خانه > نیروی متخصص فدرال, نیروی متخصص کبک > پرونده کسانی که با تقلب ویزا گرفته اند بازگشایی می شود

پرونده کسانی که با تقلب ویزا گرفته اند بازگشایی می شود

۱۴ آذر ۱۳۹۰

شنیده ها حاکی است که به دنبال کشف تقلب گسترده و ارایه مدارک تحصیلی و زبان جعلی در پرونده های نیروی متخصص ایرانیان؛ دولت کبک بنا دارد پرونده های ایرانیان پذیرفته شده از سال ۲۰۰۸ به بعد  را مورد بازنگری قرار دهد و در صورت کشف تقلب و جعل در آنها نسبت به ابطال CSQ  و گزارش به فدرال برای ابطال ویزای اقامت دایم و اخراج مهاجر اقدام کند.

به نظر می رسد با توجه به انباشت پرونده در این اداره به دلیل انتقال دفتر از دمشق به مونترآل عملی شدن این تصمیم به زمانی در حدود دو سال نیاز مند است.

این هشداری است به دوستانی که با پرونده تقلبی اقدام کرده اند و امید دارند که با وجود ارایه مدرک تحصیلی جعلی ویزای اقامت دریافت کنند. من این توصیه را تکرار می کنم که کسانی که با موسسات متقلب کار کرده اند و یا خود مدرک جعلی تحصیلی فرستاده اند چه در مورد کبک و چه فدرال در اولین فرصت درخواست کنند پرونده آنها بسته شود تا از تبعات آن در امان بمانند.

 1. سارا
  ۹ آبان ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۱ | #1

  سلام خواهرم مدرک ایلس دارد ایا در صورت مورد تایید نبودن مرکز ازمون بعد از چاپ و ارسال کارنامه باز هم مورد بازنگری قرار میگیرد یا بلک لیست ایلس دارند؟

  • ۱۲ آبان ۱۳۹۳ در ۱۹:۲۸ | #2

   تشخیص آیلتس تقلبی از درست آن کار سختی نیست
   مورد تایید نیست پس معتبر نیست

 2. سمیعی
  ۲۵ آذر ۱۳۹۰ در ۰۷:۵۹ | #3

  با سلام،
  ما از موکلین شما هستیم. (مشاغل ۲۹ گانه)
  به تازگی دیده شده که جهت بررسی مدارک از برخی از دوستان اصل ریز نمرات تحصیلی و مدارک بیمه کاری خواسته شده است.
  تهیه مورد اول که ممکن بوده و مشکلی ندارد اما در مورد بیمه، همانطور که میدانید خیلی از شرکت های خصوصی به دلیل کاهش هزینه های خود از بیمه پرسنل خودداری میکنند فلذا بیشتر سوابق کاری ما نیز بدون سابقه بیمه است، (برای من ۳ سال بدون سابقه بیمه و ۱ سال با سابقه بیمه)در صورتیکه از ما نیز مدرک سابقه بیمه درخواست شود بهتر است که به چه شکل عمل کنیم؟ و آیا شما پیشنهاد میکنید که ما هم اکنون به دنبال تهیه سایر مدارک کاری نیز باشیم یا خیر. (پیش از این ما فقط نامه های گواهی کاری و قراردادهای کاری خود را به دفتر شما تحویل داده ایم.)

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۰ در ۱۹:۰۲ | #4

   در حال مکاتبه با اداره مهاجرت و تفهیم این موضوع به آنان هستیم که نداشتن بیمه دلیل بر کار نکردن متقاضی نیست

 3. Abolfazl
  ۲۴ آذر ۱۳۹۰ در ۱۵:۴۳ | #5

  بسیار ممنون،
  یعنی اگر ازدواج کنم و مدارک را بفرستم خودم میتوانم برم کانادا؟ یا باید منتظر گرفتن ویزا ایشون بمونم ؟
  باز هم ممنون.

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۰ در ۱۹:۱۰ | #6

   اگر قبل از لندینگ ازدواج کنید باید منتظر ویزای همسرتان شوید و با هم بروید

 4. Abolfazl
  ۲۳ آذر ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۲ | #7

  با سلام
  جناب دکتر ممنون از اینکه همیشه بی چشم داشت به ماها راهنمائی میدید. یک سوال داشتم. من ویزا امیگرانت تازه گرفتم و مجرد بودم،
  ۱) شنیدم که اگر قبل از لندینگ ازدواج کنم تقلب به حساب میاد. درسته؟
  ۲)آیا میتونم نامزد کنم ولی برا عقد محضری رسمی وکالت بدم که بعد از اینکه کارت پی ار گرفتم غیابی انجام شه؟
  ۳)اونوقت دولت کانادا نمیگه نبودی ایران چجوری ازدواج کردی؟ و نامزدی گرفتن دلیل تقلب نمیشه و نیاز به رپورت نداره؟
  ۴) در ضمن نامزد من ایرانی ترکیه ای با ۲ پاسپورت (پدر ترک،مادر ایرانی، متولد ایران) الان البته با ویزا تحصیلی در ایران مشغول تحصیل دکترا هستند. میشه بعدا درخواست کرد پروندش بره ترکیه برا ویزا؟
  ۵) هزینه وکالت شما بعد از لندینگ من برا سپونسور ایشون چقدر میشه؟

  یک دنیا ممنون.

