خانه > تحصیل در کانادا, نیروی متخصص کبک > برای اقامت دایم اقدام کرده ام و منتظر نتیجه ام؛ گرفتن پذیرش دانشجویی چه اثری روی پرونده ام دارد؟

برای اقامت دایم اقدام کرده ام و منتظر نتیجه ام؛ گرفتن پذیرش دانشجویی چه اثری روی پرونده ام دارد؟

با مروری بر ایمیلهای رسیده بیش از ۱۰ مورد سوال بالا را مطرح کرده اند که نشان می دهد دغدغه بسیاری از دوستان است.

قبل از هر چیز نظر شخصی خودم را مطرح کنم که اساسا با شروع به تحصیل بلافاصله بعد از ورود به کانادا مخالفم و در مقالات قبلی هم در سایت و وبلاگ در این مورد نوشته ام. کسی که مایل است در کانادا زندگی و کار کند تا آشنایی کافی با بازار کار خود و نیز الزامات آن نداشته باشد نمی تواند تصمیم درستی در مورد نوع تحصیل شامل رشته و مقطعی که باید در آن درس بخواند بگیرد  و تصمیمات غلط در این زمینه باعث از دست رفتن فرصت و پول او خواهد شد. به خصوص در مورد کسانی که چشم بسته تلاش می کنند وارد دوره دکتری شوند این اشتباه بزرگتری است.

و اما پاسخ به سوال …….

یک قاعده کلی در مقررات مربوط به دریافت ویزای کانادا از هر نوع وجود دارد و آن اینکه باید درخواست شما برای هر نوع ویزا با نیت واقعی شما منطبق باشد مثلا کسی که قصد اقامت دایم دارد نباید درخواست ویزای موقت مانند ویزای دانشجویی کند و کسی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارد ولی نمی خواهد آنجا برای کار بماند نباید درخواست ویزای اقامت دایم کند.

دانستن این قاعده به بسیاری از ابهامات پاسخ می دهد و گاه رد شدن درخواست ویزاهای موقت را توضیح می دهد.

حال شخصی درخواست اقامت دایم داشته است و پرونده در جریانی دارد. این فرد مایل است در کانادا زندگی و کار کند و قصد واقعی او هم همین است. در این میان به تصور اینکه می تواند وقت خود کمتر تلف کند تصمیم می گیرد از دانشگاهی در کانادا درخواست پذیرش کند و با دریافت آن به سفارت برای دریافت ویزای دانشجویی مراجعه می کند. وضع این فرد چیست؟ این دو درخواست چه اثری بر یکدیگر دارند؟

 

این موضوع را باید از دو نگاه افسر بررسی کننده ویزای موقت دانشجویی و نیز نگاه افسر بررسی کننده ویزای اقامت دایم بررسی کرد:

 

از نظر افسر ویزای موقت موضوع مهم این است که احراز کند آیا شما واقعا به قصد ادامه تحصیل می روید و یا اینکه تمایل دارید زمان انتظار مهاجرت را کوتاه کنید و یا در صورت رد شدن درخواست مهاجرت در کانادا باشید و ….

این شما و شرایط شماست که افسر را در این زمینه کمک می کند. اگر شما پس از دریافت لیسانس سالهاست با درس و تحصیل بیگانه بوده اید و بعد از ۱۰ سال هوس فوق لیسانس گرفتن کرده اید و به سفارت مراجعه می کنید افسر بسیار بعید است باور کند قصد واقعی شما تحصیل است و احتمال قوی می دهد که شما برای کوتاه کردن راه درخواست داده اید. اینکه در نامه ردی که دست شما می هند چه می نویسند چندان مهم نیست.

بنابراین باید به گونه ای توضیح دهید که افسر سفارت احساس کند شما نه برای کوتاه کردن راه مهاجرت بلکه واقعا برای ادامه تحصیل مایل به رفتن به کانادا در زمان انتظار هستید. باید تصریح کنید برای آماده شدن سریعتر برای ورود به بازار کار کانادا مایلید زودتر مسیر موفقیت را طی کنید و تا دریافت اقامت دایم بخشی از راه را در جذب شدن به بازار کار رفته باشید. فراموش نکنید که تصریح کنید که پس از تحصیل مایلید به کشور برگردید مگر اینکه تا آن زمان تکلیف درخواست شما برای مهاجرت روشن شده باشد.

 

از نظر افسر مهاجرت هم مهم این است که کسی که درخواست مهاجرت کرده است حتما قصد دارد در کانادا زندگی و کار کند. حال اگر کسی در میانه راه درخواست دانشجویی بدهد این شک را در ذهن افسر مهاجرت ایجاد می کند که قصد واقعی متقاضی ادامه تحصیل است و قصد ماندن در کانادا را ندارد تنها برای استفاده از مزایای تحصیلی افراد مقیم درخواست مهاجرت داده است و می خواهد بلافاصله تحصیل را با استفاده از این مزایا شروع کند و پس از تحصیل به هزینه دولت کانادا به کشورش بازگردد.

اینجا نیز اگر افسر مهاجرت احساس کند که شما تنها برای تحصیل نمی روید و اگر قصد شروع تحصیل هم دارید به منظور آمادگی سریعتر برای ورود به بازار کار در کاناداست.

در عمل وضعیت چگونه است:

۱- در پرونده های فدرال موضوع حساس نیست و افسران مهاجرت چندان به این موضوع حساسیت نشان نمی دهند.

۲- در مورد پرونده های کبک اگر این اتفاق قبل از مصاحبه و قبولی کبک بیافتد این بحث مطرح خواهد شد و از شما سوال خواهند کرد تا اطمینان یابند قصد واقعی شما مهاجرت و زندگی در کبک است و نه استفاده از مزایای داشنجویی افراد مقیم کبک. بعد از مصاحبه مشکلی نیست و کسی حساسیت نشان نخواهد داد.

۳- کبک در مورد کسانی که در کانادا دانشجو هستند و بعد درخواست مهاجرت می دهند رسیدگی به پرونده آنها را موکول به سپری شدن حداقل نیمی از دوره تحصیل متقاضی می دانند.

 

 

 

 

 

 

 1. bibi
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۵:۴۷ | #1

  سلام بر شما آقای دکتر مختاری عزیز
  نمیدانم چندمین سوالی است که امروز مشغول خواندن آن هستید…خدا به شما خیر بدهد و خسته نباشید.
  آیا من که از طریق کبک ویزا گرفته ام میتوانم به منظور دیدن خواهرم که مقیم تورنتو هستند در تورنتو لندینگ کنم و بگویم که پس از یک هفته عازم مونترال خواهم شد؟ (این نیت واقعی من است)
  و اقدام برای پی آر و… را در فرودگاه تورنتو انجام بدهم؟
  متشکرم

  • ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۵:۵۵ | #2

   به لحاظ قانونی ایراد ندارد ولی این کار را نکنید به مونترآل بیایید لندینگ را ثبت کنید و بعد به تورنتو بروید

 2. صادق
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۲۴ | #3

  سلام آقای دکتر واقعا شرمنده ام که برای بار چندم این سوال رو از شما میپرسم ولی با توجه به شرایط میخواستم ببینم . من متقاضی فدرال هستم (از موکلین شما) و به عنوان استاد دانشگاه اقدام کردم. اگر بخواهم برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم نمیتوان با عنوان اینکه رشته شغلی من در کانادا با دکتری بهتر به نتیجه میرسد افیسر رو قانع کرد؟ آیا باز هم مشمول شرایطی که جنابعالی فرموده اید میشود ؟ اگر همسرم برای دانشجویی افدام کند چطور؟ واقعا شرمنده م.

 3. mahsa
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۳۵ | #5

  در صورت درخواست برای ویزای توریستی وضعیت چگونه است آیا احتمال رد شدن درخواست برای فردی که پرونده مهاجرتی دارد بالاست؟ اگر اینگونه شود ریجکت شدن این درخواست روی دید آفیسر اثر منفی دارد؟

  • ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۴۰ | #6

   بسته به پرونده است خیلی شبیه به همان موضوع دانشجویی است و همان منطق حاکم است
   خیر اثر منفی ندارد

 4. عليرضا
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۷:۲۰ | #7

  با سلام
  آقای دکتر خبری را من امروز در سایت سلام کبک خوندم به این منظور که مدت دعوت برای مصاحبه کبک ۲۱ ماه شده است.میشود در این خصوص کمی توضیح دهید که منظور اداره مهاجرت چی می باشد.
  عین خبر را برایتان می گذارم تا مطالعه بفرمایید
  این خبر دیروز اعلام شده مدت زمان مصاحبه کبک ۲۱ ماه شده این خبر رو می تونید اینجا ببینید.
  http://www.facebook.com/ZoueinImmigrationConsulting

  * * * * * BIQ Middle East important announcement * * * * *

  ******************************​***************

  This announcement will affect applications already submitted from the follwoing countries: Azerbaïdjan, Bahrain, Cyprus, Egypt, Gaza, Iran, Iraq, Jordan, Kuwait, Lebanon, Oman, Qatar, Saudi Arabia, Sudan, Syria, Turkey, United Arab Emirates, Yemen, West Bank.

