خانه > نیروی متخصص کبک, کبک > هزینه دادگاه برای کبکی های مرحله فدرال روشن شد

هزینه دادگاه برای کبکی های مرحله فدرال روشن شد

۲۳ آذر ۱۳۹۱

در چند روز گذشته در حال چک و چانه زدن به چند شرکت حقوقی بودم  و در نهایت با یکی از آنها به توافق رسیدم که اطلاعات دقیق آنرا در پستهای بعدی خواهم نوشت و وکلایی هم که درگیر پرونده خواهند بود معرفی خواهند شد. تلاش کردم بهترین امکان را ایجاد کنم و  وکلای مجربی را درگیر این دعوا بکنم.

حاصل این مذاکرات این شد که این گروه از وکلا به جای ۵۰۰ نفر برای شروع با ۱۰۰ نفر موافقت کردند. هزینه ورود به دعوا برای پرونده های نیروی متخصص ۵۰۰ دلار و برای پرونده های کارآفرینی؛ خوداشتغالی و سرمایه گذاری ۸۰۰ دلار تعیین شد. هزینه ای معادل ۵۰ دلار هم باید برای هر پرونده تمبر باطل کرد به این ترتیب حضور در این دعوا برای متقاضیانی که پرونده نیروی متخصص دارند ۵۵۰ دلار و برای پرونده های تجاری ۸۵۰ دلار هزینه دارد و شرط شروع دعوا نیز اعلام آمادگی دست کم ۱۰۰ نفر است.

دوستان علاقمند به یازده بند زیر که برخی از آنها قبلا هم در این پست مطرح شده است توجه کنند و تا همه مطلب را هم نخوانده اید تماس نگیرید:

۱- هزینه مورد توافق بسیار منطقی است و با توجه به قیمت کار وکلا در کانادا بسیار ناچیز است و کمتر از این ممکن نیست البته می دانم هزینه ای است که برای بسیاری از متقاضیان پرداختش آسان نیست ولی چاره چیست.

۲- تنها افرادی می توانند به دعوا بپیوندند که پرونده کبک داشته اند و در مرحله فدرال هستند و فایل نامبر فدرال آنها مربوط به قبل از ۲۰۱۲ است یعنی حتما تاریخ آن باید ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۰ باشد  و البته اگر کسی قبل از آن هست (که بعید می دانم باشد) هم می تواند در شکایت باشد.

۳- به ماهیت شکایت توجه کنید. این شکایتی است به دادگاه فدرال برای الزام وزیر به رسیدگی به پرونده متقاضی که در شکایت شرکت می کند بنابراین به محتوای پرونده مربوط نمی شود و بنده و یا وکیلی که پرونده را به دادگاه می برد نماینده شما در برابر اداره مهاجرت نیستیم و تنها وکیل محترم؛ شما را در برابر دادگاه فدرال نمایندگی می کند. پس توجه کنید که وکالت پرونده شما در اداره مهاجرت منتقل نمی شود.

۴- با وجود اینکه این شکایت با حضور حداقل ۱۰۰ نفر شروع می شود ولی یک شکایت گروهی که به آن Class Action Law Suit می گویند نیست. پرونده هر کس مستقل در دادگاه فایل می شود و شماره پرونده می گیرد هر چند ممکن است خود دادگاه به شکایتهای رسیده یک جا رسیدگی کند.

۵- رای دادگاه تنها د رمورد کسانی که شکایت می کنند نافذ است و به این معنی نیست که اگر این دعوا برنده شد همه افراد این گروه بهره می برند البته باز این به معنی آن نیست که اگر وزیر محکوم شد منعی در رسیدگی به غیر شاکیان داشته باشد. ممکن است وی پس از این الزام دادگاه بخواهد به غیر شاکیان هم هم زمان رسیدگی کند و چیزی مانع او نیست.

۶- مانند همه دعاوی حقوقی دیگر در همه جای دنیا هیچ تضمینی برای موفقیت پرونده نیست هر چند استدلال قوی است. هزینه پرداختی برای نفس اقدام است و هیچ نتیجه ای تضمین نشده و در صورت رد دعوا از سوی قاضی هیچ حقی برای شرکت کنندگان ایجاد نمی شود.

۷- در پاسخ به افرادی که نگران اثر بد بر پرونده مهاجرتی خود هستند تاکید می کنم که شرکت در این دعوا هیچ اثر منفی بر پرونده شما نخواهد داشت. بی تفاوتی و بی عملی ماست که اثر بد دارد.

۸- این دعوا از دعاوی مشابه در مورد گروه ۳۸ گانه فدرال قوی تر است چرا که در این مورد دولت کبک هم یک پای ماجراست و طرح دعوا در دادگاه و سر و صدای مطبوعاتی پای دولت کبک را هم به پشتیبانی از کسانی که CSQ داده است به داستان باز می کند. عملا وزیر با تاخیر در صدور ویزاها دولت کبک را هم به بازی گرفته است ولی مسوولین کبک هنوز به عمق ماجرا آگاه نیستند و این حکم بیدارباش دارد. از سوی دیگر اقدامات مطبوعاتی هم پیش بینی شده است و به محض رسیدن پرونده ها به دادگاه یکی از روزنامه های بسیار معتبر آنرا مفصل پوشش خواهد داد.

۹- تلاش خواهد شد پرونده به محض پایان تعطیلات ژانویه به دادگاه سپرده شود بنابراین زمان بندی به شکل زیر خواهد بود:

– کسانی که علاقمند به شرکت در دعوا هستند لازم است از امروز تا ۲۰ دسامبر به نشانی rochefort.riccio@gmail.com  ایمیل بزنید و در موضوع ایمیل خود بنویسند Quebec Mandamus.

