونترال آیا مدرک زبان میخوان با خودشون برومون کلاس میذارن ؟
  با تشکر فراوتن

  • ۱۲ آبان ۱۳۹۳ در ۱۹:۱۰ | #286

   باید فرانسه بلد باشید
   گذشته از اینکه نمره زبان دارید یا خیر سفارت هم برای صدور ویزا در مورد زبان از شما سوال خواهد کرد

 150. shirin
  ۱۸ آبان ۱۳۹۳ در ۰۱:۳۷ | #287

  با سلام
  پرستار با ۱۳ سال سابقه کار هستم
  قصد مهاجرت به کانادا برای کار دارم
  اما هپاتیت بی دارم
  ایا امکان مهاجرت برای من امکانپذیر است؟

  • ۲۴ آبان ۱۳۹۳ در ۱۹:۰۴ | #288

   همه متقاضیان ازمایشات پزشکی می دهند و افرادی که بیماریهای واگیردار غیر قابل درمان قطعی دارند و یا کسانی که هزینه درمان و نگهداری بالا دارند رد می شوند

 151. mehdi
  ۱۸ آبان ۱۳۹۳ در ۱۸:۳۵ | #289

  سلام.وقت بخیر.من ۲۷ ساله هستم و فارغ التحصیل رشته دکترای حرفه ای دامپزشکی.میخواستم ببینم چه تخصص های پزشکی میتونم توی کانادا بخونم؟مثلا رادیولوژی…اگه امکانش هست راهنمایی بفرملیید.پیشاپیش سپاسگزارم

 152. محسن
  ۲۰ آبان ۱۳۹۳ در ۰۶:۰۳ | #291

  با سلام
  میخواستم درباره شانس و احتمال گرفتن ویزای همراه دانشجو ازتون بپرسم، همسرم (خانم) درحال گرفتن پذیرش برای دکترای دوم از دانشگاه UNB هست و با توجه به اینکه ما حدود ۴ سالی هست که ساکن مالزی هستیم میخواهیم مراحل اخذ ویزا رو از اینجا دنبال کنیم، سوالم این هست که چقدر ویزا آفیس های نزدیک به مالزی مثل سنگاپور و اندونزی سختگیر هستند و مراحل گرفتن ویزا در اینجا آیا پیچیده تر از آنکارا و ابوظبی است و اینکه من به عنوان همراه چقدر شانس گرفتن ویزای work permit رو دارم.
  سپاس

 153. sanaz
  ۲۳ آبان ۱۳۹۳ در ۰۰:۲۲ | #293

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشگاه ازاد تفت با معدل ۱۳٫۶۶ هستم!
  ایا با این معدل می تونم برای ارشد در کشورای فنلاند سوئد اتریش و یا کشورای حوزه ی اسکاندیناوی اقدام کنم؟

 154. نگار حبیبی
  ۱۰ آذر ۱۳۹۳ در ۱۶:۰۴ | #295

  سلام خسته نباشید من کارشناس رادیولوژی هستم و ۲ سال سابقه کار دارم و ۲۵ سال سن دارم ایا احتمال قبول پرونده من در کبک هست؟تقریبا چه نمره زبانی لازم دارم؟

 155. زهرا
  ۱۱ آذر ۱۳۹۳ در ۱۹:۰۹ | #297

  با سلام و خسته نباشید .من دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی توریسم هستم می خواستم ببینم برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته در کانادا باید به چه سایتی مراجعه کنم .لطفا مرا راهنمایی نمایید .با تشکر فراوان

 156. ندا
  ۱۵ آذر ۱۳۹۳ در ۲۱:۳۴ | #299

  سلام خسته نباشید من خارج از ایرانم میخواستم اطلاعاتی راجبه رادیلوژی که برای گرفتن مدرک باید کدام درسها را خواند بدانم و اینکه ایا امروز کاری برای رادیلوژیست وجود دارد در کانادا و امریکا

 157. Neda
  ۲۲ آذر ۱۳۹۳ در ۱۳:۲۰ | #301

  سلام.من فارغ التحصیل معماری هستم و همسرم فارغ التحصیل عمران از دانشگاه باهنر کرمان.میخواستم بپرسم بهتره اینجاادامه تحصیل بدیم،بعد اقدام کنیم برا مهاجرت یا برای ادامه تحصیل بریم بعد اقامت بگیریم؟

 158. امین
  ۲۳ آذر ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۰ | #303

  سلام

  آیا با داشتن مدرک کارشناسی ادبیات و زبان انگلیسی می شه در مقطع ارشد وارد رشته مدیریت MBA در کانادا شد؟
  آیا می شه بورسیه دریافت کرد؟ اقامت همسر و فرزند چطور؟ و اینکه آیا بازار کار در این رشته برای خارجی ها مناسب هست؟
  همین سوال ها رو راجع به مهندسی صنایع هم داشتم.