  Due to the recent unrest in the Middle East and pursuant to the permanent closure of the BIQ mission in Syria, Interviews for applications under the QSW program from the abovementioned countries is CURRENTLY taking around 21 months!

  This processing time is for information purposes only and it is in no way indicative for any specific file nor binding upon MICC.

  MICC cannot guarantee if future processing will be shorter (or longer) than the time already announced.

  • ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۳۷ | #8

   کبک از سوی متقاضیان زیر فشار سوالات است که کی مصاحبه خواهند شد و این اعلامیه برای این است که سوال نشود در پایان هم که گفته است این زمان حدودی است و فقط برای اطلاع است.

 5. الهام سلطانی
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۹:۰۳ | #9

  با سلام و احترام به جنابعالی
  جناب آقای دکتر بنده همسرم main applicant فدرال ۲۹ شغله هستند ،
  ۱- اگر بنده برای ویزای تحصیلی اقدام کنم احتمال اینکه افسر ویزای موقت با درخواست بنده موافقت کنند بیشتر نیست؟
  ۲-اگر با ویزای تحصیلی بنده موافقت شود آیا همسرم هم می تواند همراه بنده به کانادا بیاید؟
  با تشکر

 6. علی
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۹:۵۱ | #11

  سلام دکتر . من نامه نامه پاس ریکوئست را دریافت و فرم اسکجول A را که آپدیت خواسته بودند برای سفارت فرستادم.در حین پروسه مهاجرت یکبار برای شرکت در امتحان درخواست ویزای دیدار دادم که بعلت طولانی شدن پروسه و رد شدن تاریخ امتحان درخواست را withdraw کردم .در قسمتی که در فرم A پرسیده have u ever been refused a visitor visa پاسخ را No نوشتم میشه راهنمایی کنید که کار من درست بوده یا خیر؟بازم سپاس از کمک شما

 7. Ali
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۷:۵۹ | #13

  Dear Dr. Mokhtari,

  I am International student in Montreal from Jan 2012 with a CAQ, and doing my master degree in Industrial Engineering.

  I got my Federal Skilled Worker visa issued in my passport 2 days ago. But when I tried to re land to Quebec, unexpectedly officer in the lacolle border seized my landing paper and told me I have to get back to here with a CSQ. – I called to 514 864-9191 and the agent did not told me I had to have a CSQ with my self!

  I do not know what to do? I am not sure even I will be accepted as a special case or not?

  Is my file’s processing time is the same as otheres’? The officer told they would call me for an interview within 3 weeks is that true?

  I do not know french, although I attended a course but I have no DELFT/TEF certificate.

  What if I just refused with CSQ?

  My bachelor’s degree is in Industrial Engineering and I have more than 4 years experience in welding as far as 7 months in Planning and Project Management. I am 26, single, and excellent in English (IELTS degree 8 at all skills).

  Thank you, I am waiting to hearing from you or I would come to your office tomorrow to meet you. .

  Sincerely,

 8. سهیل
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۲۰:۴۱ | #14

  با سلام من در پستهای قبل هم این سوال را نوشتم
  اما متاسفانه پاسخی ندادید
  و یکی از دوستانم که پاس ریکوبست شده عازم انکارا است و میخواهم برای من لنند فی واریز کند
  ممکن است راهنمایی بفرمایید که آیا این کار در انکارا امکان پذیر است با خیر ؟
  اگر هست به کجا باید مراجعه کنم ؟
  با سپاس از همه زحمات شما

  • ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۲۲ | #15

   پاسخ دادم و گفتم می تواند از یکی از بانکهای ترکیه مانی اردر بین المللی تهیه کند

 9. hassan
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۸:۳۷ | #16

  با درود فراوان
  بسیار سپازگذارم از نقدی که در مورد دریافت ویزای دانشجیویی فرمود. این طور که من متوجه شدم تا قبل از مصاحبه این کار را به صلاح نمیدانید. دوم اینکه آیا تیم شما در مورد گرفتن پذیرش ویزای دانشجویی فعالیت میکند؟ اگر مثبت است با چه کسی تماس گرفت؟

 10. ali
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۳:۰۲ | #18

  آقای دکتر درود بر شما …
  آیا تا به حال موکلی داشته اید با دیپلم کامپیوتر کار و دانش که برای کبک اقدام کرده باشه ؟
  اگر بوده کمی راجع به شرایطشون و مرحله ی پرونده اشون در حال حاضر توضیحی مختصر می فرمایید ؟
  سپاس

 11. احسان
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۶:۲۹ | #19

  سلام. یک سوال در مورد درخواست شهروندی داشتم. من در طول مدت اقامت در کانادا بارها به خارج از کشور سفر کردم اما حتی یک بار هم کارت اقامتم رو در زمان خروج از کانادا چک نکردند تا تاریخ خروج رو ثبت کنند و فقط در زمان ورود به کانادا تاریخ رو ثبت میکنند. میخواستم بدونم پس موقع بررسی درخواست شهروندی چطوری میتونند از اینکه فرد متقاضی ۳ سال در کانادا بوده اطمینان حاصل کنند.

 12. Maryam
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۲۰:۳۲ | #21

  Salam parvandeh yeti ax dostanam rad shod,AMA hazing dolati pas nadadand Ona 4 emtiuaz kam dast , vakill dar canada dashtand

 13. شهاب
  ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۵:۴۲ | #23

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر مختاری
  از این همه وقت و انرژی که برای تمامی موکلین و غیر صرف میکنید سپاسگزارم، امید که همیشه پرانرژی باشید!
  آیا این امکان وجود داره که بر اساس روند بررسی پرونده های سایر موکلین شما(فدرال ۳۸ رشته ای، انتقالی از دمشق به آنکارا یا ورشو) میانگینی از فاصله زمانی مابین شروع بررسی مجدد پرونده تا ارسال مدیکال رو به دست آورد؟
  باز از زحمات جنابعالی کمال تشکر را دارم.

 14. rozbeh
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۲:۴۶ | #25

  با سلام جناب دکتر مختاری
  از قبول شدگان کبک هستیم و منتظر دریافت مدیکال . حدودا ۱۶ ماهه که فایل نامبر فدرال را دریافت کردیم آیا نامه مدیکال از طریق پست به ما میرسه یا ایمیل؟ ما گاها به لحاظ شغلمان دسترسی به اینترنت نداریم و همیشه صندوق پستی که به سفارت اعلام کردیم را چک میکنیم چند درصد نامه های مدیکال ممکنه از طریق ایمیل ارسال شود؟ واینکه نامه مدیکال علاوه بر ایمیل شدن پست هم میشه یا خیر؟ قدری نگرانیم لطفا راهنمایی فرمایید.
  با تشکر
  روزبه

 15. عليرضا
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۵:۱۲ | #27

  با سلام
  آْقای دکتر آیا خبر بالا صحت دارد؟لطف می نمایید جواب بدهید؟
  سوال دیگر داشتم اگر من یا همسرم از یک دانشگاه کانادا پذیرش تحصیلی بگیریم نفر دیگر می تواند درآنجا کار کند یا مثل آمریکا نفر همراه اجازه کار ندارد؟
  مرسی از راهنمایی شما

  • ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۲۳:۴۹ | #28

   همسر دانشجو در کانادا ویزای کار باز می گیرد یعنی بدون نیاز به داشتن پیشنهاد شغل می تواند درخواست ویزای کار بدهد و همیشه موافقت می شود

 16. rozbeh
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۲:۵۸ | #29

  با سلام مجدد جناب دکتر مختاری
  اگر مدیکال برای ما ایمیل شود و ما متوجه نشویم جکار میتوانیم بکنیم؟

 17. مهرناز
  ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۴:۵۰ | #31

  با سلام سوالی داشتم من از طریق کبک اقدام کردم و الان منتظر فایل فدرال هستم متاسفانه در ۵ سال تنها امکان این را دارم که ۱ سال در کانادا زندگی کنم آیا اگر فرزند خود را در کانادا بدنیا بیاوریم کارت اقامت دائم به ما تعلق می گیرد و فرزند شناسنامه کانادایی دریافت می کند؟

  • ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۵:۲۴ | #32

   فرزند شما کانادایی خواهد بود ولی کمکی به شما نمی کند شما باید دو سال در ۵ سال را در کانادا باشید

 18. علی
  ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۵:۰۰ | #33

  آقای دکتر مختاری از اینکه وقت ارزشمند خود را به دادن پاسخ های ما می کنید بی نهایت سپاسگزارم.مطمئناً این اقدام شما در کمک به متقاضیان مهاجرت در یادها باقی میماند ودر مقایسه با سایر همکارانتان که ارائه حداقل راهنمایی هایی را منوط به شرط هایی میکنند بیش از پیش تعهد شما را به یاری رسانی به هموطنانتان را می نماید.موفق و پیروز و پاینده باشید

 19. ناهید
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۵:۵۷ | #34

  سلام و تشکر بابت وقتی که برای جواب به سوالهای ما میگذارین,
  من که ۲۴ ماهه مصاحبه کبکم رو دادم و فایل نامبر گرفتم, به نظرتون اگر برای دانشگاهی خارج از کبک پذیرش بگیرم و بگم که میخوام تجربه تحصیل در یک محیط انگلیسی زبان رو داشته باشم, میتونم قانع کننده باشم؟

 20. نبی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۷:۱۰ | #36

  آقای دکتر مختاری
  فقط عرض خسته نباشید داشتم. با تشکر از توجه شما به همه پرسش های مطرح شده توسط دوستان. همیشه پر انرژی باشید.

 21. يوسف
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۸:۱۸ | #37

  اقای دکتر مختاری
  با سلام و احترام و عرض ادب
  یک سوالی داشتم.میخواستم بدونم اگر کسی در کانادا مشغول به تحصیل باشه میتونه درخواست اقامت دایم مثلا از طریق نیروی متخصص فدرال بده و اگه میتونه چه زمانی باید اقدام به این کار کنه؟ممنون و با تشکر از شما

 22. فرید
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۱:۰۴ | #39

  ba dorod
  man dubai zndgi mkonam va inja mashghole tahsil hastam va hamzaman baraye pazieresh az daneshgahe canada niz eghdam kardam ke moafegaht anjam shode ast.
  hala montzare vghte mosahebe hstm .ehtemale ghaboli viza cheghadr ast ?? ba sepas

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۰۷ | #40

   روشن نیست بسته به نظر افسر است و بنده از محتوای پرونده هم خبر ندارم که احتمال بدهم
   در ضمن لطف کنید فارسی تایپ کنید

 23. علی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۴:۳۱ | #41

  با درود و ادب،
  جناب آقای مختاری بنده تازه ازدواج کرده و ۲ سال پیش PR فدرال گرفته ام. اکنون قصد ورود به خاک کانادا و landing دارم. چگونه می توانم همسر خود را نیز همراه داشته باشم ؟
  ۱- آیا برای اقامت ایشان باید از ایران و پیش از عزیمت به کانادا اقدام کنم یا پس از ورود به خاک کانادا ؟
  ۲- این پروسه تا زمان ورود ایشان به کانادا بطور تقریبی چه مدت زمانی بطول خواهد انجامید ؟
  ۳- آیا در حین این پروسه ایشان می توانند با دعوتنامه بنده ویزای ویزیتوری موقت دریافت نمایند ؟

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۰۶ | #42

   ۱- شما تنها پس از آمدن به کانادا امکان اقدام برای ایشان را دارید البته از روش اسپانسرشیپ
   ۲- حداقل یک سال
   ۳- می توانید درخواست بدهید ولی موافقت نمی کنند معمولا

 24. hamed iranmehr
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۷:۱۰ | #43

  سلام خدا قوت
  من ۲۱ ماهه منتظر مدیکالم ولی چون ملوم نیست کی ویزا بیاد میخواستم ویزای دانشجوی اقدام کنم .آیا خطری برای ویزای کارگر حرفه ای کبک پیش نمیاد؟

 25. reza
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۲۱:۳۲ | #45

  فایل نامبر با پست الکترونیک میاد یا با پست عادی؟؟

 26. ليدا
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۳۳ | #47

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما
  من مدیکالم را دریفت کرده و مدارک آنرا فرستاده ام می خواستم بپرسم مرحله بعدی چیست و ممکن است اصلا ویزا صادرنگردد ؟ درصورت پاسخ مثبت این مورد به چه عواملی بستگی دارد و تا چند درصد احتمال آن وجود دارد ؟با تشکر اززحمات شما

 27. nazanin
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۳۶ | #49

  سلام

  جناب آقای دکتر من از جستجوی بی نتیجه خسته شدم می تونم از شما خواهش کنم برادرانه منو راهنمایی کنید ممنون هستم .
  من چطور می تونم از دانشگاه های کانادا(مانیتوبا ) پذیرش تحصیلی برای رشته توریسم گردشگری بگیرم
  با تشکر از توجه شما

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۲۲ | #50

   شما باید صبور تر باشید و جستجو گر
   این درخواست راهنمایی نیست انتقال کار است. سایت آن دانشگاه را مطالعه کنید و در قسمت پذیرش admission بررسی کنید لیست رشته ها را ببینید و مهلت اقدام را هم بررسی کنید معمولا لینکی برای تکمیل فرمها هم هست
   در ضمن www در ابتدای ایمیل ادرس خود نگذارید

 28. محمد
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۷:۲۴ | #51

  آقای دکتر مختاری از اینکه وقت ارزشمند خود را به دادن پاسخ های ما صرف می کنید بی نهایت سپاسگزارم
  من مصاحبه کبک را با رشته شش امتیازی با موفقیت پشت سر گذاشتم . دغدغه ام کوتاه کردن باقیمانده ی پروسه و مهاجرت زودتر است. در مورد اخذ ویزای تحصیلی – که سوال من هم بود – به شایستگی پاسخ دادید …سوال من اینست که این امر از طریق کاری به چه نحو است ؟ من امکان اخذ جاب آفر یا حتی امکان ثبت شرکت subsidary در کانادا را دارم ….ممنون میشوم به این سوال پاسخ دهید.

 29. علیرضا
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۸:۰۷ | #52

  سلام آقای دکتر مختاری
  ضمن تشکر از زحمات شما در پاسخگویی به سئوال متقاضیان مهاجرت، سئوالی را حدود یک ماه پیش حضورتان مطرح کردم ولی در مراجعات بعدی سئوال و پاسخ را در قسمت ارسالی پیدا نکردم، بنابر این مجددا سئوال حضورتان ارسال می گردد.
  همسر من با مدرک فوق لیسانس رشته مهندسی شیمی متقاضی اصلی در پرونده مهاجرت نیروی کار ماهر به کبک می باشد و تاریخ های پرونده ما به این شرح است:
  (دریافت سی اس کیو، سپتامبر ۲۰۰۹، دریافت فایل نامبر دوم (فدرال) نوامبر ۲۰۰۹، ارسال آپدیت مدارک به دمشق مارچ ۲۰۱۱، مدیکال هنوز دریافت نگردیده)
  لازم به ذکر است در سایت cic تاریخ ارسال پرونده به آنکارا ۱ مارچ ۲۰۱۲ اعلام گردیده و گفته ممکن است از آنکارا با ما تماس گرفته شود که تاکنون تماس و ارسالی نداشته و تاکنون دو مرتبه در زمانی که پرونده دمشق بوده پیگیری گردیده که هر دو بار اعلام شده بود پرونده در وضعیت بررسی سوابق گذشته (Background Check) می باشد و در نامه آخر نیز تاکید شده بود پیگیری را به حداقل برسانید. حال با توجه به گذشت حدود ۳۰ ماه از فایل نامبر فدرال و عدم وصول مدیکال و همچنین ارسال پرونده به آنکارا آیا:
  ۱- لازم است مجددا نامه ای به آنکارا جهت پیگیری ارسال شود یا نه (CSQ سپتامیر ۲۰۱۲ منقضی می گردد)؟
  ۲- و همچنین آیا دریافت CAIPS پرونده را جهت اطلاع از وضعیت پرونده و ادامه روند رسیدگی به آن توصیه می فرمائید یا خیر؟
  ۳- ضمنا با توجه به نزدیک شدن به زمان انقضاء CSQ، چند ماه زودتر باید جهت تمدید آن اقدام کرد و آیا مدارک یا شرایط خاصی برای تمدید CSQ می خواهند یا مشکلی در این زمینه نخواهد بود؟
  با تشکر فراوان از زحمات شما و آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برایتان