–  در صورتی که تا ۳۰ دسامبر دست کم از ۱۰۰ نفر ایمیل با موضوع اعلام شده دریافت شد این دعوا به دادگاه می رود

– در صورتی که تا ۳۰ دسامبر به تعداد مورد نظر ایمیل دریافت نشود در این صورت برای شروع دعوا مشکل خواهیم داشت و اگر قرار باشد ادامه دهیم از نظر وکلا هزینه متفاوت خواهد بود که البته قابل فهم است. کم تعداد بودن دعوا هم البته برد کار مطبوعاتی را کم می کند.

۱۰- تاکید می کنم شرکت کنپارس در این میان نقشی ندارد و این تلاشی است شخصی که برای کمک به دوستان وارد آن شده ام . برای من نفع مالی در آن نیست و از هم اکنون می دانم که مورد بغض و غضب دوستان زیادی قرار می گیرم ولی چه باک. به من لطف کنید و با دفاتر و نیز روشی غیر از آنچه اینجا اعلام شده است تماس نگیرید.

۱۱- جزییات بیشتر در این زمینه در همین وبلاگ اعلام خواهد شد. سوالات خود را هم در قالب کامنت زیر همین مطلب مطرح کنید.

 

 

 

 

 1. رضا ارین
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۸:۴۹ | #1

  سلام
  اقای دکتر من فایل نامبرم ۷ ژانویه ۲۰۱۳ از طریق پست به دستم رسید ولی امروز ایمیلی با مضمون زیر به دستم رسد
  From
  • Biq Damas
  To
  • reza*@yahoo.com
  Le 14 février 2013

  Référence : Réf. Individuelle : DA0*****9

  Objet : Intention de rejet pour défaut de fournir les documents requis

  Nous avons commencé l’examen de votre demande de certificat de sélection du Québec. Nous constatons que des documents sont manquants ou dans un format autre que celui exigé. Afin de poursuivre le traitement de votre demande, nous avons besoin des documents indiqués dans la liste ci-jointe.

  و کلی نوشته که باید تمتمی مدارک براشون ارسال کنم ولی خط اخر هم نوشتن
  AVIS DE CONFIDENTIALITÉ
  Ce message et ses annexes sont confidentiels; s’ils vous ont été transmis par mégarde, veuillez les détruire et nous en aviser immédiatement. Merci!
  که فکر می کنم معنیش این میشه:اگر این نامه به شما اشتباه فرستاده شده، لطفا آن را از بین ببرد و بلافاصله به ما اطلاع دهید

  سوال اول اینکه منظور از Réf. Individuelle چیه چون که نه رفرنس نامبر من است نه فایل نامبر من
  سوال دوم نام ایمیل ارسالی Biq Damas است در صورتی که من مدارکم را به مونترال فرستادم
  سوال سوم اینکه فاصله بین دریافت فایل نامبرم تا در یافت نامه دوم ۴۰ روز بود (یعنی مدارک تو این مدت چی شدند)
  سوال چهام اینکه ایا با توجه به متن اخر میشه گفت که مدارکم میزونه (چون خودشون گفتند که:اگر این نامه به شما اشتباه فرستاده شده، لطفا آن را از بین ببرد و بلافاصله به ما اطلاع دهید)
  مرسی

  • ۷ اسفند ۱۳۹۱ در ۲۱:۰۱ | #2

   بخش خاورمیانه مونترآل هنوز از همان نشانی ایمیل دمشق استفاده می کند
   این نامه برای افراد زیادی رفته احتمالا بخشی از مدارک را گم کرده اند
   پایان نامه را به خود نگیرید منظورش این است که اگر شما نامه را به اشتباه دریافت کرده اید یعنی این آقای رضا … که مخاطب نامه است نیستید آنوقت ان کار را انجام دهید نه اینکه اگر محتوای نامه اشتباه است کاری انجام دهید

 2. م.ی
  ۶ دی ۱۳۹۱ در ۱۵:۴۴ | #3

  خسته نباشید

 3. ع.ش
  ۵ دی ۱۳۹۱ در ۲۳:۰۳ | #4

  اصلا یک سوال اگر قرار فایلی بعد از ۸ یا ۱۰ سال به نتیجه برسد که ………

  • ۱۰ دی ۱۳۹۱ در ۰۴:۳۶ | #5

   متن سوال را به دلیل استفاده از کلمات نا مناسب خطاب به وزیر حذف کردم
   رعایت کنید

 4. dorna
  ۴ دی ۱۳۹۱ در ۱۰:۳۷ | #6

  امروز ایمیل را دریافت کردم.ممنون

 5. dorna
  ۳ دی ۱۳۹۱ در ۰۵:۵۴ | #7

  سلام
  آقای دکتر من اعلام آمادگی خودم رو یکم دی ماه ایمیل زدم جواب نیومد دوم هم تکرار کردم هنوز فایلی برای من ارسال نشده لطفا راهنمایی کنید
  به این آدرس ایمیل زدم:
  canpars@icloud.com

 6. nahid
  ۲ دی ۱۳۹۱ در ۱۹:۱۸ | #8

  @علی مختاری

  علی مختاری :
  خوب مطالب را نمی خوانید
  این دعوا درخواست از دادگاه فدرال است برای الزام وزیر به انجام وظیفه قانونی و دادگاه او را ملزم خواهد کرد ظرف مدت معینی به آنها رسیدگی کند

  ببخشید آقای دکتر منظور من این بود که من اگر پول بدهم ،کار همه پروندهایی که پول هم نداده اند ظرف همان مدت که مال من که مبلغ را داده ام ، درست خواهد شد یا نه تعداد ۱۰۰ پرونده جدا خواهد شد و ظرف مدت تعیین شده ملزم به تععین تکلیف میشه؟

  • ۲ دی ۱۳۹۱ در ۱۹:۳۷ | #9

   دعوا مربوط به شرکت کنندگان آن است و رای صادره هم در مورد آنها خواهد بود. این البته به این معنا نیست که وزیر نمی تواند در مورد رسیدگی به دیگر پرونده ها اقدام نکند

