بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘دریافت اقامت همسر’

مهاجرت برای ازدواج یا ازدواج برای مهاجرت؟

۲۰ آذر ۱۳۹۷ Comments off

بر اساس قانون مهاجرت کانادا، یکی از سه روش اصلی مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق روابط خانوادگی با افراد شهروند یا مقیم کاناداست. تعداد زیادی از متقاضیان سالانه از طریق ازدواج و اسپانسرشیپ همسر به کانادا مهاجرت می کنند و به عبارتی این روش به دلیل سهولت و کوتاه بودن زمان بررسی پرونده، یکی از پرطرفدارترین انواع مهاجرت به کانادا محسوب می شود اما باید توجه داشته باشید که پرونده اسپانسرشیپ همسر، ظرافت های خاصی دارد و به آن سادگی که به نظر می رسد، نیست و عدم رعایت نکات مهم در پرونده های اسپانسرشیپی، باعث دردسرهای زیادی خواهد شد. ادامه مطلب…

 

 

اسپانسرشیپ همسر آسان تر شد

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۵ دیدگاه

از آنجا که استحکام خانواده یکی از اولویت های اصلی برنامه های مهاجرتی کاناداست، احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا صبح روز سه شنبه ۱۳ ژوئن اعلام کرد که گایدلاین ها و فرم های فرآیند اسپانسرشیپی همسر از امروز به روز رسانی و آسان تر شدند. ادامه مطلب…

لغو شرط دو ساله برای همسران اسپانسر شده

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ Comments off

img

وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ اقامت دائم مشروط برای همسرانی را که از طریق اسپانسرشیپ به کانادا آمده اند، لغو کرد. بر اساس این تصمیم، کسانی که از طریق اسپانسرشیپ همسر به کانادا خواهند آمد، از این پس وضعیت اقامت دائم مشروط نخواهند داشت و به محض اینکه وارد خاک کانادا شوند، با وضعیت اقامت دائم کامل در سیستم مهاجرت کانادا ثبت می شوند. ادامه مطلب…

پاسخ ویدیویی به سوالات مهاجرتی (شماره ۱۲): چگونه می توان برای اسپانسر کردن همسر اقدام کرد

۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۶ دیدگاه

در این ویدیو به موضوع اسپانسر کردن همسر و یا پارتنر پرداخته ام. چه کسی می تواند همسر خود را برای اقامت دایم به کانادا بیاورد.

نیامدن همسر مهاجر به کانادا و تبعات آن

۱۷ مهر ۱۳۹۴ ۷۸ دیدگاه

دوستی سوال کرده است که:

ویزای مهاجرت دریافت کردم  به اتفاق همسرم ولی همسر حاضر نشد با من به کانادا بیاید. من به کانادا رفتم و لندینگ را ثبت کردم و برگشتم. کار ما به طلاق کشید. حال سوالات من این است.

44342sgmqa77vvd

ترجمه رونوشت طلاقنامه رو باید به کجا ارائه کنم تا طلاق من تو کانادا ثبت بشه تا دولت کانادا من رو متاهل نداند؟
با توجه به اینکه ایشون از ویزا استفاده نکرده و وارد کانادا نشده و پاسپورت+ویزا+ landing paper  ایشون دست من هست ایا من میتونم با برگردوندن اونها به اداره مهاجرت کانادا ویزای ایشون رو باطل کنم و بعدا اگر با خانم دیگری در ایران ازدواج کردم بتونم بدون مشکل ایشون رو با خودم به کانادا ببرم؟ یا در این حالت هم دوباره  تا ۵ سال نمیتونم همسر جدیدی رو به کانادا ببرم؟

 

و اما پاسخ:

ادامه ی نوشته

مهاجرت کرده ام ولی متقاضی اصلی نبوده ام ….

۱۵ فروردین ۱۳۹۳ ۶۱ دیدگاه

سوالاتی از سوی دوستان مطرح می شود که با همین جمله شروع می شود. که ناشی از این تصور است که تفاوتی را پس از مهاجرت بین متقاضی اصلی و همسر وی مفروض می دانند. مثلا پرسش می شود من متقاضی اصلی نیستم آیا اگر از همسرم جدا شود اقامت دایم را از دست می دهم؟ و از این قبیل سوالات.

