بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘کانادا’

برنامه مهاجرتی استان نوا اسکوشیا از طریق اکسپرس انتری

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

استان نوااسکوشیا برنامه انتخابی خود با عنوان Nova Scotia Demand: Express Entry را روز شنبه ۲۸ آوریل ۲۰۱۸ ساعت ۹ صبح بازگشایی کرد.
این برنامه مهاجرتی استان نوااسکوشیا، شرایط بسیار خوبی داشته و متقاضیان واجد شرایطی که در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری پروفایل دارند، می توانند برای برنامه انتخابی استان نوا اسکوشیا اقدام کنند. این برنامه نیاز به پیشنهاد کار از سوی کارفرما یا همان جاب آفر ندارد و ظرفیت آن نیز بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ پرونده می باشد.
پیش از این نیز، این برنامه مهاجرتی استانی که در تاریخ ۵ ژوییه و ۱۱ اکتبر ۲۰۱۷ برای متقاضیان گروه B بازگشایی و ظرف مدت کوتاهی بسته شده بود که این البته موضوع نشان دهنده محبوبیت این برنامه است. ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

دور جدید انتخاب های اکسپرس انتری با حداقل امتیاز ۴۴۱

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

در انتخاب شماره ۸۸ اکسپرس انتری که صبح امروز چهارشنبه ۲۵ آوریل ۲۰۱۸ اعلام شد، تعداد ۳۵۰۰ دعوت نامه با حداقل امتیاز ۴۴۱ صادر شد.

انتخاب شماره ۸۷ برای متقاضیان با حداقل امتیاز ۴۴۴ تعداد ۳۵۰۰ دعوت نامه صادر شد. بیشترین تعداد دعوت نامه در سال ۲۰۱۸ در این انتخاب و انتخاب دور قبلی یعنی انتخاب شماره ۸۷ بوده است و دعوت نامه های صادر شده مختص سه برنامه مهاجرتی Federal Skilled Worker Program و Federal Skilled Trades Program و Canadian Experience Class هستند.ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

صدور ۴۰۰ دعوت نامه نیروی متخصص از سوی استان منیتوبا

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

اداره مهاجرت استان منیتوبا، ۴۰۰ دعوت نامه برای متقاضیان نیروی متخصص برنامه انتخابی استانی در ۱۳ آوریل ۲۰۸ صادر کرد.

این دور از صدور دعوت نامه ها پنجمین دور در سال ۲۰۱۸ است، که از مجموع دعوت نامه های صادر شده، ۳۱۶ دعوت نامه برای متقاضیان زیر گروه نیروی متخصص داخل منیتوبا با حداقل امتیاز ۵۳۴ بود که این افراد شامل فارغ التحصیلان و دارندگان سابقه کار در استان هستند، همچنین تعداد ۸۴ دعوت نامه برای متقاضیان زیر گروه نیروی متخصص خارج از منیتوبا صادر شد.

این دسته از متقاضیان که اکنون از سوی این استان دعوت نامه اقدام به درخواست (Letter of Advice to Apply) دریافت کرده اند، می توانند برای برنامه مهاجرتی استانی The Manitoba Provincial Nominee Program اقدام کنند. ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

کانادا از نظر پزشکی سخت گیری کمتری برای صدور ویزا خواهد کرد

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا صبح روز دوشنبه ۱۶ آوریل ۲۰۱۸ اعلام کرد که در خصوص قوانین عدم پذیرش مهاجران به دلیل مسائل پزشکی تجدید نظر می کند.

یکی از الویت های دولت کانادا فراهم آوردن فرصت های بیشتر برای کانادایی های با معلولیت است، از این رو، وزیر مهاجرت کانادا، احمد حسین، از تسهیل شرایط پذیرش مهاجران از نظر پزشکی برای همخوانی بیشتر قوانین با ارزش های کانادایی خبر داد.

در کانادا بر اساس قوانینی که ۴۰ سال از تصویب آن می گذرد با نگاه قرن بیستمی به ماجرا افراد با معلولیت های جسمی را از آمدن به کانادا و یا کسانی که هزینه پزشکی سالانه آنها از حدی بالاتر بود، محروم می کرد. هر چند که تعداد افراد رد شده بسیار کم بود به خصوص که از سال ۲۰۰۶ افراد می توانستند عملا با به عهده گرفتن هزینه اضافی نگهداری بیمار(جز در موراد بیماری های خطرناک مانند ایدز) یا معلول از این قاعده مستثنی شوند. ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

کانادا شرایط ویزای کار برای هنرمندان را آسان تر می کند

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

دولت کانادا روز جمعه ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ اعلام کرد که شرایط دریافت ویزای کار برای هنرمندان را آسان تر خواهد کرد و در همین راستا فهرست جدیدی از مشاغلی که از دریافت LMIA معاف هستند، منتشر کرد.

کارفرمایان کانادایی که قصد استخدام نیروی کار خارجی را دارند، بایستی اثبات کنند که جامعه کانادا به فرد مورد نظر نیاز دارد و هیچ شهروند یا مقیم کانادایی از داخل کشور برای این عنوان شغلی پیدا نشده است که بتواند این کار را انجام دهد. به فرآیند دریافت این مجوز (Labour Market Impact Assessment (LMIA می گویند.