 7. nahid
  ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۳ | #10

  سلام ببخشید در صورتی که مبلغ پرداخت شود ۱- سیر مراحل به چه شکلی میباشد؟ ۲- در دادگاه وقتی وکیل ما برنده شود فقط سیر کار پرونده ما تندتر خواهد شد یا کل پرونده های عقب افتاده را در بر می گیرد؟ ۳- اگر برنده شویم در ادامه چه به سر پرونده ما می آید؟ با تشکر

 8. nader
  ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۲ | #12

  سلام ببخشید در صورتی که مبلغ پرداخت شود ۱- سیر مراحل به چه شکلی میباشد؟ ۲- در دادگاه وقتی وکیل ما برنده شود فقط سیر کار پرونده ما تندتر خواهد شد یا کل پرونده های عقب افتاده را در بر می گیرد؟ ۳- اگر برنده شویم در ادامه چه به سر پرونده ما می آید؟ با تشکر

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۲۱:۵۷ | #13

   خوب مطالب را نمی خوانید
   این دعوا درخواست از دادگاه فدرال است برای الزام وزیر به انجام وظیفه قانونی و دادگاه او را ملزم خواهد کرد ظرف مدت معینی به آنها رسیدگی کند

 9. محمد ع
  ۲۸ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۲۰ | #14

  جناب دکتر باسلام
  آقای بهادر از رادیو کانادا ( سی بی سی ، همون برنامه ای که مصاحبه را پخش کرد ) در جریان اقدام شما قرار گرفته اند و تلفن شما را خواستند .. من این تلفن را از شما به ایشان دادم :
  +۱۵۱۴۹۰۳۴۷۲۶
  لطفا اگر اشتباه است فورا به ایمیل mj_asgary@yahoo.com اطلاع دهید.
  ممنون

 10. فرزاد
  ۲۸ آذر ۱۳۹۱ در ۰۸:۴۰ | #16

  سلام جناب مختاری

  از طریق ایمیل برای شرکت در دعوی اعلام امادگی کردم.ایمیل رسید؟ هنوز دستورالعملی دریافت نکرده ام .

 11. مهدی علامی
  ۲۷ آذر ۱۳۹۱ در ۱۹:۰۴ | #18

  سلام
  آیا مبلغ ۵۵۰ دلار که در پست فرمودید شامل هزینه هایی مانند ترجمه مدارک و یا هزینه ترنزاکشن صرافی و … است یا آنها هزینه جداگانه دارند که می بایست پرداخت کنیم؟ و اگر جواب منفی است چه مقدار به هزینه ۵۵۰ دلار اضافه خواهد شد؟

  • ۲۸ آذر ۱۳۹۱ در ۰۶:۰۷ | #19

   ترجمه مدارکی لازم نیست
   رقم ۵۵۰ دلار باید به دست وکیل برسد که البته ۵۰ دلار آن هزینه تمبر دادگاه است

 12. m
  ۲۶ آذر ۱۳۹۱ در ۱۸:۰۶ | #20

  با سلام و خسته نباشید به خاطر تمام زحمات شما
  بنده نوامبر۲۰۰۹در دمشق مصاحبه رفتم و تا ماه ژوئن ۲۰۱۰ فایل نامبر نگرفتم
  بعد از پیگیری, ایمیلی برای من در ماه جولای امد که حاوی فایل نامبر بود
  و به گفته ی وکیلم,تصور میکردم که تاریخ فایل نامبر من جولای ۲۰۱۰ میباشد
  امروز به سایت مهاجرت کبک مراجعه کردم و وقتی فایل نامبر را وارد کردم این جواب امد
  We started processing your application on March ,2010
  حالا جسارتا سوال من این است که ایا این تاریخ یعنی مارچ ۲۰۱۰ تاریخ اصلی فایل نامبر من هست یا جولای ۲۰۱۰ که ایمیل محتوی فایل نامبر را دریافت کردم؟
  این دو تاریخ باعث سردرگمی من شده است.تا به حال فکر میکردم هنوز وارد ۳۲ ماه نشدم اما اگر فایل نامبرم ماه مارچ باشد…
  از کمک شما صمیمانه سپاسگذارم

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۴۱ | #21

   کدام ۳۲ ماه؟ این زمانها را چندان جدی نگیرید و روی آنها حساب نکنید مبنای ما برای شکایت تاریخ ایمیل است

 13. mojtaba
  ۲۶ آذر ۱۳۹۱ در ۱۷:۵۱ | #22

  سلام
  یک سوال دارم لطفا صادقانه جواب بدید اونم اینکه با محاسبات شما تازه بعد از ۱۰ ماه دیگه این شکایت شاید به نتیجه برسه . فکر می کنید تا اون زمان برای دوستان ۲۰۱۰ و شایدم عده ای از دوستان ۲۰۱۱ فرقی داره شکایت کنند یا نه ؟ چون هرگونه پیش بینی میگه تا اون زمان خود به خود مسله حل شدست(همان انتظار بالای ۳۵ ماه) یعنی هزینه برای فربه کردن یک وکیل خارجی. لطفا این دیدگاه منفی رو با دلیل منطقی همیشگیتون پاسخ بدید با سپاس فراوان.

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۴۳ | #23

   قرار نیست داستان ۱۰ ماه طول بکشد همان پذیرش اولیه از سوی قاضی که در ۳ تا ۴ ماه اتفاق می افتد تا حدودی مشکل را حل می کند ضمن اینکه از کجا می دانید که که تا آن زمان به طور طبیعی رسیدگی شده باشد. در هر صورت اجباری به مشارکت ندارید تصمیم با شماست.