اینکه هنگام اقدام برای مهاجرت متقاضی اصلی بوده اید و یا نبوده اید پس از لندینگ در کانادا و دریافت اقامت دایم دیگر اهمیت ندارد و شما و همسرشما که متقاضی اصلی بوده است در شرایط یکسان هستید. هیچیک از شما دو نفر نمی تواند وضعیت اقامتی دیگری را به خطر بیندازد. علاوه بر این هر یک از اعضای خانواده جز در مورد فرزندان زیر ۱۸ سال که داستان متفاوتی دارند پرونده جداگانه دارند. مثلا اگر همسر شما الزامات اقامتی خود را از جهت حضور دو سال در ۵ سال در کانادا رعایت نکند می تواند اقامت دایم خود را از دست بدهد ولی این اتفاق هیچ تاثیری روی وضعیت اقامتی شما ندارد.

برخی دیگر همراهی همسر در مهاجرت را با اسپانسر کردن همسر مخلوط می کنند. فردی که با همسرش مهاجرت می ند اسپانسر همسرش نیست و تعهدات اسپانسرشیپ همسر را به عهده ندارد. اگر کسی مهاجرت کرد و پس از آن ازدواج کرد می تواند همسر خود را برای آمدن به کانادا اسپانسر کند که در این صورت نسبت به او تعهدات مالی دارد و در دو سال اول نیز بنا به قانون فعلی می تواند مانع از دریافت اقامت دایم او شود.

اظهار نامه مربوط به غیر همراه کردن فرزند و یا همسر

دوستی از من خواسته بود در مورد متن اظهارنامه ای که اداره مهاجرت از متقاضیانی که همسر و یا فرزند خود را از پرونده خارج می کنند در دسترس قرار دهم. خلاصه کلام اینکه اگر کسی فردی از افراد خانواده را از پرونده خارج کند و به طور کامل پرونده آن عضو بررسی نشود (به تعبیر قانون آن عضو examined نشود) بعدها امکان اسپانسر کردن آن عضو نیست

متن به شرح زیر است ادامه ی نوشته

پاسخ به سوال تکراری در مورد ازدواج کبکی ها

سوال شده است:

 

من منتظر مدیکال هستم و فایل فدرالم مربوط به آگوست ۲۰۱۲ است سوال این است که اگر بخواهم بعد از گرفتن پی آر ازدواجم را اعلام کنم و اسپانسر همسرم شوم چه مدت طول می کشد به همسرم ویزا بدهند؟ ایشان فرانسه می دانند و رشته تحصیلی ایشان هم عمران است با سابقه کار کافی.

پاسخ این سوال بارها داده شده اما باز هم می نویسم ولی پیش از آن نکته مهمی در این سوال هست. فرموده اند ؛ازدواج را اعلام کنم؛ اگر این به معنی این است که ازدواج کرده اند و هنوز اعلام نکرده اند که کار پیچیده می شود. دوستان توجه کنند که به محض ازدواج باید اعلام شود حتی اگر ویزا گرفته اید و هنوز پرواز نکرده اید و ازدواج کنید باید اعلام کنید. اگر نکنید متهم به MISREPRESENTATION  یا همان اظهار خلاف واقع می شوید و ویزای خود را از دست می دهید پس احتمالا منظور این دوست این بوده است که اگر بعد از دریافت پی آر ازدواج کند داستان چیست که باید بگویم اولا در مورد زمان اصلا نمی توان برآوردی داشت و از ۱۰ تا ۱۵ ماه طبیعی است این روزها. اینکه ایشان فرانسه می دانند و …. تاثیری در ماجرا ندارد و زمان را کوتاه نمی کند.

 

آیا می توانم در طول پروسه همسرم ایران باشم؟

این سوالی است که با وجود اینکه بارها پاسخ داده شده برای افراد هضم نمی شود. کسی که همسرش را اسپانسر می کند و سیتی زن کانادا هم نیست باید مقیم کانادا باشد یعنی محل زندگی اش کانادا باشد و اگر افسر در میانه راه در این مورد بررسی کند ببیند فرد در کانادا زندگی می کند یا در خارج است پرونده را می بندد چون اساسا این فرد نمی توانسته اقدام کند. اینکه افسران اینکار را می کنند یا نه کاملا شانسی است و بسیار دیده ام که چنین کرده اند. این قاعده البته نافی سفر رفتن نیست همه افراد حق دارند سفر بروند اما اگر شما از ۱۲ ماه سال ۹ ماه در کشوری بودید سه ماه در کانادا نمی توانید ادعا کنید ۹ ماه مسافرت بوده اید و محل زندگی شما کاناداست. توجه کنید که افسران بررسی کننده را کودن و نفهم فرض کردن به ضرر خود شما تمام می شود. بنابراین بله می توانید رفت و آمد کنید ولی باید محل اصلی زندگی شما کانادا باشد.

ایشان خودشان قبلا اقدام کرده بودند و رد شده اند. ایا این مشکلی ایجاد نمی کند؟ ادامه ی نوشته

اضافه شدن به پرونده تقلبی به عنوان همسر و دو سوال دیگر

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۶۲ دیدگاه
این سوال از سوی دوستی مطرح شده است:
خانمی هستم با یک فرزند که  پذیرش تحصیلی و CAQ در مقطع کارشناسی ارشد از یک دانشگاه کبکی دارم و قرار است برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنم. از طرفی  قرار است به تازگی با آقایی که دارای CSQ است ازدواج کنم.
۱- اگر بتوانم از طریق تحصیلی ویزا دریافت کنم، آیا میتوانیم قبل از رفتن به کانادا با هم عقد کنیم؟ در این صورت باز هم باید برای اضافه شدن من و بچه به پرونده آقا مصاحبه مجدد می شویم؟
 مصاحبه قابل پیش بینی نیست و بسته به امتیازات پرونده دارد و تقریبا همیشه ممکن است داشتن یا نداشتن ویزای دانشجویی ربطی به این موضوع ندارد در ضمن به محض ازدواج قبل از استفاده از ویزا باید مراتب را به سفارت اعلام کنید.

۲-اگر بتوانم از طریق تحصیلی ویزا دریافت کنم، مسلما زودتر از آقا به کانادا میرسم، آیا این باعث نمیشود که روند پرونده آقا زودتر پیش رود و آقا هم زودتر به کانادا برسند؟
 خیر این موضوع هم ربطی به پرونده ندارد و هیچ تاثیری در سرعت کار ندارد

ازدواج و طلاقهای دردسر ساز در پروسه مهاجرت

۲۰ فروردین ۱۳۹۲ ۲۸۷ دیدگاه

این روزها حجم مکاتبات در مورد ازدواج و طلاق متقاضیان مهاجرت زیاد شده است عده ای در میانه راه مایل به جدایی از همسرند و عده ای نیز یار و همسر بر می گزینند. گذشته از خوبی و بدی ازدواج و طلاق این اتفاقات اثرات روشنی در پرونده شما دارد بنابراین اگر پرونده مهاجرت دارید قبل از عملی کردن تصمیم خود به تاثیر آن بر پرونده خود بیندیشید.

آنها که در کبک پرونده دارند گاه تصور می کنند پس از مصاحبه همه چیز تمام است و می توانند جدا شوند و یا ازداج کنند. قبلا نوشته ام ولی گویا کسی نمی خواند چون هر رزو سوال می شود. پس باز می نویسم. در صورت جدایی و یا ازدواج پس از قبولی مصاحبه کبک بار دیگر پرونده شما در شرایط جدید از سوی کبک بررسی می شود و اگر امتیاز قبولی را نداشته باشید خود نیز از رفتن باز می مانید حتی اگر در مرحله فدرال مدیکال را هم انجام داده باشید.

در مورد فدرالی هایی که قبول شده اند ازدواج خطر آفرین نیست ولی طلاق می تواند امتیاز فرد را به زیر ۶۷ برساند و پرونده رد شود. ادامه ی نوشته