این در حالی ست که دولت کانادا به این مهم واقف است که استخدام نیروی کار خارجی باعث توسعه اقتصادی و گشایش مسیرهای اقتصادی جدید می شود. در همین راستا، استخدام هنرمندان عرصه های مختلف هنری می تواند به صنعت هنر در کانادا کمک کند و یک منفعت دو سویه هم برای جامعه هنری کانادا و هم برای خود هنرمند باشد. ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

نیوفاندلند و لابرادور تعداد پذیرش مهاجران را دو برابر می کنند

۱۶ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

سیموس ارگان، نماینده شهر سنت جان در پارلمان کانادا هفته گذشته در جمع هیات بازرگانی این استان اعلام کرد که از وزیر مهاجرت کانادا، احمد حسین، خواستار افزایش سهمیه پذیرش مهاجران به استان نیوفاندلند و لابرادور از ۱۷۰۰ سهمیه سال ۲۰۱۸ به حداقل ۴۰۰۰ نفر تا سال ۲۰۲۲ شده است.

هم اکنون تعداد مهاجرانی ک به این استان ها مهاجرت می کنند، از کشورهای فیلیپین، سوریه، چین، هند، سودان، عراق، نیجریه، انگلیس و آمریکا است. این نماینده مجلس می گوید: «با در نظر گرفتن جمعیتی که هر سال از کانادا خارج می گردند و همچنین جمعیتی که با سرعت زیادی به سنین بازنشستگی نزدیک می شوند، افزایش سهمیه به ۴۰۰۰ نفر ضروری به نظر می رسد و دولت کانادا باید نیاز این استان را به افزایش جمعیت در نظر بگیرد و برای ادامه حیات اقتصادی و رشد جمعیتی این طرح را بپذیرد.» ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

عید پاک یا جشن ایستر چه روزی است؟

۱۰ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

عید پاک یا عید قیام، در انگلیسی Easter (ایستر) که تا حدی با بهار و نوروز ما مصادف است، مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد؛ جشنی است که به اعتقاد آنان حضرت مسیح (ع) پس از آنکه به صلیب کشیده شد، از میان مردگان برخاست و چهل روز پس از آن به سوی پروردگار عالمیان و آدمیان عروج کرد.

این جشن بیکران نیز نامیده می شود، چرا که همانند دیگر جشن ها، در روز مشخصی از سال اتفاق نمی افتد. مسیحیان، عید پاک را در اولین یکشنبه بعد از ماه کامل و پس از شروع بهار که در ۲۱ ماه مارس است، جشن می گیرند. به این ترتیب عید پاک بین ۲۲ ماه مارس تا ۲۵ ماه آوریل می باشد.

امسال این عید در روز یکشنبه اول آوریل ۲۰۱۸ در سراسر کانادا جشن گرفته می شود، بانک ها و ادارات دولتی استانی و فدرال روز جمعه و دوشنبه یعنی قبل و بعد از ایستر تعطیل هستند. ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

استفاده از زبان جنسیتی خنثی برای کارمندان سرویس کانادا اجباری شد

۷ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

بر اساس بخشنامه ای از سوی دولت فدرال کانادا، کارمندان اداره سرویس کانادا باید از زبان جنسیتی خنثی استفاده کنند، بدین معنی که به جای استفاده از کلماتی مانند پدر یا مادر از کلمه «parent» استفاده کنند.
طبق این بخشنامه، کارمندان سرویس کانادا که با عموم مردم در مواجهه هستند، باید از به کار بردن القابی مانند خانم، آقا، پدر و مادر اجتناب کنند و کلمات خنثی استفاده کنند. از آنجا که سرویس کانادا سازمانی است که با طیف متنوعی از ارباب رجوع ها روبرو می شود، بنابراین دیدگاه ها و رفتارهایی که در این سازمان شکل می گیرد، در سیاست گذاری های عرصه خدمات رسانی دولت کانادا بسیار موثر است. ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

آیا کانادا برای مهاجران بهتر از اروپا و آمریکاست؟

۷ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

۸۰% کانادایی معتقدند که مهاجران تاثیر مثبتی بر اقتصاد این کشور گذاشته اند. نتایج تحقیقات جدید در حوزه مهاجرت نشان می دهد که اکثریت کانادایی ها دیدگاه مثبتی نسبت به مهاجرت و تاثیرات مثبت آن بر اقتصاد کانادا دارند.
در این تحقیق که از سوی موسسه روابط نژادی کانادایی انجام شده است، نظر سنجی از ۲۰۰۰ کانادایی بالای ۱۸ سال نشان می دهد که علیرغم شرایط سخت مهاجران در آمریکا و اروپا در سال های اخیر، اما دولت و مردم کانادا نظر مثبتی نسبت به مهاجرت و مهاجران دارند.
در مجموع ۶۰% از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند، دیدگاه مطلوبی نسبت به مهاجرت داشته اند و ۸۰% معتقد بودند که مهاجران تاثیر مثبتی بر اقتصاد کانادا دارند و تنها ۱۶% از کانادایی ها با مهاجرت مخالف بودند. ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags:

افزایش بودجه مهاجرت برای سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰

۷ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

وزرات مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا بودجه ای معادل ۷۴۷ میلیون دلار برای حمایت از برنامه های مهاجرتی در سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ از دولت کانادا دریافت خواهد کرد. این بودجه بخشی از بودجه کلی ۸۷۵ میلیون دلاری ست که دولت فدرال کانادا برای برنامه مهاجرتی شش ساله کانادا به وزارت مهاجرت این کشور اختصاص خواهد داد.
لیندسای کمپ، سخنگوی وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرد که این بودجه کمک می کند تا مدیریت و برنامه ریزی سیستم مهاجرتی کانادا با دقت و مسئولیت پذیری بیشتری انجام شود و همچنین بخش زیادی از این بودجه برای ارائه خدمات به مهاجران برای استقرار در جامعه کانادایی خواهد بود. ادامه مطلب…

Categories: کانادا Tags: