خانه > نوشته های غیر رسمی > تبدیل سوابق کاری به مدرک تحصیلی؟؟؟؟؟

تبدیل سوابق کاری به مدرک تحصیلی؟؟؟؟؟

مسافر یکی از پروازهای خارجی یکی از شرکتهای هواپیمایی وطنی بودم. نشریه ای که از سوی آن شرکت تهیه شده بود را در جیب صندلی جلویی دیدم. آگهی های زیادی در آن دیدم ولی روی یک آگهی میخکوب شدم. شرکت بی نام و نشانی یک آگهی بلند بالا داده بود و در آن مدعی شده بود که سوابق کاری افراد را به مدرک تحصیلی تبدیل کرده و از دانشگاه های معتبر آمریکا لیسانس و فوق لیساس و دکترا به این افراد تقدیم می کند.

در ادامه این آگهی آمده بود که افراد می توانند از این مدارک برای کار در خارج از کشور؛ تحصیل و مهاجرت استفاده کنند!!!!!!!!

از دیدن این آگهی بسیار ناراحت شدم و به حال آنچه بر سر علم و دانش و قدر آن آمده است تاسف خوردم. بیش از آن البته به حال مشتریان بخت برگشته آنان تاسف خوردم که در سودای مدرکی بی ارزش قرار است میلیونها تومان هزینه کنند.

لازم دیدم به مخاطبان این وبلاگ اعلام کنم که این ها زنجیره ای از دروغ و توهم است و کلاهبرداری رسمی است. در مورد تحصیل و مهاجرت هیچ مدرکی که حاصل شرکت در یک دوره آموزشی معین در یک موسسه معتبر نباشد ارزش و اعتبار ندارد و مواظب باشید فریب نخورید.

 

 1. حسن
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ در ۲۰:۰۵ | #1

  سلام
  قبل از هر چیز سال نو را به شما وهمکاران شما تبریک میگویم.
  آقای مختاری عزیزخانم بنده در تاریخ ۷٫۱۲٫۲۰۱۱ در استانبول مصاحبه داشت با خانم دنیلا که بعد از مصاحبه ایشان اصل لیسانس و ریزه نمرات وسابقه کار را از خانم بنده میگیرند .با توجه باینکه جواب مصاحبه در اواخر فوریه توسط پست بدست ما رسید وطبق جدول نمره زبان خانمم را ۲و۲ و همچنین زبان همسر را بعلت عدم حضور بنده ۰ داده بود ودر آخر نمره انطباق
  را ۱ لحاظ کرده بودند ما را رد نموده اند ولی هنوز بعد از ۴ ماه واندی خبری از اصل مدارک خانمم که در ایران بهیچ عنوا ن المثنی صادر نمی گردد نیست .لذا خواهشمندم ما را در رسیدن به مدارک اصلی خانمم (لیسانس پرستاری و ریزه نمرات) راهنمایی نمایید. وآیا این امر- بعلت اینکه در این مدت فرصت هایی را در مورد استخدام وحتی مهاجرت از خانمم سلب کرده و ایشان بعلت نبودن مدرک اصلی لیسانس در این مدت لااقل دومورد دعوت بکار را از دست داده – میتواند در قالب شکایت مطرح و پیگیری شود.

  قبلا از زحمات شما کمال تشکر را دارم .(لیسانس پرستاری-۳۸ سال سن-بازنشسته از بیمارستان مطهری ذوب آهن اصفهان با بیست سال سابقه پیوسته-۱ فرزند)

  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۱ | #2

   لازم است مکاتبه کنید و بخواهید که سریعتر مدرک اصلی را برای شما پس بفرستد. اگر موکل ما بودید ما می توانستیم مکاتبه کنیم
   ایمیل ایشان این است daniela.geloso@micc.gouv.qc.ca

 2. مهرداد
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ در ۲۱:۰۹ | #3

  ای وای ….ای وای. و چه میکشند این مردمی که میروند زیر دست دندانپزشک ها و دکترها و مهندس های اینطوری!!!؟

 3. روشنک
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۵:۵۱ | #4

  واقعا” باعث تأسف و خجالت هست …

 4. رامين
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۷:۵۵ | #5

  سلام آقای دکتر،
  اگر فرصت کردید نیم نگاهی به سایت زیر هم داشته باشید!
  http://www.americanglobalu.edu/
  البته این هم دست پخت هموطنان گرامی است!

 5. محمد
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۲:۵۳ | #7

  سلام دکتر
  چند هفته ای است که لینک نامه های دریافتی سایت کنپارس حذف شده و دیگر دیه نمیشود!
  دلیل خاصی وجود دارد؟
  ممنون

  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۲ | #8

   دوست عزیزی که مسوول این کار بودند مرخصی بودند امروز بازگشته اند و یک جا انجام خواهد شد

 6. afsoon
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۴:۴۱ | #9

  با درود و تبریک سال نو به شما و همه همکاران سخت کوشتان
  با توجه به ۱۲ امتیازی رشته من ( شیمی) ومتاهل بودن و ۶ امتیاز بودن همسرم و اینکه مجموع امتیازات ما ۷۲ می باشد و پرونده ما قبل از ۵ دسامبر به مونترال رسیده و فایل نامبرمان هم آمده که در آن هیچگونه مطلبی در ارتباط با ارسال مدرک زبان نوشته نشده است و فقط ازمان خواسته شده در صورت تغییرات در مدارک یا پرونده برایشان ارسال کنیم آیا امکان دارد که ۶ تا ۸ ماه بعد از زمان ارسال پرونده زمان مصاحبه امان باشد؟
  ۲- ما در پرونده میزان تبحر زبان فرانسه را متوسط زده ایم آیا در صورتیکه سطح همسرم که نفر اصلی نیست پائینتر باشد مشکل ایجاد مینماید ؟
  با سپاس فراوان

  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۸:۰۰ | #10

   وضعیت قابل پیش بینی نیست احتمالا مستقیم مصاحبه می گیرید

   تنها این فاکتور مهم نیست بسته به دیگر شرایط هم دارد ولی سعی کنند سطح مطلوبی داشته باشند شرایط ریسک پذیر نیست

 7. امیر
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۵:۱۷ | #11

  این قبیل موسسات را در خارج diploma mill (یعنی مدرک فروش) می نامند و مدارک شان کلا فاقد ارزش است. “دانشگاه” بلفورد (که بعضی افراد هم …. از آنجا دکترا خریده بودند) و چندین موسسه دیگر از این قبیل هستند. اطلاعات بیشتر را در لینک زیر میتوانید پیدا کنید:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Diploma_mill

  http://en.wikipedia.org/wiki/Belford_University

 8. مری
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۵:۳۴ | #12

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر مختاری

  بنده از موکلین شما هستم و برای اسکیل ورکر کبک اقدام کردم (فایل نامبر ۵/۵/۲۰۱۱)
  با توجه به تاکید روی سوابق بیمه ای چند سوال داشتم

  من مدت ۲۵ ماه در یک شرکت کار کردم و از آنجا بیمه بودم و بعد به دفتر همسرم که یک دفتر برنامه نویسی کامپیوتر است تغییر کار دادم و از حدود ۲ سال پیش با همسرم کار می کنم و در اینجا هم بیمه هستم .
  ۱- با توجه به اینکه من مین هستم و بیمه کامل دارم آیا همسرم که به عنوان کارفرما هست باید بیمه داشته باشد یا صرف اینکه برای کارمندانش بیمه رد می کند و در لیست های بیمه به عنوان کارفرما آمده است مشکلی در مصاحبه پیش نمی آید .

 9. هادی
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۸:۵۹ | #14

  با سلام
  سئوالی داشتم: اگر یکی ازدوره های Vocational که دارای ظرفیت ۱۸۰۰ ساعت و همچنین دارای امتیاز ۱۶ میباشد را در خود کبک بگذرانیم به نظر شما برای اقامت گرفتن از طریق حالت عادی نیروی متخصص regular اقدام شود بهتر است یا حالت تجربه کبکی PEQ ؟
  ممنون

 10. omid
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۷ | #16

  جناب دکتر مختاری سلام
  فرمودید به پزشک متخصص ۲۲ امتیاز می دهند در حالی که حتی اگر پزشکی عمومی را ۴ سال حساب کنند، ۴ سال هم زمان تحصیل دوره ی تخصصی است.(صزفنظر از اینکه بسیاری از پزشکان عمومی و تفریبا تمام متخصصانی که من می شناسم۲۵ امتیاز گرفته اند).
  در صورت اختصاص ۲۲ امتیاز به پزشک متخصص آیا امکان اعتراض وجود دارد و چقدر میتوان امیدوار به اخذ ۲۵ امتیاز شد؟آیا برای شما امکان پذیر است که پرونده ی ما را بپذیرید؟

  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۷:۴۳ | #17

   بله در دادگاه طرح دعوا شده است
   به همه موارد بعدی هم می توان در دادگاه اعتراض کرد

 11. soroush
  ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۹:۴۹ | #18

  با سلام به آقای دکتر مختاری.
  میخواستم بپرسم که آیا ممکن است افسر بررسی کننده مدارک برای تایید یک نامه (مثل نامه سابقه کار)به شرکت صادر کننده نامه تلفن بزند؟
  با تشکر

 12. علی
  ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۷:۵۸ | #20

  سلام اقای دکتر

  من حدود ۲۰۰۰ ساعت مدرک تراشکاری از فنی حرفه ای دارم و لطف می کنین بگید آیا در پروسه کبک به رشته من ۱۶ امتیاز تعلق می گیره یا نه؟ اکثرا میگن رشته من همون ماشینینگ تکنیک هست و البته توی سایت هم دیدم لث اپراتور زیر مجموعه اش بود. اگر شما هم لطف کنید تایید یا رد کنین دیگه می تونم امتیازاتم را حساب کنم و اپلای کنم یا منصرف بشم.