  • ۲۴ آذر ۱۳۹۰ در ۱۴:۱۷ | #8

   ۱- نه لزوما. اگر قبل از رفتن به کانادا ازدواج را اطلاع دهید و مدارک را بفرستید تا مدیکال و چک امنیتی همسر انجام شود ایشان هم ویزا می گیرد
   ۲- بله و بعد باید همسر را اسپانسر کنید
   ۳- خیر اگر سابقه آشنایی دارید با آن خانم مشکلی ندارد
   ۴- بله
   ۵- در همان زمان صحبت خواهیم کرد

 5. مریم
  ۲۲ آذر ۱۳۹۰ در ۰۸:۱۶ | #9

  با سلام خدمت شما و خیلی ممنونم از اطلاعات به روز که در وبلاگ میگذارید.
  آقای مختاری، من جولای ۲۰۱۰ مصاحبه و قبول شدم تغریبا ۲ماه بعدم فایل نامبر فدرال اومد. نه مدرک TEF و نه IELTS ارائه دادم . فقط گواهی و نامه از آموزشگاه زبان قطب راوندی منوط به اینکه نشون بده من چند ساعت دوره در اونجا گذروندم و نمره فرانسه هم در پرونده ها که فرستادم ۸ بود و گواهی از موسسه ضمیمه مدارک . الان منتظر مدیکال و یا update doc approval هستم و هیچ نامه ای برام نیومده .
  راستش با خبری که گذاشتین نگران شدم این امکان هست که در این مرحله Reject و یا مدرک TEF , or any additional docدرخواست کنن؟ واقعا ممنون میشم که جوابتون رو دریافت کنم.
  پایدار باشید
  مریم

 6. Artin
  ۲۲ آذر ۱۳۹۰ در ۰۶:۵۱ | #11

  با تشکر براتون ایمیل کردم. ممنون میشم اگر راهنمایم کنید.

 7. Artin
  ۲۱ آذر ۱۳۹۰ در ۰۸:۲۰ | #12

  جناب آقای مختاری با سلام
  من یک سوالی داشتم که میخاستم به صورت ایمیل شخصی از شما بپرسم
  میشه بفرماید با چه امیلی میشه باهاتون مکاتبه کرد ؟
  ممنون

 8. mehdi
  ۲۰ آذر ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۸ | #14

  جناب آقای مختاری
  با سلام
  منضور از چک مدارک تقلبی زبان چیست ؟
  آیا منظور مدارک تقلبی آیلتس است ؟

  • ۲۱ آذر ۱۳۹۰ در ۲۳:۰۲ | #15

   مدارک تحصیلی و مدارک زبان تقلبی زیادی به اداره مهاجرت داده اند مدرک آیلتس انگلیسی و تف فرانسه

 9. علی
  ۱۷ آذر ۱۳۹۰ در ۲۱:۲۱ | #16

  بسیار از پاسختان سپاسگزارم
  دوست من در تاریخ دهم اکتبر پرونده خود را ارسال کرده بود
  معمولا” چقدر زمان طول میکشد تا پرونده ای به ایران ریجکت شود؟
  و اینکه اگر هم در بدترین حالت ممکن پرونده اش به همان دلیل مانی اوردر برگشت خورده باشد، آیا شامل این قانون ۵ دسامبر مربوط به مدرک زبان میشود یا خیر؟
  باز هم ممنونم

  • ۱۷ آذر ۱۳۹۰ در ۲۱:۳۳ | #17

   ۱- واقعا نمی دانم پرونده های ما با ایران کاری ندارد و همه مکاتبات با کانادا انجام می شود
   ۲- اگر برگشت بزنند بله اما اگر مکاتبه کنند برای دریافت مانی اردر صحیح خیر

 10. علی
  ۱۷ آذر ۱۳۹۰ در ۱۹:۵۵ | #18

  با سلام خدمت آقای مختاری
  من به سفارش یکی از دوستانم که از تهران اقدام به ارسال پرونده کرده بود مانی اوردر خریدم و ار کانادا به سفارت ازسال کردم. مانی اوردر به آدرس من برگشت خورد و من اصل آنرا به تهران و نزد دوست خود ارسال کردم تا امضاء کند و مجددا” از همان تهران برای سفارت بفرستد. آیا به نظر شما پرونده ایشان را به دلیل نقص در مانی اوردر به تهران برگشت خواهند زد یا صبر میکنند تا مانی اوردر از طرف خود متقاضی و از تهران به دست آنها برسد و پرونده به جریان بیفتد؟ چه مدارکی باید به همراه مانی اوردر توسط ایشان به سفارت ارسال شود؟
  بسیار سپاسگزارم