 14. Alireza H.
  ۲۶ آذر ۱۳۹۱ در ۱۷:۴۳ | #24

  با سلام وعرض تشکر از حس مسولیت پذیری شما ،
  می خواستم سوال کنم ایا ممکن است که شرکت ما در این پرونده منجر به بیرون آورده شدنِ پرونده مهاجرتمان از نوبت عادی شده، و امکانِ هر گونه پیشرفت در سیرِ عادیِ مهاجرتمان را منوط به اعلام نظرِ دادگاه کُنَد؟

  • ۲۸ آذر ۱۳۹۱ در ۰۶:۰۹ | #25

   خیر چون دعوا درمورد محتوای پرونده نیست
   الزام وزیر به انجام وظیفه قانونی است

 15. نسیم
  ۲۶ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۰۵ | #26

  دوباره سلام یک سوال دیگه هم برام ایجاد شد، من فقط دو هفته می تونم تو کانادا بمونم و بعدش حتما باید برگردم فرانسه، ایا در فرودگاه قرار ملاقاتی در اداره ی مهاجرت فیکس می شه؟ و اگر احیانا تاریخ این قرار بعد از دو هفته اقامت من بود، ایا مشکلی ایجاد میشه که من اعلام کنم من فعلا فقط دو هفته اونجا می مونم؟ بازهم ممنون

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۴۷ | #27

   خیر همه کارها در همان فرودگاه انجام می شه البته کارت اقامت ظرف ۴۵ روز برای شما به نشانی در مونترآل که باید داشته باشید پست می شود

 16. نسیم
  ۲۶ آذر ۱۳۹۱ در ۱۲:۳۹ | #28

  سلام اقای مختاری با عرض پوزش، من سوالی در زمینه ی اولین لندیگ در کبک در پست مربوط به این موضوع ( مرداد ۹۰) مطرح کردم، سوالم یک مقدار فوری هست، به همین دلیل دوباره اینجا مطرحش می کنم هر جا که صلاح میدونید ممنون میشم بهم جواب بدید، بازهم معذرت می خوام،
  سلام آقای مختاری، ممنون از وبلاگ خوب و مفیدتون،
  من دانشجوی مقیم فرانسه هستم، و جمعه همین هفته یعنی ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ عازم مونترال برای اولین لندینگ هستم، از طریق تخصص skil worker اقدام کردم، می خواستم بدونم برای ارائه ی مدرکی جهت تایید توان مالی، ایا می تونم از کارت بانکیم و پرینت حسابم در بانکی در فرانسه استفاده کنم؟ چون بانکم تایید کرده که با کارت بانکیم از scotiabank در کانادا می تونم پول بکشم، اما تاییدیه یا چیزی در این زمینه ندارم، ایا لازم است تاییدیه ای هم بگیرم؟ چون گرفتن این تاییدیه یک مقدار زمان می بره می پرسم که ایا واجبه به نظرتون یا نه. و اصلا ایا چنین کاغذی می تونه قابل قبول باشه؟ و اینکه برای کبک ایا مقدار حداقل و حداکثر پولی جهت ارائه لازم است؟ من در سایت مهاجرت نگاه کردم اما چون این دو مطلب خیلی روشن نبود برام اینجا مزاحم شما شدم، از پاسختون از قبل سپاسگزارم

 17. meryla
  ۲۶ آذر ۱۳۹۱ در ۰۸:۳۶ | #30

  جناب دکتر مختاری عزیز.ما اپریل ۲۰۱۰ هستیم اما متاسفانه نمی تونیم هزینه شکایت رو بدیم مخصوصا با این شرایط اقتصادی بد و وضع دلار .همینطوری زندگیمون داره از هم می پاشه.به نظرتون انصافه که بچه های ۲۰۱۱ بیان اعتراض کنن و اگه تیم شما موفق بشه سفارت عزیز که ید طولانی داره در این بی انصافی ها وحق خوری ها امثال من و رها کنه وبیاد ۲۰۱۱ ها رو مدیکال و ویزا بده؟؟؟؟ این درست نیست یعنی ما دیگه بیشتر از این نمی کشیم که این قدر در حق ما ظلم بشه.به اندازه کافی سه ساله که نشستیم و شاهد رفتن تمامی دمند های گرامی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ گرامی بودیم و همین طور فدرالی های ورشو.تو رو خدا یه جوری برنامه ریزی کنید که اگه به امید خدا موفق شدید حق ما ضایع نشه.

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۰۱ | #31

   بدترین چیز این است که تنگ نظر باشیم و هموزنان و دوستان خود را رقیب خود بدانیم. مثبت اندیش باشید

 18. حميدي
  ۲۶ آذر ۱۳۹۱ در ۰۵:۵۲ | #32

  جناب مختاری عزیز، سلام
  واقعا از وقتی که میگذارید و به سوالات ما، جواب میدهید کمال تشکر و قدردانی را دارم.
  ببخشید اگر سوالات ما بعضا تکراری است، که دلیل آن فقط روشن تر شدن موضوع دعوا و شرکت کردن در آن با چشم باز و تصمیم درست می‌باشد.
  ۱- آیا با شرکت در دعوا، روال عادی پرونده متوقف خواهد شد؟ (پرونده از آنکارا به دادگاه فرستاده می‌شود؟ یا اطلاعات پرونده در دادگاه مورد استفاده قرار میگیرد؟)
  ۲- آیا بعد از شرکت در دعوا، و با توجه به زمان تقریبی ۸ تا ۱۰ ماهی که برای تشکیل و رای دادگاه وجود دارد، آیا امکان انصراف وجود دارد؟ (منظورم از نظر مالی نیست؟)
  ۳- معمولا سهمیه دفاتر ویزا در چه ماهی از سال جدید میلادی اعلام میشود؟ و چرا شما بعد از اعلام سهمیه ها دعوا را مطرح نمی کنید تا بتوان با دلایل قوی تری در دادگاه حضور یافت؟