  ممنونم

  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۶:۳۸ | #21

   متاسفانه در مورد این رشته خاص برخی افسران کبک مشکل دارند و گاه امتیاز مورد انتظار داده نمی شود البته می توان اعتراض کرد

 13. omid
  ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ در ۲۰:۰۸ | #22

  آقای دکتر مختاری
  اگر برایتان امکان پذیر است جواب سوال اینجانب را هم بدهید

 14. alireza
  ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۰:۲۵ | #23

  Dear Dr,Mokhtari,
  what do you think about the following link?what impact does it generally have on immigration process sir?

  regards
  http://www.thestarphoenix.com/news/Select+immigrant+workers+face+mandatory+language+testing+ministers/6442858/story.html

 15. Alireza.N
  ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۴ | #25

  جناب آقای دکتر مختاری
  سلام

  سال نو بر شما و همه همکاران مبارک.
  ۲۶ اسفند ۹۰ مدارکم رو به همراه CSQ به دفتر سیدنی ارسال کردم ولی هنوز فایل نامبر فدرالم رو دریافت نکردم ، چقدر باید منتظر بمونم؟؟
  من سالهاست که از مطالب مفید سایت و وبلاگ شما استفاده میکنم ، البته واسه پروسه مهاجرتم بدون وکیل اقدام کردم ولی هر موقع که در بعضی از مسائل به مشکلی بر می خوردم از راهنمایی های شما بهره میبردم و خوشبختانه شما هم بدون هیچ گونه چشم داشتی ،مهربانانه مرا راهنمایی میفرمودید ، همینجا مجدداً از شما کمال تشکر را دارم.

 16. Alireza.N
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۳:۰۴ | #27

  @Alireza.N
  جناب آقای دکتر مختاری
  با سلام

  خوشبختانه چند ساعت بعد از نوشتن کامنت قبلی برای شما ،نامه فدرال به دستم رسید ، و خیلی خوشحالم از اینکه این شما اولین نفری هستین که این خبر رو بهش میدم.

 17. امير
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۴:۱۶ | #28

  درود جناب مختاری
  من متوجه نمی شوم که چرا مردم سرزمین ما از این همه کلاهبرداری که به سر بقیه امده درس نمیگیرند و باز گول همچین موسساتی را می خورند…
  امیدوارم کمتر شاهد چنین صحنه هایی باشیم و از شما هم بخاطر این هوشیاری و اطلاع راسنی تان کمال تشکر را دارم و حداقل وظیفه خود را به عنوان یک هم میهن در این راه انجام دادید و پیش وجدان خود شرمنده نیستید

 18. علیرضا
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۹:۱۱ | #29

  با سلام
  جناب آقای دکتر امکان دارد در خصوص روشPEQبرای رفتن به کبک توضیحاتی بدهید؟آیا برای ما که از روش نیروی کار اقدام کرده ایم مناسب است یا نه؟مرسی از توضیحات شما

 19. علیرضا
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۹:۱۲ | #30

  آیا شرکت شما می تواند از روشPEQبرای رفتن به کانادا برای ما اقدام نماید؟

 20. میترا
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۹:۱۹ | #32

  جناب آقای دکتر مختاری با سلام و احترام و عرض تشکر بابت تمامی راهنمایی های خالصانه شما به ما متقاضیان مهاجرت در مراحل مختلف این امر فرسایشی
  آقای دکتر عزیز اکنون حدود بیست و دو ماه از دریافت سی اس کیو بنده در استان کبک و قبولی در مصاحبه دمشق گذشته ولی حتی از آپدیت مدارک خبری نیست، حال عرض بنده و بسیاری از منتظران مدیکال همین است که بر آورد شما از انتقال پرونده ها به سفارت آنکارا و روال جاری امور چیست؟؟ و پیش بینی شما از چشم انداز زمان انتظار ما چه میزان است ؟؟؟ همچینین آیا ممکن است که دولت کانادا مثلا تصمیم بگیرد سی اس کیو های ما را باطل و به دلایلی قبولی ما را کان لم یکن تلقی نماید؟؟؟ به هر حال امثال ما کسی را بهتر از شما جهت راهنمایی و دریافت پاسخهایمان نمیشناسیم با تشکر و آرزوی سلامتی

  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۲۰:۰۴ | #33

   از محبت شما ممنونم
   روند امور امیدوار کننده است و آن احتمالی که فرمودید منتفی است
   نگران نباشید

 21. سمیه
  ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۴:۳۲ | #34

  سلام آقای دکتر! یه سئوالی دارم ازتون. ما برای مهاجرت به مونترال اقدام کردیم چون بررسی پرونده های کبک سریعتر از فدراله! آیا امکانش هست بعد از وارد شدن به خاک کانادا هر جا که خواستیم زندگی کنیم یا حتما باید تو مونترال بمونیم؟ مرسی از لطفتون

 22. ریاحین
  ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۵:۰۵ | #36

  با سلام .امیدوارم سال خوبی پیش رو داشته باشید. من از موکلین کنپارس هستم و مدیکال ما ۲۴ مارچ امد و ما کارهای مربوطه را به موقع انجام داده مدارک را فرستادیم اما مدتی قبل از امدن مدیکال(تقریبا یکماه) ماصاحب نوزادی شدیم که زمان انجام معاینات پزشکی مدارکش اماده نبود و ما کارهای خودمان را انجام دادیم ( به توصیه ی پزشک مربوطه )حال سوالم این بودکه:۱- چقدر طول میکشد تا فرم مربوط به نو.زاد ارسال شود؟ ۲-ایا این مسئله (دو قسمتی شدن معاینات خانواده ما) باعث طولانی تر شدن پروسه ی درخواست پاسپورت میشود؟ ۳- فکر می کنید چند ماه دیگر از ما پاسپورت بخواهند ؟۴- بعد از ارسال پاسپورت چه مدت طول می کشد تا ویزا ارسال شود؟ با تشکر از بردباری شما . موفق باشید.