  • ۱۷ آذر ۱۳۹۰ در ۲۰:۱۵ | #19

   معمولا در مورد پرداخت سخت نمی گیرند و مکاتبه می کنند ولی از این به یعد معلوم نیست و مممکن است به عنوان پرونده ناقص برگردانند

 11. ل.مختاري
  ۱۷ آذر ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۶ | #20

  سلام به همه هموطنان عزیز، و آقای دکتر مختاری
  خیلی از افراد خانواده من در خارج از ایران زندگی میکنند ، خودم هم بارها به اروپا سفر کرده ام ، به جرات بگویم هیچ ملتی به اندازه مردم عزیز ما برای پیشبرد کارهایشان به دروغ متوسل نمی شوند ، به قول دوست عزیز آقای علی ، هنوز هم در کشور عزیزمان ایران هم میتوان باصداقتی که نیاز به جعل سند نباشد مدارک را تهیه نمود ،
  هموطن از شما خواهش میکنیم آبروی رفته مان را با ارسال مدارک واقعی پس بگیرید، کار را برای آینده فرزندانمان سختتر نکنیم .وقتی تمام مدارک ارسالی در یک بازه زمانی بدون تقلب باشد مطمئن باشید خیلی از این مشکلات رفع خواهد شد .به امید آنروز

 12. shiva
  ۱۵ آذر ۱۳۹۰ در ۲۰:۳۰ | #21

  جناب مختاری درود بر شما به نظر شما این پیگیری ها ممکنه شامل حال سوابق کاری جعلی نیز باشه
  با تشکر از تمام زحمات شما

 13. علی
  ۱۵ آذر ۱۳۹۰ در ۰۶:۳۲ | #23

  با سلام خدمت شماسروران گرامی
  دوست عزیر جناب علیاری من در توضیح فرمایشات شما باید بگویم که من خود در شرکتی دولتی کار میکنم که در ان درخواست سابفه کار مطابق فرمت کبک معادل اخراج شدن می باشد چون مدیر عامل می گوید که شما بدنبال کار و رفتن از شرکت هستید پس باید بعد گرفتن سابقه کار برای همیشه از شرکت بروید.
  اما من خودم برای کبک اقدام کرده ام و در حال حاضر منتظر مدیکال هستم ولی برای گرفتن سابقه کار حتی به ساختن مهر شرکت هم متوسل نشدم در حالیکه اینکار بسیار ساده بوده و کسانی را می شناسم که این کار را کرده اند.
  من به کار گذینی مراجعه کردم و گفتم که برای گرفتن وام بانکی نیاز به گواهی اشتغال دارم آنها هم یک گواهی بدین مضمون که من در آنجا مشغول بکار هستم بدون تاریخ برایم دادند ازطرفی دفترچه بیمه و قرارداد کار و فیش حقوقم را هم ترجمه کرده و همراه مدارک فرستادم. هیچکدام این مدارک جعلی نبوده و تابه حال هم خوشبختانه مشکلی پیش نیامده است و پرونده من نیزتامرحله مدیکال پیش رفته است
  برای شما وهمه کسانی که از راه درست اقدام می کنند آرزوی موفقیت دارم

 14. علیاری
  ۱۴ آذر ۱۳۹۰ در ۲۲:۴۵ | #24

  با سلام
  ممنون از اطلاع رسانی خوبتان.
  یک نگرانی در این مورد در بین بسیاری از کسانیکه برای کانادا میفرستند وجود دارد. بگذارید صادقانه بگویم: بسیاری از دوستانم واقعا در شرکتهایی کار میکرده اند و حتی بیمه رسمی هم دارند و آنرا نیز فرستاده اند اما در خصوص نامه سابقه کار با آن فرمت مخصوص و با شرح وظایف، کمتر کارفرمایی حاضر به دادن آن به کارمند خود میشود. بخاطر همین خیلی ها مجبور میشوند نامه سابقه کاری خود را به نوعی خودشان تهیه کنند و از طرف مسوولین رسمی اداره خود مهر و امضا کنند.
  من به نادرست بودن این عمل واقفم اما این کارفرمایان چاره ای برای یک نیروی متخصص نمیگذارند تا بتواند از راه صحیح عمل کند!
  تکلیف این قبیل افراد چه ؟ آیا دولت کبک تصمیم دارد دانه به دانه از محل کار متقاضیان استعلام بگیرد؟ گیرم که اینکار را هم بکند: برخی کارفرمایان اینقدر تنگ نظر هستند که اگر کسی واقعا در آن شرکت مشغول به کار باشد هم، حضور او را کتمان خواهند کرد!

دیدگاه ها مسدود است.