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۱۸ | #53

   ۱- خیر لازم نیست تعداد زیادی در شرایط شما هستند
   ۲- برای پرونده های کبکی ضرورت ندارد
   ۳- مشکلی نخواهید داشت یکی دو ماه قبل درخواست بدهید

 30. پرستو
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۵۹ | #54

  با سلام . ما ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۱ دقیقا یک ماه بعداز ارسال مدارک فایل نامبر کبک رو دریافت کردیم من لیسانس ادبیات انگلیسی همسرم پزشک عمومی یک پسر ۶ ساله داریم به نظر شما احتمال مصاحبه ما حدودا کی ایا ما شامل قانون ارایه میرک میشیم یا همون مصاحبه است.با تشکر

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۴:۵۱ | #55

   می توانم در مورد زمان اظهار نظر کنم صفحه نامه های سایت را پیگیر باشید اطلاعات آن مفید است

 31. فریدون
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۳:۱۱ | #56

  با درود
  می خواستم بدونم کسی که دانشجوی کانادا هست اگر نامزد داشته باشه ایا می تواند نامزدش را هم همراه جودش به کانادا بیاورد؟؟و اینکه هر ۲شون میتونن کار کنند در کانادا؟؟؟؟؟؟؟ با سپاس

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۴:۴۱ | #57

   در مورد همسر هم گاهی ویزا نمی دهند چه برسد به نامزد
   خیر نامزدی در سیستم کانادا نداریم

 32. kaveh rahimian
  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۵:۲۵ | #58

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از پاسخگویی شما
  من کارشناس ارشد معماری هستم و منتظر اعلام جدید نیرو های متخصص در جولای ۲۰۱۲
  آیا تغییری در نحوه پذیرش و نمره زبان ایجاد شده است ؟
  در صورتی که رشته تحصیلی من در لیست جدید نباشد به چه روشهای دیگری امکان مهاجرتم به
  کانادا وجود دارد ؟
  با تشکر و امتنان

 33. ازاد
  ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۶:۵۰ | #60

  با سلام
  میخواستم بدونم ۱ در برسی پرونده امتیاز سن متقاضی در زمان ارسال مدارک محاسبه میشود یا در زمان مصاحبه ؟
  ۲ تقریبا زمان بین فایل نامبر تا زمان مصاحبه(نیروی کار کبک ) چه قدره ؟

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۵:۲۵ | #61

   ملاک سن زمان اقدام است البته برخی افسران زمان مصاحبه را در نظر می گیرند که قابل اعتراض است و همان زمان باید اعتراض کنید
   در مورد زمان امکان اظهار نظر ندارم

 34. علی
  ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۹:۵۸ | #62

  سلام

  اول از شما به خاطر وقتی که میزارید برای راهنمایی سپاس گذارم.

  من از یک کارفرما در مونترال پیشنهاد کار گرفته ام و ایشان با ارسال مدارک بنده به اداره مهاجرت اقدام به دریافت CAQ کرده اند تا من از طریق آن بتوانم work permit بگیرم و از طریق temp worker به کانادا بروم. با تماسی که با اداره مهاجرت داشتم فایل من ۱۳ آوریل باز شده است و طبق گفته کارمند اداره مهاجرت بررسی پرونده من ۳۶ روز کاری زمان خواهد برد و نتیجه تقریبا اوایل جون مشخص حواهد شد.

  سوال من از شما اینست که چون من امکان اقدام برای مهاجرت از طریق اسکیل ورکر را دارم. آیا برای اسکیل ورکر اقدام کنم یا نه ؟ نرس من از اینست که شاید خدای نکرده مشکلی برای CAQ پیش بیاد و از طرفی اگر برای اسکیل اقدام نکنم ممکن است به دلیل تکمیل ظرفیت شانس مهاجرت رو به کبک از دست بدهم.

  نظر شما در این ارتباط چیست؟ منتظر CAQ بشم و از طریق آن work permit بگیرم یا واسه اسکیل تا ظرفیت پر نشده اقدام کنم ؟

  و سوال آخر : اگر برای اسکیل از ایران اقدام کنم و CAQ هم بعد بیاد، آن وقت آیا بعد از ورود به کانادا باید برای مهاجرت دوباره اقدام کنم ؟ روند پرونده مهاجرتم چگونه خواهد شد ؟ چه اتفاقی برای پرونده ارسالی از ایران حواهد افتاد ؟

  با تشکر

 35. sahar
  ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۰:۴۰ | #64

  با عرض سلام خدمت شما
  در صورتی که همسر من بتواند در مقطع دکترا از یکی از دانشگاه های کانادا با فاند کامل پذیرش بگیر در این صورت آیا به من نیز به عنوان همراه همسرم ویزا تعلق میگیرد و اینکه آیا من امکان کار کردن را دارم چون شیندم که برای تحصیل به همسر دانشجو ویزایی که میدهند در رده پایین تر قرار میگیرد و امکان اینکه بتوان کار پیدا کرد تقریبا به صفر میرسد!

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۹:۲۲ | #65

   معمولا به همسر دانشجو ویزا می دهند و همسر بعد از آمدن به کانادا می تواند به راحتی ویزای کار بگیرد بدون نیاز به داشتن پیشنهاد شغل

 36. علی رفیعی
  ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۱ | #66

  سلام آقای دکتر
  خدا قوت

 37. کسری
  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۶:۴۹ | #68

  سلام جناب مختاری ، امیدوارم که حالتان خوب باشد. در حال حاضر من و خانواده ام منتظر مدیکال از ورشو هستیم. چون خواهر من الان ۱ سال است که در کانادا مشغول به تحصیل است ۲ سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید.

  ۱- آیا زمان آپدیت ، گرفتن گواهی عدم سوپیشینه از کانادا برای خواهرم لازم خواهد بود ؟ همینطور چون ایشون ۲ هفته قبل از گرفتن ویزا دانشجویی گواهی عدم سوپیشنه ایران رو به سفارت کانادا در تهران برای گرفتن ویزا تحویل دادن ، آیا میشه با استناد بر اون خواهرم مجدد گواهی عدم سوپیشینه از ایران موقع آپدیت رو نده؟ (چون خودتون می دونید گرفتن عدم سوپیشینه از سفارت ایران ۳ ماه کار داره!)

  ۲- موقع پاس ریکوئست تکلیف خواهر من که در کاناداست چیست؟ با توجه که ایشون خوب ویزا دارن و اونجان و دیگه نیازی به ویزا ورود ندارند. آیا نیاز به ارسال پاسپورتشون به ورشو هست؟

  از توجه شما سپاسگزارم

  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۲۱:۲۲ | #69

   ۱- بله باید از کانادا بگیرند در مورد ایران بهتر است بکیرند ولی با این توضیحی که داده اید کاهی می پذیرند که ارایه نشود البته اگر کپی آنرا داشته باشید. بگویید از طریق سفارت در کانادا اقدام کنند ضرر ندارد
   ۲- هیچ ایشان از کانادا پاسپورت را می فرستند. بله باید ویزای جدید بخورد

 38. afsane
  ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۰:۴۱ | #70

  با سلام
  بسیار ممنون از اطلاعات مفیدتون
  آقای دکتر سوال من در خصوص انتخاب شهر متاسب برای زندگی است؟ آیا ما میتوانیم با بیان شرایطمون از شما مشاوره بگیزیم ؟با توجه به اینکه ما جز موکلان کنپارس نیستیم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 39. shahin
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۱۸:۵۶ | #72

  با سلام و خسته نباشید.
  بنده پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های مونترال را دارم و همانطور که مستحضر هستید باید قبل از ویزای تحصیلی، برای CAQ اقدام کنم. بنده برای CAQ اقدام کردم و CAQ بنده صادر شده اما درب منزل تحویل بنده نشده است.
  می خواستم بدانم که آیا برای ارسال مدارک ویزای تحصیلی به آنکارا باید صبر کنم تا CAQ بنده بیاید و آن را در بسته مدارک ویزا اضافه کنم ؟ یا اینکه همین که CAQ بنده صادر شده کافی است؟

  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ در ۰۲:۴۲ | #73

   معمولا یک نسخه را برای سفارت می فرستند شما هم می توانید آنرا برای سفارت فکس کنید

 40. مهسا
  ۱ خرداد ۱۳۹۱ در ۰۷:۳۰ | #74

  با سلام
  من یکی از موکلهای شما هستم و ویزا هم گرفتم فقط یک سوال داشتم . من رشته معماری هستم به نظر شما برای پیدا کردن کار بهتر ادامه تحصیل بدم یا شرکت در دوره های کاراموزی؟
  ممنون از راهنماییتون.