  با تشکر فراوان

  • ۲۸ آذر ۱۳۹۱ در ۰۶:۲۵ | #33

   ۱- خیر چون محتوای پرونده مورد دعوا نیست. تاخیر در رسیدگی موضوع بحث است
   ۲- تاثیر دعوا در همان ۳ یا ۴ ماه اول روشن می شود بله امکان انصراف هست
   ۳- روشن نیست. دعوای ما به تعداد سهمیه اعلام شده ربط مستقیم ندارد. سهمیه دست خود وزیر است و ما از دادگاه می خواهیم او را ملزم به رسیدگی در زمان معین کند.با اعلام سهمیه ها دلایل ما قوی تر نمی شود

 19. سیاوش
  ۲۶ آذر ۱۳۹۱ در ۰۵:۱۸ | #34

  با سلام آقای مختاری
  همان طور که می دانید در سایت ادره مهاجرت در قسمت مدت زمان بررسی های پرونده ها ، مدت بررسی پرونده ها در طبقه سرمایه گذار کبک در حدود ۱۵ ماه درج شده است و برای اسکیل ورکر کبک حدود ۳۲ ماه حال با توجه به اینکه مدت زمان که برای رسیدگی برا ی سرمایه گذاران خلاف گفته سایت است به نظر شما درج این مدت در سایت به چه معنی است و آیا تلاش اداره مهاجرت برای کمتر کردن این مدت است یا خیر؟
  ۲- آیا تعداد سهمیه ویزا برای سرمایه گذاران در سال ۲۰۱۲ چقدر لحاظ شده است؟
  ۳ – در سال ۲۰۱۲ دفتر شما ویزایی برای افراد سرمایه گذارسال ۲۰۱۰ دریافت کرده اند؟
  ۴-و در صورت امکان تعداد افرادی که تا الان در این برنامه شرکت کرده اند را مشخص نمایید؟

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۱۹:۵۹ | #35

   ۱- بارها نوشته ام که سایت اصلا قابل اتکا نیست و این زمانها را جدی نگیرید مکانیسم محاسبه هم به گونه ای است که چندان به درد متقاضیان نمی خورد
   ۲- هنوز اعلام نشده
   بقیه سوالات قابل پاسخ نیست متاسفانه
   اطلاعات داخلی ماست

 20. مهدیه
  ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۹:۰۱ | #36

  سلام

  خسته نباشید. یک سوال غیر مرتبط با این پست داشتم. من از متقاضیان کبک هستم و زمانیکه فایل فدرال گرفتم در یکی از شرکتهایی که موضوع تحریم هستند کار می کردم و تقریبا از یک هفته بعد فایلم یک سال و نیم هست یه شرکت فرانسوی کار می کنم. به نظر شما لازمه قبل اینکه از من آپدیت بخوان سابقه کار را بروز کنم بفرستم؟ شاید تاثیر منفی کمی کمتر بشه. ممنونم

 21. نلی
  ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۴:۴۴ | #38

  @علی مختاری

  ممنون از پاسختون آقای دکتر مختاری
  می خواستم بدونم دلیل این ایمیل این هست که مدارک گم شده؟ چون ما همهی مدارک درخواستی رو فرستاده بودیم.
  من در فروم اپلای ابرود دیدم که افرادی همین ایمیل را در چند روز اخیر دریافت کردند که تقریبا زمان فرستادن مدارکشون شبیه به پرونده ما بوده و در حدودای دسامبر ۲۰۱۰ بوده و همگی تحت اسکیل ورکر کبک اقدام کرده بودند. آیا این به معنی گم شدن یک سری از پرونده ها که در ماه دسامبر ارسال شده بوده نیست؟

 22. نلی
  ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۰۷:۵۵ | #40

  سلام آقای دکتر مختاری
  من فوق لیسانس زبان فرانسه هستم اواخر آذر ماه سال ۱۳۹۸ مدارکم رو برای اسکیل ورکر کبک فرستادم و بعد از چند ماه ازدواج کردم و مدارک همسرم رو هم اضافه کردم. هم فایل نامبرم اومد و هم تاییدیه مدارک همسرم الان هم منتظر نامه انتظار مصاحبه و یا دعوت به مصاحبه بودیم که دیروز یعنی ۱۳ دسامبر ایمیلی دریافت کردم با این عنوان :
  Objet : Intention de rejet pour documents manquants
  و طی ۳ ماه فرصت از ما مدارک کار و دانشگاه و سند ازدواج و ترجمه شناسنامه ها و ریز نمرات را خواستند
  به نظر شما ما براشون ایمیلی بفرستیم که چرا همچین مدارکی رو دوباره خواستند؟
  یه سوال دیگه هم داشتم
  میخواستم بدونم اگر همسرم امکان tcf بدهد و آن را همراه این مدارک به اداره مهاجرت بفرستیم تاثیر مثبتی روی پروسه پرونده ما خواهد داشت با در نظر گرفتن اینکه من هم فوق لیسانس مترجمی زبان فرانسه هستم؟
  با تشکر و سپاس فراوان از شما که پاسخگوی سوالات ما هستید.

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۴۱ | #41

   چرا ندارد. مدارک خواسته شده را در مهلت تعیین شده بفرستید.
   بله همسرتان هم امتحان بدهند خوب است

 23. حميدي
  ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۰۶:۲۸ | #42

  ضمن تشکر فراوان از زحماتی که میکشید

 24. حميدي
  ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۰۶:۲۶ | #43

  ۱- آیا اگر تعداد افراد شرکت کننده زیاد شود مثلا ۲۰۰ نفر آیا هزینه وکیل کمتر میشود؟
  ۲- آیا موضوع طرح دعوا، تاخیر بیش از اندازه آنکارا در بررسی پرونده‌ها می‌باشد یا افزایش سهمیه آنکارا؟
  ۳- در صورت موفقیت پرونده فردی از گروه QSW که با فایل فدرال آوریل ۲۰۱۱ در این دعوا شرکت می‌کند،
  آیا بعد از رای دادگاه برای ایشان مدیکال فرستاده خواهد شد؟! (در صورتی که هنوز افراد آوریل ۲۰۱۰ در این بخش مدیکال نگرفته اند.)