  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۲۰:۵۵ | #37

   ۱- در مورد زمان نمی توانم اظهار نظر کنم ولی طولانی نیست
   ۲- نه لزوما
   ۳ و ۴- باز هم سوال در مورد زمان که در این مورد معذورم از اظهار نظر

 23. omid
  ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۵:۱۸ | #38

  جناب دکتر مختاری
  از وقتی که صرف پاسخگویی به سوالات می نمایید و راهنمایی هایی که می کنید صمیمانه سپاسگذارم.

 24. Alireza.N
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۵:۰۲ | #39

  Alireza.N :
  @Alireza.N
  جناب آقای دکتر مختاری
  با سلام
  خوشبختانه چند ساعت بعد از نوشتن کامنت قبلی برای شما ،نامه فدرال به دستم رسید ، و خیلی خوشحالم از اینکه این شما اولین نفری هستین که این خبر رو بهش میدم.

  از چند روز بعدش میتونم به سایت جهت چک کردن وضعیت پرونده به صورت آنلاین مراجعه کنم؟

 25. بهی
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۷:۵۹ | #41

  سلام بر دکتر مختاری عزیز و تشکر از لطف پر ارجتان در راهنمایی
  راجع به محدودیت های جدیدی که برای تشکیل پرونده برای کبک در نظر گرفته اند، اگر لطف کنید و توضیحاتی بدهید ، ممنون میشوم:
  ۱-آیا از این به بعد فقط رشته های ۱۲ امتیاز به بالا را قبول میکنند؟
  ۲-آخرین باری که رشته ۶ امتیاز و پایینتر به مصاحبه خوانده شدند چه زمانی بود؟

  متشکرم

  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۲۰:۲۱ | #42

   ۱- رشته های ۶ امتیازی به بالا می توانند پرونده بفرستند
   ۲- صفحه نامه ها در سایت را چک کنید

  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۲۰:۲۲ | #43

   ۱- رشته های ۶ امتیازی به بالا می توانند پرونده بفرستند
   ۲- صفحه نامه ها در سایت را چک کنید
   ممنون از محبت شما

 26. شهاب
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۹:۵۳ | #44

  درود بر شما
  آیا برای انجام اولین لندینگ در کبک(متقاضی کبک هستم)میتونم بلیطی تهیه کنم که در تورنتو توقف داره و با تعویض هواپیمایی به مونترال پرواز داره؟
  خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید…

 27. ریاحین
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۵:۵۰ | #46

  با سلام مجدد .اقای دکتر فراموش کردم سوال کنم که:بعد از امدن مدیکال ما چه مدت برای پرداخت ۹۸۰ دلار لندینگ فرصت داریم؟ با تشکر

 28. سعید منورصادق
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۸:۱۴ | #48

  سلام . ظاهرا اولین مدیکال از ورشو هم رسید

 29. ر م پ
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۹:۲۳ | #49

  با سلام و آرزوی شادکامی، اگر ممکن است مفهوم back ground check را توضیح دهید و اگر پرونده ای در این مرحله باشد به چه معنی است. با سپاس

 30. کسری
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ در ۲۲:۵۶ | #51

  @سعید منورصادق
  سلام آقای منور، این خبر را از کجا شنیدید؟ آیا اطلاعات دقیقتر دارید؟

 31. sam
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۲:۵۳ | #52

  باسلام آقای مختاری بنده تحصیلات آکادمیک ندارم ولی دارای مدرک MCITP از شرکت Microsoft و Security + از شرکت Comptia هستم و تا امروز حدود ۸ سال سابقه کار در زمینه IT هستم و ۳۲ سال دارم و متاهل هستم آیا برای کانادا می توانم اقدام کنم یا خیر . با تشکر

  • ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۶:۴۱ | #53

   فرم ارزیابی ما را در سایت تکمیل کنید البته امتیاز تحصیلات شما زیر سوال جدی است

 32. عليرضا
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۶:۰۷ | #54

  جناب آقای دکتر مختاری با تشکر از راهنمایی شما
  یک سوال داشتم اگر ما پذیرش از دانشگاههای کبک در مقطع فوق لیسانس بگیریم ایا امکان دارد بعد از ورود به کبک به همراه همسرم از روش PEQاستفاده کنیم برای دریافت اقامت؟یا باید مدتی رادرآنجا بمانیم و بعد اقدام نماییم؟
  آیا شرکت شما می تواند برای پذیرش دانشجویی هم اقدام نماید؟
  ایا باید هم من و همسرم هردو پذیرش دانشگاهی داشته باشیم یا اگر یکی از ماهم داشته باشد کافی است؟
  با تشکر از وقتی که می گذارید.

  • ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۲۰:۲۶ | #55

   شرط ماندن ندارد همین که واجد شرایط شدید می توانید اقدام کنید
   بله ما پذیرش می گیریم
   یک نفر کافی است

 33. طاهره
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۹:۳۸ | #56

  باسلام وخسته نباشید. من تازه با ساین شما آشناشدم میخواستم بدونم که از شمابرای مهاجرت به استرالیاهم میتوانیم کمک بگیریم. من یه دختر ۱۶ ساله دارم که سال دوم دبیرستان است و دوست دارم برای ادامه تحصیل به استرالیا بفرستم ایشون رو میخواستم ببینیم میتونم مزاحمتون بشم. با تشکراز شما

  • ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۹ | #57

   متاسفانه خیر در مورد استرالیا فعلا فعالیت نداریم
   در ضمن فرستادن بچه های زیر ۱۸ را بدون همراهی یکی از پدر و مادر توصیه نمی کنم البته این نظر شخصی من است

 34. منصوره
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۵:۵۱ | #58

  با سلام و تشکر فراوان بابت پاسخ گوی به سوالات ما.
  من برای کبک اسکیل ورکر اقدام کردم و فایل نامبر هم دارم ومنتظر مصاحبه هستم. در پاسپورت قبلی من اسم کوچکم که از دو قسمت تشکیل شده را بدون فاصله و بهم چسبیده نوشته بودند و من تمام مدارک را بر همان اساس ترجمه کرده و فرستادم و لی الان که می خواهم پاس جدید بگیرم (به علت انقضای پاس) نمی دانم مشکلی پیش خواهد آمد اگر اسمم را جدا از هم بنویسند زیرا خیلی قابل خواندن نیست. خیلی ممنون می شوم مرا راهنمای کنید در ضمن شماره پاس جدیدم را حتما باید به اطلاعشان برسانم.
  ممنون 

  • ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۰ | #59

   معمولا اداره گذرنامه در این مورد همکاری می کند
   البته فاصله است و تغییر اسپل نیست چندان جای نگرانی نیست به خصوص در مرحله کبک

 35. مریم
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۶:۴۰ | #60

  سلام آقای دکتر.ممنون میشدم چنانچه براتون امکان داشت و جواب سوال من رو میدادین.با اینکه واقعا میدونم پاسخ به سوالات و ابهامات افراد برای حضرتعالی کاری بسیار وقت گیر و سختی است.۳ روز پیش با دفتر شما در تهران تماس گرفتم برای مشاوره گرفتن بابت همون ۳ سوال تا ببینم اگر واجد شرایط هستم برای طرح شکایت ، اقدامات اولیه را با همکاری کنپارس شروع کنم ولی مشاوره ای نگرفتم و با بی میلی به ایمیل زدن به شما هدایت گشتم.در هر صورت تا همین حد هم از شما و مجموعه کنپارس بسیار ممنونم و بدرود …

  • ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۹:۳۲ | #61

   سوالات شما چیست؟
   قرار نیست افراد غیر مسیول پاسخ دهند از این جهت شما به ارسال ایمیل هدایت شده اید. من به دلیل مسافرت از ایمیلها عقب مانده ام به زودی پاسخ می دهم.

 36. nik
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۹:۵۰ | #62

  جناب آقای دکتر مختاری با سلام و احترام خدمت شما , من متقاضی skill worker کبک می باشم و هم اکنون ۲۰ ماه از مصاحبه من میگذرد
  (date of interview:August 2010) و هیچ آپدیت و مدیکالی به دستم نرسیده . ۲ هفته پیش به سفارت کانادا در آنکارا میل زدم و هنوز هیچ جوابی نگرفته ام.ا
  re-ankara-im-enquiry@international.gc.ca آیا این میل درست است؟ و اینکه به نظر شما حدودا تا جند وقت دیگه هیچ خبری برای من نیست؟ با سپاس .

 37. epa
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۴:۳۷ | #64

  سلام جناب دکتر
  من مدارکم را در پایان سال ۲۰۱۰ به دمشق فرستادم و برای ماه مه به مصاحبه دعوت شدم . آیا باید مدارکی که قبلا ترجمه کردم مثل شناسنامه و مدارک تحصیلی رو دوباره ترجمه کنم یا نیازی نیست . ممنون از شما و راهنماییهای خوبتون

 38. steve
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ در ۰۹:۲۶ | #66

  با عرض سلام جناب مختاری من بخاطر نداشتن بیمه در مصاحبه کبک رد شدم وبعد از مصاحبه از کار فرمام شکایت کردم و یک سال نیم به نفع من رای دادند که باید بیمه معوقه من را پرداخت کنند ایا تنها رای وزارت کار جهت اعتراض به مصاحبه کافیست یا سابقه بیمه هم لازم است چون گرفتن سابقه زمان بر است من تا ۱۰ خرداد مهلت اعتراض دارم چند وقت جلوتر باید اعتراض بدم . ممنونم از لطف بی نهایت شما

  • ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۲۰:۳۵ | #67

   همان رای وزارت کار هم نشان دهنده تخلف کارفرماست و مهم است با همان باید به رای اعتراض کرد و وعده داد که سوابق مورد تایید تامین اجتماعی بعدا خواهد آمد