  • ۶ خرداد ۱۳۹۱ در ۱۰:۲۰ | #75

   مقالات ما را نخوانده اید و در نشستها هم احتمالا نبوده اید. ابتدا بایدهدف شغلی را روشن کنید و بعد از آن در این مورد تصمیم بگیرید توصیه می کنم مقالات آقای بسطامی در وبلاگ ایشان را خوب بخوانید

 41. علیرضا
  ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ در ۱۷:۴۸ | #76

  سلام
  جناب آقای دکتر مختاری
  از موکلین شما در لیست مشاغل ۳۸ شغله هستم و برای دانشگاه تورنتو (Rotman) درخواست ادامه تحصیل جهت Master of Finance کردم که مورد موافقت دانشگاه قرار گرفته (بدون فاند)
  به نظر شما با توجه به بسته شدن سفارت کانادا در تهران ، چه کشوری رو برای من جهت اخذ وقت و مصاحبه مناسب تر می دونید ؟ضمناً می خواهم به اتفاق بچه و همسرم اقدام کنم.
  دوست دار شما

  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ در ۲۰:۳۲ | #77

   اگر در ایران هستید باید به آنکارا مراجعه کنید و اگر خارج از ایران هستید به هر سفارتی می توانید مراجعه کنید

 42. مانیا
  ۳ مرداد ۱۳۹۱ در ۰۷:۱۶ | #78

  سلام ,دکتر مختاری
  میخواستم منو بنعوان یه کسی که در حال حاضر تصمیم داره برای اقامت کانادا درخواست بده ,راهنمایی بفرمایید.من اصلا از روابط و ضوابط کار هیچ گونه اطلاعاتی ندارم.با تشکر

 43. مينا
  ۸ مرداد ۱۳۹۱ در ۰۴:۰۸ | #80

  Salam.
  میخواستم به من در یک مورد کمک کنید. ما ویزای کانادا را دریافت کردیم و هفته اینده داریم لندینگ میکنیم.
  فقط ما از طریق تورنتو اقدام کردیم ولی پروازمون میره مونترال چون خواهرم کلگری زندگی میکنه.
  میخواستم ببینم این موضوع تاثیری در روند مهاجرت ما و گرفتن prدارد یا خیر.
  از لطف شما ممنون هستم.
  مینا

  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۸:۳۸ | #81

   ایرادی ندارد در فرودگاه مونترآل لندینگ شما ثبت می شود و بعد به کلگری می روید
   در مونترآل اعلام می کنید که کبک نمی مانید و عازم کلگری هستید

 44. nazanin
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۱:۴۰ | #82

  جناب آقای دکتر مختاری
  ضمن عرض ادب و سپاس از وقتی که برای پاسخگویی به سوالات ما اختصاص می دهید.
  من و همسرم در مصاحبه قبول شده ایم ومنتظر دریافت فایل نامبر فدرال هستیم. مطالبی که در بالای صفحه توضیح داده اید را خواندم. اما هنوز برای من کامل روشن نشد با هدف شناخت سریعتر بازار کار و کوتاه شدن زمان انتظار تا دریافت مدیکال آیا می توانیم برای ادامه تحصیل در کبک اقدام کنیم؟ تاثیر منفی در پرونده ندارد؟ در صورتی که یکنفر از ما برای تحصیل اقدام کند و پذیرش بگیرد هر دو می توانیم به کبک برویم؟

  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ در ۰۹:۲۳ | #83

   بله می توانید و تاثیر منفی هم ندارد
   رفتن شما البته بسته به این است که ویزا بگیرید یا نه

 45. امیرر
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ در ۱۹:۴۲ | #84

  با سلا م و تشکر
  من و همسرم مدیکالمونو تازه فرستادیم.همسرم میتونه برای سال آینده از یک دانشگاه مونترال پذیرش بگیره.
  با توجه به اینکه ویزای مهاجرت ما به احتمال زیاد تا آخر امسال میاد، باید به صورت دانشجوی بین الملی پذیرش بگیره یا مهاجر؟

  • ۱ شهریور ۱۳۹۱ در ۱۵:۳۶ | #85

   به عنوان مهاجر
   البته در مورد تصمیم به درس خواندن باید دقت کنید لزوما موفقیت در دانشگاه نیست

 46. علی
  ۹ شهریور ۱۳۹۱ در ۲۰:۴۴ | #86

  با سلام و سپاس فراوان خدمت شما
  ۱-می خواستم بدونم آیا این امکان وجود دارد که در رشته های کوتاه مدت مثل بهداشت کار دهان و دندان و یا دستیاری دندانپزشکی که در سایت توضیح فرموده بودید پذیرش گرفت؟اگر بله شرایط به چه صورتی میباشد؟
  ۲- اینکه آیا افرادی که به صورت تمام وقت در ایران سابقه کار دستیاری داشته باشند اما مدرک دستیاری آنها از لحاظ ساعتی ۱۵۵۰ ساعته نباشد(همچین دوره ای در ایران برگذار نمیشود) این امکان برایشان وجود دارد که از طریق اسکیل ورکر کبک اقدام کنند یا خیر؟
  ۳-آیا این امکان وجود دارد که ابتدا در این رشته ها پذیرش گرفت و بعد با توجه به سابقه کاری در ایران داشته ایم از خاک کانادا برای اسکیل ورکر اقدام کرد؟

 47. سارا
  ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ در ۰۰:۲۷ | #88

  با سلام ، من اخیرا از دانشگاهی در استان آلبرتا پذیرش تحصیلی گرفته ام اما با شرایط سیاسی جدید پیش آمده نگرانم که ممکن است ویزای تحصیلی با نامه پذیرش از دانشگاه و مدرک آییلتس ۵٫۵ یا ۶ که دانشگاه پذیرفته رد شود؟
  همچینین شنیده ام زمان اخذ ویزا خیلی طولانی است ، میخواستم بدانم شما امکان این رادارید که در صورت هماهنگی زمان اخذ ویزا را جلو بیاندازید ؟ چون شنیده ام ممکن است ۶ تا ۸ ماه طول بکشد که این مرا از ترم می عقب می اندازد!

 48. حسین
  ۳۰ شهریور ۱۳۹۱ در ۰۸:۳۴ | #90

  با عرض سلام و خسته نباشید

  برای ویزای دانشجویی دکترا و برای همسرم برای visitor اقدام کردم ولی متاسفانه درخواست ویزای همسرم بدلیل اینکه افسر مهاجرت گفته قانع نشده به ایران برمی گردد رد شد حال با توجه به اینکه سند خانه و گواهی سابقه کار ایشان را ارایه نکرده ام آیا پیشنهاد می کنید دوباره اقدام کنم به علاوه ده سال سابقه کار مرتبط دارم و ازسالها قبل می توانستیم برای مهاجرت فدرال یا کبک اقدام کنیم آیا نوشتن نامه ای با این مضمون و توضیح اینکه قصدم فقط تحصیل است کمکی می کند ؟ ایا ممکن است از کمکcanpars در جهت حل مشکل برخوردار شوم یا باید بین تحصیل و همسرم او را انتخاب کنم؟

  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ در ۲۲:۳۱ | #91

   خیر بهتر است بروید و بعد از رفتن برای همسر اقدام کنید. اقدام بعدی شما شانس بیشتری دارد وقتی به تحصیل مشغول شده اید

 49. دانیال
  ۶ مهر ۱۳۹۱ در ۰۶:۵۲ | #92

  سلام آقای دکتر خیلی خیلی ممنون از لطف بیکرانتون نسبت به هموطنانتون
  من برای مهاجرت به کبک اقدام کردم و CSQ دارم و منتظر مدیکال هستم. از طرفی یه پذیرش از یکی از دانشگاهای کبک گرفتم و CAQ برای من صادر شده. آقای دکتر آماده هستم مدارکم ارسال کنم سفارت آنکارا برای ویزای دانشجویی به نظرتون همزمانی CSQ و CAQ برای پروسه مهاجرتم مشکل ساز نیست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی خیلی نگرانم. بازم ازتون تشکر میکنم.