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۱ | #44

   ۱- قرار ما این نیست ولی اگر این اتفاق بیفتد می توان مذاکره کرد قولی نمی دهم

   ۲- تاخیر آنکارا در رسیدگی که یکی از علل آن کمبود سهمیه است. نمی توان به دادگاه شکایت کرد در مورد سهمیه که یک تصمیم اداری داخلی است. شما به دادگاه می گویید من زمان زیادی است نتظرم و رسیدگی نشده ام علت آن چیست چندان مهم نیست هر چند احتمالا وکلای مربوطه در لایحه خود به آن می پردازند.
   ۴- بسته به این است که رای دادگاه چه باشد اگر دادگاه وزیر را ملزم کند که تا تاریخ معینی بفرستد باید بفرستد.

 25. سهیل
  ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۰۴:۲۷ | #45

  سلام
  دکتر عزیز توضیح دهید کلا این پروسه چه قدر زمان بر است و تا به نتیجه رسیدن چند ماه باید منتظر ماند؟

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۲۸ | #46

   حدود ۴ ماه طول می کشد تا قاضی آنرا قابل رسیدگی یا عدم رسیدگی تشخیص دهد و در صورت موفقیت در این مرحله ۴ تا ۶ ماهی طول می کشد تا رای قطعی داده شود. به محض رفتن به دادگاه البته کار مطبوعاتی شروع می شود

 26. محمد
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۲۲:۱۱ | #47

  درود بر شما دکتر

  کاش کمی از غیرت شما نصبت به جامعه ما ،در من هم بود فقط خودم را عرض می کنم
  ممنون بابت تمام زحماتی که می کشید

 27. شیدا
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۲۱:۰۸ | #48

  سلام
  من فایل فدرال اوریل ۲۰۱۰ را دارم و ۵ ماه است که مدیکال داده ام ولی هنوز ویزا نگرفته ام آیا در این شکایت شرکت کنم؟؟؟

 28. نوشین
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۵۵ | #50

  با سلام
  جناب آقای دکتر مختاری
  می خواستم بدونم با توجه به اینکه من در تاریخ April 2011 مصاحبه شدم و File number فدرال دریافت نمودم ، اما افرادی از ۲۰۱۰ هستند که هنوز پرونده آنها نیز بلااقدام مانده است ، طرح این شکایت آیا باعث رسیدگی سریعتر به پرونده ما نسبت به این افراد خواهد شد یا خیر ؟

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۳ | #51

   قابل پیش بینی نیست اگر دادگاه وزیر را لزم به رسیدگی در زمان معین کند بله ممکن است.

 29. Alireza
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۱۶:۳۱ | #52

  با تشکر و آرزوی موفقیت

 30. رضا
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۱۰:۲۰ | #53

  آقای دکتر مختاری
  با سلام .
  ضمن تشکر از جنابعالی بابت پیگیری خاص در خصوص متقاضیان کبک که زمان ارسال مدیکال آنها پس از دریافت فایل نامبر فدرال بسیار طولانی شده است.
  همانور که محمد ع در کامنتهای بالا توضیح دادند دو موضوع برای ما متقضیان حیاتی است ۱٫ تسریع در صدور مدیکال ها و ویزا ها و کاهش زمان این پروسه ژس از دریافت فایل نامبر فدرال . ۲٫ درخواست افزایش سهمیه ویزا آفیس آنکارا برای سال ۲۰۱۳٫ حال با توجه به توضیحات شما اگر قرارباشد طرح دعوی در ژانویه ۲۰۱۳ انجام شود عملاٌ کاری در خصوص افزایش سهمیه این ویزا آفیس نخواهیم داشت چرا که باید تا ابتدای ژانویه سهمیه ۲۰۱۳ مشخص گردد.
  آیا این امکان دارد که بعد از مشخص شدن سهمیه ویزا با وجود این طرخ دعوی افزایشی در سهمیه ویزا برای آنکارا داشته باشیم ؟ با سپاس

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۴:۰۱ | #54

   اگر دادگاه دستوری بدهد موضوع تعداد سهمیه ها مهم نیست یعنی اگر قاضی به وزیر دیتور دهد در زمان معینی رسیدگی کند به پرونده ها وزیر نمی تواند تعداد سهمیه را بهانه کند آن چیزی است که با تصمیم خودش قابل تغییر است

 31. عظیم مرادی
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۰۹:۲۸ | #55

  اقای دکتر سلام.درجواب{محمدع}نوشته ایدباشما موافقم .موضوع کل اسکیلدورکرکبک ازاوریل تادسامر۲۰۱۰تعداد۱۵۴۰برای کورارتر.دوم.سوم وچهارم میباشد .پس ماه های.قبل{مارچ.فبریه.ژانویه چه میشود؟یعنی انها ویزاگرفته اند. کمال تشکراست که رانما ئی بفرماید

  • ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۱۷:۵۸ | #56

   راجع به آنها اظهار نظر نشده است
   بله من پرونده ای در آن ماهها ندارم که مانده باشد

 32. عظیم مرادی
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۲۱:۳۷ | #57

  جناب دکتر سلام. من سرمایه گذاری ..مصاحبه درپاریس سفارت ایالت کبک نامبر فایل.۱۷مارچ در دمشق۲۰۱۲هستم ایا میتوانم شرکت کنم ؟مبلغ را بدفتر تهران بدهیم ؟ باتوجه به تجربه حضر تعالی دادکاه چقدر زمان میبرد؟ با توجه به شروع تعطیلات سال نو میلادی گروه وکلای شما چه زمانی طرح دعوا میکنند . امیدوارم موفق باشید .ازهمت والای شماتشکر میکنم