 39. محمد ملک محمدی
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۲:۳۰ | #68

  جناب آقای مختاری عزیز
  سلام عرض ادب و تبریک سال نو
  من متقاضی کارگر ماهر کبک هستم و دارای ۴ سال سابقه بیمه غیر مرتبط و رشته صفر امتیازی
  در دی ماه سال گذشته از من مدرک زبان فرانسه را خواستند و من هم ارسال نمودم ولی بدلیل بیماری در روزهای منتهی به آزمون نتوانستم نمره لازم را کسب کنم و اداره مهاجرت کبک طی نامه ای به من اعلام کرد که ۴۶ امتیازی هستم و ۳ امتیاز تا حداقل مورد نیاز برای مصاحبه کم دارم . به من مهلتی ۶۰ روزه داده شده است تا یا مدرک بفرستم یا اعتراض نمایم
  با توجه به اینکه در این فرصت امکان تهیه مدرک مجدد نیست شما چه صلاح می دانید ؟
  با تشکر

  • ۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۶:۵۲ | #69

   تلاش کنید نمره بهتری بفرستید کار دیگری نمی توان کرد
   در ضمن فرصت اقدام دوباره هم ندارید حیف است

 40. حمید
  ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۱:۵۷ | #70

  من لیسانس اقتصاد بازرگانی دارم ولی سابقه کاریم ۱۳ سال در رشته حسابداری و مدیریت مالی میباشد آیا برای مهاجرت امیدی هست

 41. farah
  ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۴:۳۸ | #72

  با درود جناب دکتر مختاری .تکنسین داروخانه هستم. ده سال سابقه کار- سال گذشته مدرک تکنسین داروخانه از جهاد دانشگاهی گرفتم.حدود۲۰۰ساعت.سوالم این است:آیا برای مهاجرت کانادا دیمند هستم یا خیر؟ادر صورت منفی بودن چه راهی راپیشنهاد میکنید؟صبر وشکیباییتان قابل تحسین است.

  • ۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۷:۴۵ | #73

   متاسفانه خیر
   برای توصیه اطلاعات بیشتری لازم است
   فرم ارزیابی را در سایت کنپارس تکمیل کنید

 42. مریم
  ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ در ۱۵:۲۰ | #74

  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از توجه شما،
  آقای مختاری عزیز ، بنده و همسرم پرونده ۳۸ رشته ای فدرال داشته ایم که چند روز پیش نامه مکتوب مردودی به علت کسر امتیاز دریافت کردیم که از روی شواهد مشخص است بخشی از پرونده یا مفقود گشته یا نادیده.از این رو خواستم از شما راهنمایی بگیرم که آیا :
  ۱ – مدرک فنی حرفه ای صادره از سازمان فنی و حرفه ای کشور در رشته نقشه کشی ساختمان درجه۲ به مدت آموزش ۹۰۰ ساعت و بنای سفتکار به مدت آموزش ۷۹۰ ساعت آموزش برای امتیاز همسر محسوب میشوند ؟

  ۲ – اگر قابل قبول هستند هر کدام انفرادا چند امتیاز دارند ؟

  ۳ – آیا همچون قوانین نظام آموزشی ایران که مجموع این دو مهارت ، رشته ساختمان سازی نام دارد قابل قبول برای جبران امتیاز بوسیله تحصیلات همسر میباشد یا خیر ؟

  چون فرموده بودید سوالات چه بوده است برای بار دوم این سوالات را مطرح کردم و مقصود تکرار نبود.چنانچه از این مدارک امتیازی حاصل شود راهنمایی بفرمایید پروسه اعتراض چگونه با همکاری شما آغاز شود.با سپاس فراوان.

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۱۲ | #75

   متاسفانه معمولا فدرال به این مدارک امتیاز نمی دهد به نظر من شانس چندانی برای اعتراض ندارید

 43. Farid
  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۱:۱۷ | #76

  Dear Sir, you did not provide name of visa office for medicals in your latest 14-April letter recieved,please correct it with name of visa office –like ankara or warsaw..thanks

 44. omid
  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۵۵ | #77

  جناب دکتر مختاری عزیز سلام
  همان طوری که شما -به درستی-پیش بینی کرده بودین به من به عنوان پزشک متخصص ۲۲ امتیاز دادن و ریجکت شدم!
  آیا نامه ی اعتراضی به هد آفیسر کمک کننده است یا باید به دادگاه فدرال شکایت کرد؟
  آیا شما موکلانی داشتید که این مشکل را با اعتراض یا دادگاه برایشان حل کرده باشید و اصولا چقدر جای امیدواری وجود دارد؟
  پروسه اعتراض یا شکایت به دادگاه چقدر طول میکشد تا به نتیجه برسد؟و چگونه باید اقدام کنیم؟

  • ۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۸:۳۵ | #78

   امروز در مورد امتیاز پزشکان دادگاه داشتیم که نتیجه آن هم به زودی روشن می شود
   بله راه شکایت به دادگاه فدرال است ولی کمی صبر کنید تا نتیجه دادگاه ما بیاید
   در ضمن سه ماه وقت دارید