 50. سمیعی (از موکلین کنپارس)
  ۱۲ مهر ۱۳۹۱ در ۰۵:۴۳ | #94

  با سلام، اگر ما برای ۲ مقطع: ۱: فوق لیسانس کارشناسی ارشد معماری و ۲: یک دوره کالج : Interior designing پذیرش داشته باشیم، در صورتیکه در زمان اقدام برای ویزا از پذیرش کارشناسی ارشد استفاده کنیم اما پس از دریافت ویزای تحصیلی و ورود به کانادا به جای دانشگاه در کالج دیگر در مقطعی ۲ ساله ثبت نام کنیم،
  آیا این کار منعی ندارد؟

  با سپاس

  • ۱۲ مهر ۱۳۹۱ در ۲۱:۱۵ | #95

   هنگام ورود به کانادا تصمیم خود را به افسر مربوطه اعلام می کنید و study Permit شما را برای کالج صادر خواهد کرد. اگر ایراد گرفت و یا مشکلی بود و یا اگر تشخیص دادید موضوع را طرح نکنید می توانید بر اساس همان دانشگاه اول study permit بگیرید و بعد با ارایه پذیرش کالج به اداره مهاجرت study Permit را تغییر دهید

 51. سميرا
  ۱۶ مهر ۱۳۹۱ در ۱۳:۰۵ | #96

  جناب آقای دکتر سلام

  من به تازگی مصاحبه کبک را گذرانده و CSQ دریافت کرده ام. می خواستم بدونم با توجه به طولانی بودن زمان این مرحله آیا من می توانم با CSQ از یک دانشگاه پذیرش گرفته و از وام دانشجویی مثل افراد مقیم آنجا استفاده کنم؟ در واقع سوال من این است که هزینه دانشگاه در این مرحله برای من مثل یک دانشجوی خارجی حساب می شود یا یک مقیم کانادا؟

  با سپاس از وقت شما

 52. حقیقی
  ۱۷ مهر ۱۳۹۱ در ۱۲:۲۶ | #98

  سلام جناب مختاری . از لطف بیشائبه شما و از وقتی که برای هموطنان خود می گذلرید بینهایت سپاسگزارم. من و همسرم با راهنمایی و لطف شما CSQ گرفتیم . دوتا سوال داشتم:
  ۱- با توجه به اینکه رشته من دیمند هست و نامه اولویت ویزا بهم دادند به خاطر رشته ام احتمال میدیم که ویزامون سریعتر بیاد نسبت به بقیه. من تمام نظرات قبلی رو در مورد ادامه تحصیل خوندم با توجه به اینکه یکی از دوستانم هم از طریق مهاجرت اقدام کرده و یکساله که کبکه و من باهاش مشورت کردم ، تصمیم گرفتم برای ورود به بازار کار باوجود اینکه خودم فوق لیسانس دارم یه مستر دیگه بخونم. من نمیخوام برای ویزای دانشجویی اقدام کنم ولی می خوام بدونم با داشتن CSQ میشه به عنوان مهاجر در دانشگاه پذیرش گرفت یا باید تا ویزا گرفتن صبر کنم؟ من می خوام وقتی رفتم کبک برنامم معلوم باشه و هر چه زودتر بتونم کار پیدا کنم.(بعد از فوق داروسازی )
  ۲- من موکل شما نیستم میخواستم بدونم چطوری میتونم در نشست های مربوط به کاریابی در کانادا شرکت کنم؟ و بدونم بهترین کارهایی که تو مدت قبل ویزا باید انجام بدم چه کارهایی هستش/
  ۳- با توجه به اینکه همسر من در مصاحبه حضور نداشته و من تنهایی به مصاحبه رفتم احتمال دعوت به مصاحبه همسرم در مراحل بعدی هست ؟

  سپاس فراوان

  • ۲۴ مهر ۱۳۹۱ در ۰۲:۵۳ | #99

   ۱- خیر با صرف داشتن سی اس کیو نمی توانید از مزایای اقامت استفاده کنید
   ۲- نشستی در کار باشد شرایط شرکت در آن اعلام می شود
   ۳- خیر

 53. سیامک
  ۲۱ مهر ۱۳۹۱ در ۲۲:۱۰ | #100

  با سپاس
  دکتر جان من هزینه سفارت را به حساب بانک تجا رت واریز کردم ولی الان حساب مسدود شده باید چکار کنم

 54. سپیده
  ۱۷ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۱۲ | #102

  سلام
  آیا اگر یکی از دو زوج ویزای دانشجویی برای دکترا بگیرد، به همسر هم ویزا می‌دهند؟
  ممنون

  • ۱۸ آذر ۱۳۹۱ در ۱۶:۴۲ | #103

   معمولا می دهند اگر هم در اقدام اولیه ندهند بعد از رفتن دانشجو می توان دوباره اقدام کرد و می دهند

 55. آناهیتا
  ۱۹ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۱ | #104

  با سلام
  من همسرم ۴ ماه است برای پی اچ دی به کانادا رفته و دو بار است که درخواست من به عنوان همراه رد شده است بطوری که دیگر نا امید شده ام…و هر دفعه به دلیل اینکه افیسر را قانع نکردی که به کشور خود باز خواهی گشت…و برای من گزینه ی travel history در صورتیکه من با ترکیه،ترکمنستان،آمریکا و دبی سفر کردم. گزینهی دیگرyour family ties in canada and iran در صورتی که من گواهی اشتغال به تحصیل و ترجمه ی سند شرکت پدرم که سهامدار آن هستم را ترجمه کردم, your final assest من حساب بانکی خودم و فیش حقوقی همسرم را گذاشته بودم purpose of visit که این مودر رو واقعا نمیدونم باید چیکار کنم…میشه راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم؟؟
  با سپاس

  • ۱۹ آذر ۱۳۹۱ در ۱۶:۱۳ | #105

   به همسرتان بگویید به نماینده مجلس فدرال شهر محل اقامت خود مراجعه کند و از او بخواهد کمک کند
   خل می شود

 56. سپیده
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۱۵:۴۸ | #106

  سلام
  سوال که دارم این است که چقدر می‌توان از بابت دادن ویزا به همسر دانشجو مطمئن بود؟ می‌دونم که سوال دقیقی نیست اما نظر شما برام مهم است و این که امکان این موضوع که ویزا به همسر ندهند چه میزان است؟
  ممنون

 57. hamed iranmehr
  ۲۴ آذر ۱۳۹۱ در ۲۰:۲۰ | #108

  با سلام
  آقای دکتر مختاری من سی اس کیو از نیروی کار کبک دارم که هنوز مدیکال نگرفتم(۲۸ ماهه).حالا از یه دانشگاه در کبک پذیرش گرفتم و می خام برای سی اس کیو اقدام کنم برای سفارت چطوری توضیح بدم؟شماره سی اس کیو رو براشون بفرستم؟مشکلی ایجاد نمیشه؟می ۷ ساله از لیسانسم میگذره اگه برای سی ای کیو رد بشم مشکلی نیست ولی میترسم برای پرونه اصلی نیروی کار مشکل پیش بیاد.

  ممنون از لطفتون.

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۵ | #109

   شما باید برای SAQ اقدام کنید که با CSQ فرق دارد. زمانی با داشتن CSQ از گرفتن SAQ معاف می شدید ولی ظاهرا دیگر چنین نیست و باید آنرا هم بگیرید. به دانشگاه داشتن CSQ را اطلاع دهید . اگر بر گرفتن SAQ اصرار کردند چاره ای ندارید البته کار سختی نیست فقط هزینه دارد

 58. سپیده
  ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۲:۳۹ | #110

  سلام
  نامزد من به تازگی در مصاحبۀ کبک قبول شده، من هم مشغول گرفتن پذیرش از کانادا هستم. اگر ما در این فاصله ازدواج کنیم و ایشون بخواهند از طریق من و با ویزای دانشجویی من به کبک بیان، آیا بازهم داشتن پروندۀ مهاجرت برای ایشون مطرح میشه؟ در ضمن میدونم که باید من هم به پروندۀ ایشون برای کبک اضافه بشم، آیا من و همسرم می‌تونیم بعد از گرفتن ویزای من، اضافه شدن من رو به کبک اعلام کنیم یا من هم برای ویزای دانشجویی باید این موضوع رو اعلام کنم؟ یعنی آیا آفیسر ویزای موقت دانشجویی از روند کار من و همسرم با اطلاع است؟
  ممنون
  بیشتر این موضوع مطرحه که حتا من که درخواست کنندۀ اصلی مهاجرت نیستم، بازهم در گرفتن ویزای دانشجویی این موضوع برای من و همسرم مطرح میشود یا نه؟

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۱ در ۱۴:۰۴ | #111

   طبیعی است که همه شرایط در پرونده مطرح می شود گذشته ای اثر مثبت و یا منفی آن
   در مورد شما هنوز هیچ چیز قطعی نیست نه می دانید پذیرش می گیرید یا نه و بعد از آن هم نمی دانید ویزا می دهند یا خیر پس اصلا اتفاق مهمی نیست می ماند پرونده کبک ایشان که اگر با اضافه شدن شما امتیاز کافی دارند ازدواج کنید وگرنه فعلا دست نگهدارید