  با سپاس

  • ۲۴ دی ۱۳۹۳ در ۰۲:۴۴ | #304

   خیر
   تحصیل آن هم با شرایط شما و آنچه شما در نظر دارید و با قصد مهاجرت منطقی نیست
   اگر برنامه مهاجرت دارید فرم ارزیابی را در سایت کنپارس دات سی ای تکمیل کنید و راه درست را بروید

 159. سمیه
  ۵ دی ۱۳۹۳ در ۰۸:۵۰ | #305

  با سلام
  بنده فارغ التحصیا دندانپزشکی از یکی از دانشگاه ها دولتی ایران هستم. قصد گرفتن تخصص در راشته رادیولوژی دهان،ک و صورت را دارم. میخواستم بدانم این رشته در کانادا بدرد بخور هست یا خیر

 160. سیاوش
  ۶ دی ۱۳۹۳ در ۲۱:۱۴ | #307

  با سلام
  من قصد ادامه تحصیل در مقطع postdoc در رشته آموزش زبان انگلیسی را دارم. امکان گرفتن فاند کامل از دانشگاههای کانادا را دارم؟

 161. نازگل
  ۸ دی ۱۳۹۳ در ۰۲:۰۰ | #309

  من ٧ ماه است که به کانادا امدم زبان انگلیسى من خوب است ولى در درس خواندن کمى مشکل دارم. میشه راهنمایىم کنین.چگونه درس بخوانم ؟؟ با چه روشى؟

 162. فروزان
  ۸ دی ۱۳۹۳ در ۱۹:۳۱ | #311

  سلام ۲۶ ساله و دارای مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه دولتی میباشم با ۲ سال سابقه کار در بیمارستان.وضعیت کار و ادامه تحصیل برای این رشته در کانادا خوب است

 163. ستاره سلمي
  ۱۴ دی ۱۳۹۳ در ۱۰:۰۲ | #313

  سلام یه سوال داشتم من می خواهم برای پایه دبیرستان تا پایان دانشگاه (دکترا) در کانادا تحصیل کنم.
  درباره هزینه ها و مکان زندگی و اینکه آیا بعد از پیان تحصیل در کانادا می توانم زندگی کنم یا نه ؟ و برای اینکه در کانادا هر پایه ک بالا می روم باید همان کار های اولیه را انجام دهم یا خیر ؟
  آیا می توانم به ایران برگردم؟ کسی از خانواده ام را می توانم با خودم ببرم مثلا مادرم ؟
  درباره ی هزینه ها ب من بگید چگونه پرداخت میشود ؟
  در آنجا اگر کسی بخواهد کار کند حقوقش در چه سطحی است ؟
  چند وقت طول می کشد تا مرا قبول کنند؟
  از چه نمره معدلی به بعد مرا قبول می کنند ؟
  آیا در آنجا به زبان us english می توانیم صحبت کنیم؟
  اگر میشود جواب را برایم ایمیل کنید
  با تشکر

 164. امیر
  ۵ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۸:۱۵ | #315

  باسلام
  بنده دارای مدرک تحصیلی لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی.مجرد.۲۸ ساله.دارای ۵سال سابقه کار در زمینه تعمیرات ماشین آلات معدنی هستم. زبان انگلیسیم خوبه. چجوری میتونم ویزا موقت کار بگیرم؟

 165. مجتبی
  ۶ بهمن ۱۳۹۳ در ۰۷:۴۹ | #317

  سلام.
  من در حال تحصیل در رشته میکروبیولوژی دانشگاه ازاد هستم.
  ۱٫شرایطه این رشته در کشور کانادا چه جوریه؟وضعیته خوبی داره یا به یه رشته دیگه فکرکنم؟
  ۲٫لیسانس بگیرمو برم بهتره یا از اول برا کالج برم بهتره؟
  چخوری میتونم هزینه هر رشته رو تو یه سال بفهمم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 166. میلاد
  ۸ بهمن ۱۳۹۳ در ۲۰:۳۰ | #319