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۳۴ | #58

   دمشق در سال ۲۰۱۲ تعطیل بوده و برای کسی فایل نامبر صادر نکرده است. اگر سال ۲۰۱۰ بوده بله می توانید شرکت کنید در مورد چگونگی اقدام در همین پست توضیح داده ام لطفا به دقت بخوانید و همانگونه عمل کنید
   در مورد زمان هم ۳ تا ۴ ماه مرحله اول است و بعد از آن هم ممکن است ۴ تا ۶ ماه دیگر زمان ببرد ولی پیروزی در مرحله اول برای ما کافی است
   بقیه سوالات در همان پست پاسخ داده شده

 33. بانو
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۵۵ | #59

  خواهش دیگری هم از حضورتان دارم و آن این است که اقدامتان رامحدود به چند پرونده ی ۲۰۱۰ نکنید . در اقدام رسانه ای ارزشمندتان و در دادگاه توجه ها را به این موضوع جلب نمایید که بیش از یکسال هیچ پرونده ای از این منطقه ویزا نگرفته و حداقل کاری که انتطار میرود اختصاص سهمیه جبرانی برای رفع این مشکل مشکل و بلاتکلیفی کشنده ناشی از آن میباشد…این کاریست که تنها از اقدام رسانه ای شما برمیاید وبس چون کبک و فدرال تاکنون بخوبی نشان داده اند که در بیتوجهی به ۳۰ ماه انتظآر ما دست کمی از هم ندارند. با سپاس مجذ

 34. بانو
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۳۲ | #61

  جناب دکتر متاسفم که نمیتوانیم در این دعوا همراهیتان کنیم . انگار ما مصاحبه کنسلی های دمشق چوب دو سر طلا هستیم و ۱۹ماه انتطار برای سی اس کیو اصلا بحساب نمیاد. حالا که مثل همیشه در مسوولیت پذیری پیشرو هستید لطفا فکری هم به حال ما بکنید.. امیدوارم در این پرونده موفق شوید و راه را برای بقیه هم باز کنید

 35. کیان
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۹:۰۴ | #62

  سلام آقای دکتر ممنون از پاسختون میشه لطفا بگین ۵۵۰ دلار را چطور می شه پرداخت کرد؟امکانش هست تو ایران و تحویل دفترتون بدیم یا حتما بوسیله Credit Card بایستی پرداخت بشه؟
  با تشکر

  • ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۰۳:۱۷ | #63

   در بسته ای که آماده می شود در این مورد توضیح هست ریالی و در ایران می دهید ولی نه به دفتر ما به حساب صرافی که قرار است پول را به حساب وکلا واریز کند جزییات روشن می شود. اول ۱۰۰ ایمیل دریافت شود

 36. nader
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۴:۴۱ | #64

  با سلام پرونده های سرمایه گذاری کبک هم که هنوز مدیکالش از ترکیه نیومده قابل رسیدگی هست یا خیر؟ آیا کسی از موکلین شما که ۱۸۰ هزار دلار داده اند مدیکالشون اومده یا خیر ؟

  • ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۸:۱۷ | #65

   هر کسی که پرونده کبک دارد و فایل فدرالش مربوط به قبل از ۲۰۱۲ است می تواند شرکت کند

 37. afsanehe
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۳ | #66

  باسلام.خدمت جناب مختاری .وبا تشکراز زحمات شما.جناب مختارئ تکلیف کسانی که فایل کبک را بیش از ۱۸ما ه است که دریافت کردند ولی هنوز نامه مصاحبه هم نگرفتند چی میشه.؟ایا میشود برای این گروه هم اینگونه اقداماتی انجام داد ؟تا بتوانیم برای رندگیمان برنامه ریزی کنیم ویا کمی امیدواری پیدا کنیم که در انتخابمان اشتباه نکردیم.باسپاس از محبتهای شما.

 38. محمد ع
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۰:۴۵ | #68

  جناب دکتر این هزینه ۵۵۰ دلار اعلام شده برای هر پرونده نیروی متخصص است یا هر نفر ؟

 39. محمد ع
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۰:۱۰ | #70

  جناب دکتر سلام
  هرچند از ۲۰۱۰ فایل کبک دارم ولی بدلیل اینکه فایل فدرالم در ۲۰۱۲ صادر شده امکان همراهی با شما را در این اقدام ندارم….بهرحال برای شما دراین اقدام سستودنی آرزوی موفقیت دارم و ضمنا خواهشی هم دارم که امیدوارم توجه بفرمایید:
  با توجه به اینکه گروه زیادی از متقاضیان نیز دارای شرایط مشابه من هستند ( یعنی مصاحبه اشان در دمشق کنسل و در استانبول برگزار شد) و امکان شرکت در طرح دعوا را ندارند ، تقاضادارم درکنار روند حقوقی که پیش میبرید ، در دادگاه و از آن مهمتر در اقدام مطبوعاتی خود موضوع کم بودن سهمیه انکارا و لزوم افزایش سهمیه این دفتر را برجسته نمایید. با این اقدام کمکی به همه ی متقاضیان میشود که بسیار کمک بزرگی هم هست. دلیل آن هم بشرح زیر است:

  متقاضیان کبکی ایرانی بعد از تعطیلی دمشق در ژانویه ۲۰۱۱ یکسال معطل تعیین آنکارا ( در ژانویه ۲۰۱۲ ) بوده اند و سهمیه ۲۰۱۲ آنکارا هم فقط سه یا چهارماه از پرونده ها را پوشش داد. در تمام این دوسال ، سالانه ۳۴۰۰۰ ویزای کبک از سوی اداره مهاجرت صادر شد ولی ایرانی ها اول بدلیل نداشتن ویزا آفیس در ۲۰۱۱ و بعد بدیل سهمیه کم در ۲۰۱۲ عملا نادیده گرفته شده اند و به صف شان افزوده شد و مدت زمان انتطارشان از ۱۴-۱۸ ماه به ۳۲ ماه کنونی رسیده است. این وسط کبک هم عملا با استدلال تقسیم کار گناه را به گردن فدرال انداخته و هر سال هم به مهاجرین فرانکوفون اروپایی و آفریقایی و دیمند خود رسیده است ( با توجه به سهمیه بالای آفیسهای مربوطه ) ! در حالیکه کبک نیز به همان اندازه فدرال در افزایش زمان انتظار ما مقصر است ( بعبارتی متقاضیان ۲۰۱۰ دودسته شده و گروهی منتظر سی اس کیو و بقیه منتطر مدیکال بوده اند).حال اگر انشالله شما در اقدام حقوقی خود موفق شوید ، اگر موضوع افزایش سهمیه آنکارا هم مورد توجه قرار گیرد بنفع همه هست و علاوه بر رفع صف ، خظر اینکه وزیر محکوم شده فقط تعداد محدودی پرونده را تعیین تکلیف نماید و رفع تکلیف نماید برطرف میشود.

  با تشکر
  پی نوشت:

  تعداد کل نفرات منتظر ویزا در آنکارا در شاخه اسکیلدورکر کبک از آوریل تا دسامبر ۲۰۱۰ عبارتند از ۱۵۴۰ نفر ( بفکیک کوارتر دوم ۴۸۴ و کوارتر سوم ۴۷۷ و کوارتر چهارم ۵۸۱ نفر )
  تعداد کل نفرات منتظر ویزا در آنکارا در شاخه اسکیلدورکر کبک از ژانویه تا دسامبر ۲۰۱۱ عبارتند از ۸۹۲ نفر ( بفکیک کوارتر اول ۴۶۷ و کوارتر دوم ۲۵۷ و کوارتر سوم ۵۹ و کوارتر چهارم ۱۰۹ نفر )
  تعداد کل نفرات منتظر ویزا در آنکارا در شاخه اسکیلدورکر کبک از ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۲ عبارتند از ۴۱۷ نفر ( بفکیک کوارتر اول ۳۳۳ و کوارتر دوم ۸۴ نفر)
  از بقیه ی سال ۲۰۱۲ آماری در دست نیست

 40. کیان
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۰:۰۹ | #72

  با عرض سلام
  جناب مختاری فایل فدرال ما می ۲۰۱۰ می باشد و حدود ۴٫۵ ماه پیش مدارک update را طبق درخواست سفارت به آنکارا فرستاده ایم ولی هنوز خبری از مدیکال نیست. آیا صلاح می دانید که در این مرحله در این طرح شکایت شرکت کنیم؟
  با تشکر

 41. آناهیتا
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۰۹:۰۳ | #74

  سپاس

 42. سحر
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۰۸:۴۲ | #75

  با سلام
  آقای مختاری این هزینه زیاد است برای پرداخت یکجا در این فرصت کم قسطی نمی شود پرداخت نمود . لطفا راهنمایی کنید.

  • ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۸:۲۵ | #76

   متاسفانه خیر
   می دانم هزینه برای بچه های نیروی متخصص کم نیست ولی چاره ای نیست این حداقل است

 43. ارژنگ
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۰۸:۳۸ | #77

  سلام
  لطفا توضیح دهید آیا با پرداخت ۸۵۰ دلار شخص وکیل در باره مدت زمان و هزینه انجام شده شکایت طرح می کنند. و سوالی که داشتم این است که باید سرمایه گذاران ۱۰۰ نفر باشند و یا به طور کلی در هر ۳ طبقه بندی ۱۰۰ نفر لازم است که شکایت آغاز شود.

  • ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۸:۲۴ | #78

   کل افراد باید ۱۰۰ نفر بشوند
   متوجه منظور شما در قسمت اول مطلب نشدم بله طبیعی است

 44. وحید
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۰۸:۲۸ | #79

  با سلام جناب دکتر مختاری
  سوالاتی داشتم :
  ۱- آیا پرداخت ۸۵۰ دلار به معنی این است که هر نفر پرونده شخصی خود را در دادگاه دارد و دادگاه برای آن پرونده حکم میدهد
  ۲- پرونده سرمایه گذاران به چه دلایلی قیمت از اسکیل ورکر ها بیشتر لحاظ شده است مگر وکیل بصورت متمایز هر گروه را برایشان طرح دعوا می کند.
  ۳- و آیا می توان کاملا ” روشن کنید کسانی که در این دعوا شرکت نکنند ممکن است از این دعوا استفاده کنند و دادگاه حکم کلی در باره همه پروندها بدهد. در صورت موفقیت کسانی که شرکت کرده اند امتیازی خواهند گرفت. نسبت به کسانی که ذر این طرح شرکت ننموده اند

  • ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۱۸:۲۹ | #80

   ۱- بله هر چند ممکن است پرونده ها یک جا رسیدگی شود مانند دفعه قبل
   ۲- هر فرد پرونده مجزا دارد پرونده های سرمایه گذاری وقت بیشتری می برد
   ۳- روشن است که اگر دعوا موفق شود و رایی صادر شود در مورد افرادی است که در دادگاه پرونده باز می کنند

 45. حمید
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۰۶:۱۳ | #81

  جناب مختاری فقط سوالی داشتم . با عنایت به اینکه بنده وکیل هم دارم آیا لازم است فرم های مربوطه را ایشان هم امضا کند؟

 46. حمید
  ۲۳ آذر ۱۳۹۱ در ۰۶:۰۲ | #83

  هموطن عزیز ، جناب آقای مختاری . لازم میدونم از زحمات جنابعالی تشکر کنم . بنده وکیل دارم و این موضوع را با ایشان در میان گداشتم و اتفاقا استقبال کردند.امیدوارم نتیجه حاصله مثبت باشد. پاینده باشید

دیدگاه ها مسدود است.