 59. مانی
  ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۱۴:۱۶ | #112

  با سلام
  جناب آقای مختاری من شرایط اسکیل ورکر کبک را دارا هستم اما به نظر شما اگر برای همسرم ویزای تحصیلی بگیرم و سپس برای پیدا کردن کار در کانادا اقدام کنم و ویزای کار بگیرم سریعتر و مطمن تر نیست؟

  با سپاس فراوان

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۱ در ۲۱:۵۸ | #113

   پروژه غیر ممکنی است در عمل
   بخش تحصیلی آن البته ممکن است ولی هزینه آن سرسام آور

 60. vahid
  ۱۷ دی ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۱ | #114

  جناب آقای دکتر با عرض سلام و خسته نباشید.
  من در سال ۲۰۱۰ برای federal ( رشته های ۳۸ گانه) اقدام کرده ام. و امتیاز من حدود ۷۳ بود. و حدود ۱۰ سال سابقه کار. بیش از یک سال و نیم هست که فایل نامبر دوم من آمده و منتظر مدیکال هستم .
  الان من دانشجوی Master در مالزی هستم و ترم آینده فارغ التحصیل می شوم و می خواستم برای PHD در دانشگاه های کانادا Apply کنم. به نظر شما با توجه به اینکه من برای دوره master در خارج از ایران اقدام کرده ام می توانم آفیسر را قانع کنم که واقعا قصد ادامه تحصیل دارم.؟و اینکه مشکلی در پرونده مهاجرتی من پیش نمی آید؟
  با تشکر

  • ۱۸ دی ۱۳۹۱ در ۲۲:۰۱ | #115

   چرا که نه
   این سوال پاسخ روشن ندارد و باید اقدام کنید تا نتیجه روشن شود بسته به عوامل مختلفی است که یکی از آنها نوع نگاه افسر پرونده است

 61. hamed iranmehr
  ۱۹ دی ۱۳۹۱ در ۱۸:۵۶ | #116

  با سلام
  من ویزای دانشجویی در مونترال اقدام کردم.برای پرداخت هزینه ۱۲۵ دلار گفته باید طبق شرایط آنکارا باشه و از بانک داخل کانادا هم نمیشه .اگر دوستی در اروپا داشته باشم میتونه پرداخت کنه یا حتما باید از ایران باشه؟و تنها راه پرداخت مانی اوردره؟
  پیروز باشید.

  • ۱۹ دی ۱۳۹۱ در ۲۲:۲۲ | #117

   از ایران که امکان پرداخت نیست باید بر اساس روشی که در سایت سفارت کانادا در آنکارا اعلام شده اقدام کنید یا مانی اردر بگیرید و یا به حسابشان واریز کنید البته گرفتن درفت از بانک کانادایی هم ممکن است

 62. حامد
  ۲۱ دی ۱۳۹۱ در ۱۵:۴۹ | #118

  سلام دکتر مختاری عزیز، وقتتون به خیر
  ۱٫ اگر بعد از مدت کوتاهی پس از تشکیل پرونده skilled worker کبک، با داشتن job offer اقدام به درخواست ویزای کار در کبک نمایم، این دو مورد چه تاثیری بر هم دارند؟
  ۲٫ با شرایط ذکر شده، پروسه گرفتن ویزای کار از زمان مراجعه کارفرما به اداره مهاجرت، میانگین چقدر طول می کشد؟

  • ۲۱ دی ۱۳۹۱ در ۲۳:۳۰ | #119

   ۱- اولی که بر دومی تاثیری ندارد ولی دومی می تواند باعث تسریع اولی شود
   ۲- زمان نپرسید. ویزای موقت است و الان ۴ یا ۵ ماه فرداد را نمی دانم

 63. حامد
  ۲۲ دی ۱۳۹۱ در ۱۳:۱۶ | #120

  @علی مختاری
  سپاس گزارم

 64. رضا
  ۲۵ دی ۱۳۹۱ در ۰۴:۵۷ | #121

  سلام آقای دکتر مختاری
  من ۲ ماه پیش پس از پر شدن ۳ سال اقامتم در کانادا برای شهروندی کانادا اقدام کردم.حالا میخواهم به ایران برگردم وتا زمان امتحان شهروندی در ایران باشم.ولی از بعضی شنیده ام که به تازگی کسانی را که پس از ۳ سال اقامت به ایران برگشته اند در آزمون شهروندی رد میکنند.آیا این مطلب صحت دارد و برگشتن من به ایران باعث رد شدن من میشود یا نه.
  با تشکر فراوان

 65. پریسا
  ۲۶ دی ۱۳۹۱ در ۰۹:۰۱ | #122

  سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  من سال ۲۰۱۰ برای نیروی کار کانادا اقدام کردم و حدود ۴ ماه هست که از فایل نامبر فدرالم میگذره(csq می سال ۲۰۱۲ گرفتم) حالا تصمیم گرفتم برای مستر اقدام کنم چند تا سوال دارم:
  ۱- مدت گرفتن پذیرش دانشجویی چقدر است؟
  ۲- اگر در حین تحصیل در کانادا اقامتم بیاد از اون زمان به بعد میتونم از شرایط تحصیل یعنی با هزینه کمتر استفاده کنم؟
  ۳- اگر بعد از گرفتن پذیرش و در خاک کانادا با کسی که موقیم کاناداست ازدواج کنم باز هم میتونم از امکانات کانادا برای تحصیل استفاده کنم؟

  • ۲۶ دی ۱۳۹۱ در ۲۱:۰۹ | #123

   ۱- بسته به دانشگاه است معمولا ۴ یا ۵ ماهی طول می کشد
   ۲- بله
   ۳- به شرط اینکه شما را اسپانسر کند بله

 66. پریسا
  ۲۶ دی ۱۳۹۱ در ۰۹:۰۳ | #124

  سلام آقای دکتر
  ببخشید در ادامه سوالاتم یک سوال دیگه هست:
  ۴- آیا در زمان تحصیلم همزمان با تحصیل میتوانم کار هم بکنم؟

  • ۲۶ دی ۱۳۹۱ در ۲۱:۰۵ | #125

   در کانادا نمی توان هم کار کرد و هم تحصیل هر دو جدی است و در عمل شدنی نیست
   روی کار کردن برای تامین هزینه تحصیل حساب باز نکنید که می بازید

 67. پریسا
  ۲۶ دی ۱۳۹۱ در ۲۲:۱۲ | #126

  سپاس گزارم

 68. kevin
  ۳۰ دی ۱۳۹۱ در ۲۰:۴۰ | #127

  سلام آقای دکتر مختاری
  فقط باید گفت Wow! ازین همه لطفی که در پاسخ دادن به سوالات دارید
  در ادامه مطالب پر بارتون میخواستم خواهش کنم کمی هم درباره امکان یافتن job offer از شرکت های کانادایی
  از ایران (از راه دور) بنویسید. بنا به تجربه شما آیا میشه امیدوار بود به یافتن همچین امکانی؟ یا کلا تا مصاحبه های
  حضوری برگزار نشه کارفرما کسی رو قبول نمیکنه؟ (مخصوصا تو فیلد IT و برنامه نویسی)؟ نظر شما چیه؟

 69. سامان
  ۲ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۸:۴۹ | #128

  سلام
  برادرم ساکن تورونتو است و ویزای دانشجویی دارد
  خواستم بدونم اگه برای من که برادرشم و ۱۸ سآلمه و ایران مشغول تحصیلم دعوتنامه بفرسته برای دیدنش احتمالreject کردن چقدره و اینکه اگه rejectشدم در اینده بخوام برای ویزای دانشجویی اقدام کنم احتمال رد کردن بخاطر این قضیه وجو داره یا نه؟
  مرسی

 70. سحر
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۳ | #130

  سلام آقای دکتر
  واقعآ خدا بهتون خیر و خوبی بده
  آقای دکتر من هم مثل خیلی ها همسرم در کانادا ساسکتون دانشجو هست و من ۲بار تا حالا برای ویزای ویزیت رد شدم و دفعه‌ی قبل حتی از یکی از نماینده های پارلمان هم نامه داشتم اما باز رد شدم به دلیل tie نبودن!
  بنظر شما اگر همسرم work permit بگیره و من باز برای ویزیت اقدام کنم بهتره و یا اینکه شوهرم بعد از درسش برگرده و با پذیرش دکتری که گرفته باهم اقدام کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  کدوم راه بهتره؟؟؟؟؟؟ و اینکه تعداد ریجکت تاثیری در دادن ویزا به من داره حتی اگر برگرده و باهم اقدام کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تو ایم مدت میشه برای PR هم اقدام کرد؟
  توروخدا راهنماییم کنید
  ممنون