 45. nazanin
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۸:۲۴ | #79

  سلام . من فرم ارزشیابی را پر کردم و ممنون میشوم اگه به سوالات من جواب بدید
  ۱٫اگر از طریق فدرال اقدام کنیم بهتر است یا کبک؟
  ۲٫کدام روش کمتر طول میکشد؟
  ۳٫ایا شرکت شما بعد از مهاجرت هم مارا ساپورت میکند؟
  با تشکر

  • ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۲۸ | #80

   ۱- با توجه به وضعیت فعلی هر کدام ممکن است بهتر است
   ۲- مقالات سایت را بخوانید ظاهرا هنوز با فضا آشنا نیستید
   ۳- بله تا حد امکان

 46. Omid
  ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۶:۳۷ | #81

  سلام
  من عضو خبر نامه هستم برای مهاجرت میخوام اقدام کنم ١٢سال سابقه کار حسابداری دارم و دانشجوی مترجمی زبان هستم با٣٧سال سن از چه طریقی میتونم اقدام کنم و ایا میتونم ادامه درسم را در انجا ادامه دهم یعنی مدرک لیسانس را انجا بگیرم
  با تشکر

 47. omid
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۴ | #83

  ممنون از لطفتون جناب دکتر
  نتیجه ی دادگاه شما کی مشخص می شود و من چگونه می توانم از آن مطلع شوم؟
  با سپاس مجدد از لطفتان در پاسخگویی به سوالات

 48. elnaz azadf
  ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۸:۴۶ | #85

  با سلام ممنون از زحمات شما
  من در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۱ مدیکالم را دریافت کردم و سه هفته بعد جوابش به انکلیس رسید ولی تاکنون هیج خبری نه از ورشو و نه جای دیگری دریافت نکرده ام به نظر شما به ورشو ایمیل بدهم یا صبر کنم؟
  با تشکر از جوابتان

 49. سید علی فتاحی
  ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۴۰ | #87

  با سلام

  می خواستم بدونم ارزش مدارک فنی حرفه ای که کد ILO هم دارن برای کار در کانادا چقدر است.

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۵:۴۳ | #88

   استاندارد ویژه ای نیست. اینجا هم کشور مدرک نیست باید ببینید چه بلدید و کارفرمایی که قرار است به شما کار دهد به این فاکتورها چه وزنی می دهد

 50. لیلا
  ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۹:۳۰ | #89

  سلام
  آیا در مورد سایت http://www.af……d.net که در رابطه با تبدیل سوابق کاری به مدارک دانشگاهی فعالیت می نماید اطلاعات موثقی دارید؟
  ممنون

  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۲۱:۱۰ | #90

   هر کس به شما مدرک تحصیلی می دهد بدون اینکه در یک دوره آموزشی شرکت کرده باشید کلاهبردار است

 51. درناز
  ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ در ۰۷:۰۶ | #91

  من به هیچ عنوان حرف شما و بعضی دوستان رو قبول ندارم.بسار زیادند کسانی که با تجربه کاریشون چند برابر تحصیل کرده ها دانش و توانایی دارند. توی ایران راحت استاد رو یا هر کسی توی دانشگه رو میخرن که براشون نمره بگیرن.فقط چون مدرک دارن و پول ریخت توو دانشگاه … خلاصه یه دانشگاه رفتن نشد معیار آقای ی دکتر عزیز!

  • ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ در ۲۲:۴۱ | #92

   آن افراد هم مانند کسانی هستند که مدرک می خرند فرقی ندارد مهم تحصیل درست است نه دانشگاه رفتن

 52. behooz
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ در ۲۲:۰۲ | #93

  با درود جناب مختاری دوست من ۲ سال است که به مونترال مهاجرت کرده و حالا افسرده و پشیمان به ایران برگشته است می گوید برای کسی که سرمایه یا تخصص خاص و مهمی ندارد کانادا جای خوبی نیست می گوید مدتی بعد از اقامت در کبک به اونتاریو رفته و تورنتو چند شهر دیگر را هم برای اقامت و کار ازموده است ولی در همه موارد جز بیکاری ودر بعضی موارد مشاغل موقت دون پایه چیز دیگری در انتظار مهاجران نیست گفته های او و همچنین یکی دیگر از اقوام که سالهاست در ونکوور زندگی می کند مرا سخت دودل کرده که اقدامی برای مهاجرت نکنم در صورتی که بسیاری از هموطنان تا پیش از این تصویر دیگری از ان دیار برایم ترسیم کرده بودند . حال از شما خواهشمندم صحت یا عدم صحت گفته های دوست و اقوام مرا تجزیه تحلیل کنید و راه درست را به من نشان دهید چون واقعا گیج و سردرگم شده ام. با تشکر از شما

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ در ۲۳:۵۴ | #94

   مقالات ما را بخوانید تا تصویر واقعی را داشته باشید
   دیدن یک شخص موفق و یا نا موفق نمی توان معیار ارزیابی و تصمیم باشد
   باید دید این فرد چگونه عمل کرده است آیا به درستی گام برداشته یا نه وقت خود را تلف کرده است. مشکل بسیاری از ایرانیان در کانادا این است که به اصول کاریابی توجهی ندارند بعد از ده سال زندگی هنوز نمی داند چگونه رزمه بنویسد و هنوز نمی داند که درکدام عناوین شغلی شانس بیشتری دارد و …..
   مقالات آقای بسطامی را در وبلاگ ایشان بخوانید