  با سلام و خسته نباشید
  من دوره ی لیسانس را به دلیل مشکلات خدمت در دانشگاه آزاد با معدل ۱۴/۴۴ در رشته ی فیزیک-هسته ای گذراندم و بعد از پایان خدمت دوره ی ارشد را در دانشگاه علم و صنعت را با معدل ۱۵ در رشته ی فیزیک اتمی گذراندم. ابتدا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در این گرایش پذیرشی هست؟ و غیر از این رشته می توان رشته دیگری را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد؟ بغیر از زبان و مقاله به چه چیزی احتیاج است؟ کمترین هزینه در صورت پذیرش چقدر است؟ ممنون از راهنمایی شما

 167. میلاد محمدی
  ۸ بهمن ۱۳۹۳ در ۲۰:۳۳ | #321

  با سلام و خسته نباشید
  من دوره ی لیسانس را به دلیل مشکلات خدمت در دانشگاه آزاد با معدل ۱۴/۴۴ در رشته ی فیزیک-هسته ای گذراندم و

 168. fateme shayan
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۹:۲۲ | #322

  سلام و عرض ادب
  من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه غیرانتفاعی قزوین با معدل ١٢،١٨ با سن ٢٨ هستم میخواستم بدونم کشوری که نیازی به ایلس نداشته باشه با هزینه مناسب تری هست که من بتونم ارشدم رو انجا بگذرونم و رشته زبان ترجیحا چون هدفم یادگیری زبان تو محیط هست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۲:۱۷ | #323

   کسی که نمی خواهد به اندازه کافی زبان بخواند آیلتس بگیرد تحصیل هم برایش بی معنی خواهد بود
   زبان بخوانید بعد به فکر رفتن باشید
   یادگیری در محیط بی معنی است و افسانه است

 169. وحید
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ در ۰۰:۲۹ | #324

  سلام من فارق التحصیل رشته مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی شیراز هستم .لیسانس و ارشدم همینجا بودم.معدل ارشدم ۱۷٫۲
  ۳ تا مقاله isi دارم
  تافل ۹۵
  وضعیتم واس ادامه تحصیل در مقطع دکترا تو کانادا چطور هست؟میتونم فاند کامل بگیرم؟؟
  بازار کار واس فارق فارق التحصیل دکترا مهندسی شیمی چطور هست؟؟
  بعد از ۲ سال تحصیل میشه اقامت گرفت حتما یا اول باید کار پیدا کرد؟؟

 170. ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۴ | #326

  با سلام .من فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی هستم و مایلم که در کانادا ادامه تحصیل بدهم. لازم به ذکره که من در دهه چهل عمرم هستم. ایا من میتوانم تقاضای تحصیل در یکی از دانشگاههای ونکوور کانادا را داشته باشم؟در ضمن دختر من فارغ التحصیل رشته بیولوزی است(کارشناس یا لیسانس) ایا او در این شهر با داشتن ایتلس با نمره بالا و نمرات خوب شانسی برای پذیرش دارد؟ و میشه فقط میانگین هزینه تحصیل در انجا را بگویید؟ با سپاس

 171. علی
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ در ۰۳:۲۴ | #328

  سلام و خسته نباشید
  من دیپلم ریاضی دارم و در طراحی گرافیک بسیار مهارت دارم. ولی تحصیلات دانشگاهی و مدرکی برای این مهارتم ندارم . ۲ سال سابقه کار بیمه ای مربوط دارم. از طرفی دارای همسر و یک بچه هستم و ۳۴ سالمه. می خواستم اگر لطف کنین به من بفرمائید آیا من می تونم با توجه به شرایطم بصورت پذیرش دانشجویی به کانادا برم. یا هر راه دیگه ای غیر از سرمایه گذاری !!
  لازم به ذکر است که خواهرم ساکن مونترال هستن. می تونم ایلتس ۶ بگیرم.

 172. پدرام
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ در ۲۱:۳۴ | #330

  با سلام.آیا برای گرفتن فاند در مقطع دکتری با سن ۴۰ (فارغ التحصیل ارشد دانشگاه تهران هستم)شانسی دارم با تشکر فراوان

 1. ۲۹ مرداد ۱۳۹۰ در ۰۹:۰۸ | #1