بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘همراه داشتن پول نقد هنگام ورود به کانادا’

پاسخ به چند سوال در مورد همراه داشتن پول نقد هنگام ورود به کانادا

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ۲۱ دیدگاه

دوستی سوال کرده اند:

سلام بر شما جناب آقای مختاری ،
۱– آیا سقف تعیین شده برای همراه داشتن پول نقد به هنگام لندینگ ، ده هزار دلار کانادا برای کل خانواده است یا هر یک از اعضای خانواده ؟
۲– اگر معادل رقم سقف تعیین شده به دلار کانادا ، دلار آمریکا همراه باشد مشکلی نیست ؟
۳– اگر از سقف بیشتر باشد مشکل جدی ایجاد می شود؟
۴– زمان شروع اعتبار پنج ساله کارت اقامت ، از روز لندینگ شروع می شود؟

 

و اما پاسخ به این سوالات:

این سوالاتی است که این روزها هر روز مطرح می شود و دلیل آن غفلت از یک نکته مهم است و آن اینکه اساسا سقفی برای ورود پول به کانادا وجود ندارد و هیچ قانونی سقف تعیین نکرده است مهم منشا پول شماست بنابراین پاسخ من به این سوالات به شرح زیر است:

۱- سقفی وجود ندارد. در برگه اظهار نامه ای که در هواپیما قبل از فرود به شما داده می شود از شما سوال شده است که آیا بیش از ده هزار دلار همراه دارید یا خیر و شما باید به این سوال به دقت پاسخ بدهید. ملاک تعداد نفرات نیست هر برگه برای یک خانواده است بنابراین اگر خانواده کمتر از ده هزار دلار همراه دارد پاسخ منفی است و اگر بیش از ده هزار دلار دارد باید تیک مثبت بزنید و اعلام کنید که بیش از ده هزار دلار دارید.  این هم نمونه اظهارنامه:

declaration-form

از اعلام اینکه بالای ده هزار دلار دارید اصلا نترسید کاری با شما ندارند تنها از منشا آن می پرسند که این پول از کجا آمده است و برای چه منظوری وارد کانادا می شود این سوال برای تازه مهاجرین پاسخ روشن دارد وپ آنها هم چندان پرس و جو نمی کنند روشن است که تازه مهاجر داشته ها یا دست کم بخشی از آنرا برای شروع زندگی جدید با خود آورده است. اگر ویزای موقت دارید و برای بازدید آمده اید هم تا جایی که رقم برای مدت ماندن شما منطقی باشد ایرادی ندارد ولی اگر مهاجر مقیم هستید و یا سیتی زن هستید در آوردن پول دقت کنید. در سیستم ثبت می شود. پس خلاصه اینکه سقفی وجود ندارد ولی از منشا و نیز مورد مصرف آن در کانادا سوال خواهد شد. ادامه ی نوشته