   من کسی را به مهاجرت تشویق نمی کند و برای همه هم قابل توصیه نیست اما این نتیچه گیری و مبنا قراردادن وضعیت آن دوست هم صحیح نیست
   باید دقیق بود و مطالعه کرد و همه جانبه نگریست

 53. فرهاد
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ در ۲۱:۵۶ | #95

  سلام بر شما من خانومم ایرانی نیست و تبعه کویت هست و قبلا مدتی رو هم در اروپا (المان) زندگی کرده و در لبنان تحصیل کرده با توجه به این میخواستم بپرسم با وجود این که من دیپلمه هستم و ایشون لیسانس و این که ایرانی نیستند در صورتی که برای مهاجرت به کانادا اقدام کنیم ایا پروسه کاری ما انجام شدنی هست؟ و اگر هست ممکنه که مدت زمانش کوتاه تر باشه نسبت به بقیه هموطنان؟ ممنون میشم اگر پاسختون رو داشته باشم با تشکر

  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ در ۰۴:۲۲ | #96

   خیر فرق چندانی نمی کند ایشان هم باید شرایط اقدام را داشته باشد بسته به نوع اقدام ممکن است ویزا آفیس بررسی کننده پرونده ایشان کمی خلوت تر باشد و سریعتر بشود که آن هم معلوم نیست

 54. صبا
  ۳ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۰:۲۹ | #97

  @امیر
  با سلام
  چرا دولت ایران با این موسسات برخورد نمی کند؟ ایا واقعا انتظار میره مردم از این موسسات مدرک نگیرن با توجه به این سابقه کاری طولانی که این موسسات دارند و هیچ برخورد جدی هم با انها نشده. خوب اولین چیزی که به رخ مردم می کشند همین سابقه طولانی مدتشان است.من از کجا باید باور کنم این موسسات جعلی هستند در حالی که هیچ برخوردی با انها نمی شود؟

  • ۳ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۷:۳۶ | #98

   استدلال جالبی است. قضاوتی ندارم ولی اگر ملاک اعتماد شما برخورد دولت است فرض کنید جعلی نیستند و به آنها اعتماد کنید. کسی مانع شما نیست.

 55. م.ب
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۸:۱۷ | #99

  سلام
  من خودم صاحب یک کارخانه در ایران هستم و مدیر عامل یک شرکت موفق که دارای مدرک تحصیلی دیپلم میباشم به دنبال راهی برای تبدیل سوابق کاری خود به مدرک تحصیلی می باشم که نوشته های شما را خواندم خواهشمندم در این زمینه اینجانب را راهنمایی بفرمائید

  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ در ۲۲:۳۵ | #100

   راه دریافت مدرک تحصیلی درس خواندن است دوست من
   به دانشگاه بروید
   سابقه کار سابقه کار است و تحصیل تحصیل

 56. ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۵:۰۵ | #101

  با درود و احترام .
  نظرتون در مورد این سایت ها چیست ؟
  http://irandegree.persianblog.ir/post/5/

  http://usuniversity.persianblog.ir/

 57. رها منش
  ۲۹ دی ۱۳۹۳ در ۲۳:۴۵ | #103

  در فرانسه و بسیاری از کشورهای دنیا مدارک تجربی مورد ارزشیابی قرار میگیرد
  مدارکی مانند
  سوابق کاری
  دوره های گذرانده
  سوابق علمی ازاد
  اختراعات و جواز بین المللی

  امسال من شاهد بودم یکی از دانشگاه های معتر به کسی که نوازنده یک ساز بود دکترای افتخاری داد و از مدارکش تجلیل کرد
  صحبت من اینه که ممکنه در این خصوص کلاهبرداری هم شده باشه اما نمیشه همه مدارک رو زیر سوال برد و رای به محکومیت همه داد

  بنده کارم سینما بوده و حدود ۱۵ سال سابقه کار داشتم . بنده از طریق یکی از موسسات مدرک تحصیلی دریافت کردم . با رعایت یک سری شرایط قانونی مدرک من به تایید وزارت عوم هم رسید و تونستم از همین طریق اموزشگاه سینمایی بزنم

  وقتی در ایران مدرک گرایی رواج داره و برای سوابق افراد ارز قائل نمیشند پس باید بپذیرند مردم از این طریق سوابق خود رو ارزشیابی کنند

  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۳ | #104

   دکترای افتخاری هیچ ارزش آکادمیک ندارد
   تایید وزارت علوم ایران هم دلیل نمی شود که مدرک شما معتبر باشد و البته جای تاسف دارد اگر فرمایش شما حقیقت داشته باشد
   تحصیل تحصیل است و تجربه کار تجربه کار و هریک به جای خود ارزشمند است کسی که تجربه دارد و تحصیل نکرده است نمی تواند خود را تحصیل کرده بداند و کسی هم که تحصیل کرده است تا کسب تجربه نکند با تجربه نیست.

 1. بدون بازتاب