  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۷:۵۰ | #131

   قدام برای پی آر منعی ندارد
   بررسی کنید علت اینکه نمی دهند چیست و اگر می توانید برطرف کنید گاهی هم این ندادن ویزا علت مشخص ندارد البته
   تعداد رد شدنها چندان مهم نیست ولی پشت سر هم بدون تغییر در شرایط اقدام نکنید

 71. سحر
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۴ | #132

  سلام آقای دکتر
  واقعآ خدا بهتون خیر و خوبی بده
  آقای دکتر من هم همسرم در کانادا ساسکتون دانشجو هست و من ۲بار تا حالا برای ویزای ویزیت رد شدم و دفعه‌ی قبل حتی از یکی از نماینده های پارلمان هم نامه داشتم اما باز رد شدم به دلیل tie نبودن!
  بنظر شما اگر همسرم work permit بگیره و من باز برای ویزیت اقدام کنم بهتره و یا اینکه شوهرم بعد از درسش برگرده و با پذیرش دکتری که گرفته باهم اقدام کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  کدوم راه بهتره؟؟؟؟؟؟ و اینکه تعداد ریجکت تاثیری در دادن ویزا به من داره حتی اگر برگرده و باهم اقدام کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تو ایم مدت میشه برای PR هم اقدام کرد؟
  توروخدا راهنماییم کنید
  ممنون

 72. سحر
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۹:۰۲ | #133

  مرسیییییییییییییی جواب دادید :)
  آقای دکتر علت فقط tie نبودن هست و انگار قرار نیست ویزا بدن !! شما میدونید آیا بهتره اینبار از سفارت ابوطبی اقدام کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بجای آنکارا !!! عوض کردن سفارت خوبه؟ میگن بعضی جاها بهتر ویزا میدن!
  ممنونم ! خیلییییییی

 73. سپیده
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ در ۱۱:۴۰ | #135

  سلام آقای دکتر
  سوالی داشتم، بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاهی در کبک، و اقدام برای سی آ کی و سپس ویزا، حدودن چه مقدار پول و برای چه مدت باید در حسابم باشه؟ آیا داشتن ملک هم کمک میکنه؟آیا بدون گردش حساب هم میتوان اقدام کرد؟ مثلن برای چند روز مبلغ کافی و نسبتن زیادی در حسابم باشه؟ یا الزامن گردش چند ماه احتیاج هست؟
  ممنون

 74. الهه
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ در ۰۷:۲۹ | #137

  سلام آقای دکتر
  من یه سوال از خدممتون داشتم من همسرم کانادا دانشجوه(با ویزای study permit , work permit) البته از ۹ سال قبل و قبل ا ازدواجمون بعد از دو ماه از ازدواج من درخواست ویای دیداری کردم که رد شده به دلیل این که نوشته شده بود قصد من از اومدن به کانادا مشخص نیست حالا برای بار دوم دارم این کارو می کنم به نظر شما این راه جواب می ده و آیا راه حلی وجود داره که من بتونم این دفعه ویزا بگیرم ممنون میشم جواب بدین ؟

  • ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ در ۱۵:۲۳ | #138

   همیشه احتمال رد وجود دارد
   اگر همسرتان ویزای مالتی ندارد می تواند برای شما و خودش ویزای ورود بخواهد و از طریق یکی از کنسولگریهای کانادا در آمریکا و به گمانم اخیرا اتاوا اقدام کند

 75. الهه
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ در ۰۷:۴۴ | #139

  ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم در پاسخ به یکی از دوستان که مشکلی مشابه من داشتن فرموده بودن به نماینده مجلس فدرال شهرش مراجعه کنه می خواستم ببینم آیا این برای من هم راه حل خوبیه و دقیقا همسر من چه چیزی رو باید از نماینده فدرال بخواهد

 76. رها
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ در ۰۷:۵۳ | #141

  سلام
  خواهش می کنم پاسخ بدید می خواستم ببینم من که کارت pr را دریافت کردم بعد از چند وقت می توانم برای نامزدم در ایران اقدام کنم ؟؟
  مادر من با یک اقایی که مقیم کانادا هست ازدواج کرده و من از این طریق این کارت را دریافت کرده ام.
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  • ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ در ۱۵:۱۹ | #142

   بلافاصله پس از لندینگ و دریافت پی آر می توانید ازدواج کنید و اقدام کنید برای اسپانسرشیپ

 77. الهه
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ در ۰۷:۲۸ | #143

  واقعا از لطف و توجهتون سپاس گذارم
  آقای دکتر من توی سایتتون در خصوص سفارت آنکارا مطالبی رو خوندم فقط می خواست از خدمتتون بپرسم اگه ما مدارکو خودمون ببریم وطبق برنامه سفارت در روزهایی که مربوط به ویزای توریستی هست تحویل بدیم چه مدت زمان می بره جواب بدن و آیا ممکنه حضور فیزیکی برای ما بهتر باشه ممنون می شم اگه پاسخ بدین
  باز هم تشکر واسه زحمتتون

 78. الهه
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ در ۱۸:۱۳ | #145

  سلام آقای دکتر می بخشید
  ولی من بازم یه سوال داشتم همسرم با یکی از نمایندگان مجلس فدرال تماس گرفتن و منشیشون گفتن که الان یک ساله که به گفته اداره مهاجرت توصیه نامه صادر نمی شه آیا شما اطلاعی دارید و یا این که امکان داره دیگر نمایندگان صادر کنن منشی این ۀقا گفتن هیچ کدوم از نماینده ها دیگه صادر نمی کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 79. علی
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ در ۰۸:۱۵ | #147

  سلام و خسته نباشید
  بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی و دانشجوی رشته مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد هستم. میخواستم بدانم آیا انتخاب رشته مرتبط برای دکتری و یا نوع رشته تاثیری در متقاعد کردن افسر ویزای موقت دارد یا خیر؟
  سوال بعدی من این است که آیا گفتن رشته و سطح تحصیلات همسرم و یا سابقه کاری او در ایران آیا میتواند تاثیر مثبتی در روند پرونده داشته باشد یا اصلا بی ربط است و نگاهی به این قضیه نمی کنند؟
  ممنون از پاسخگویی و وقتی که برای هموطنان می گذارید

  • ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ در ۰۴:۱۵ | #148

   بله از جهت اینکه قصد جدی برای تحصیل دارید اهمیت دارد
   در حالت عادی بی ربط است

 80. علی
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ در ۱۱:۲۳ | #149

  سوال دیگری نیز داشتم. عموی من ۱۰ سال که در اتاوا زندگی میکنه و سیتزن است . اگر این مطلب در ویزای تحصیلی گفته شود آیا اشکالی ایجاد می کند یا اصلا بهتر است که گفته شود آیا در ویزای تحصیلی میشود از بند اسپانسری بهره برد یا خیر

 81. فرحناز
  ۱۰ فروردین ۱۳۹۲ در ۰۹:۲۲ | #151

  سلام
  آیا ایان شرکت هنوز فعال هست؟

 82. مژگان
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ در ۱۹:۱۹ | #153

  سلام آقای دکتر عزیز میخواستم بدانم برای من که بچه دارم اگر پذیرش دانشجویی بگیرم تکلیف بچه ام چیست آیا میتوانم او را با خود ببرم مرسی

 83. الی
  ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ در ۱۶:۰۰ | #155

  sسلام آقای دکتر
  من یک سوال از خدممتون داشتم من همسرم دانشجو هستن و مدت هفت ساله که کانادان الان هم work permit و هم study permit دارن ویزا شون مولتی است ما یک سال پیش ازدواج کردیم من درخواست ویزا دادم یک بار که رد شد حالا می خواستم ببینم با توجه به این که به پایان ویزا همسرم ۳ ماه بیشتر نمونده الان که می خواهد جدید اقدام کنه برای تمدید آیا روشی هست که من به عنوان همراه ویزا بگیرم
  بی نهایت سپاس از وقتتون

  • ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ در ۱۳:۵۲ | #156

   بله درخواست ویزای مولتی کنند و درخواست را به همراه شما بفرستند و انکارا هم نفرستند

 84. Pooya
  ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۶:۲۳ | #157

  باسلام
  بنده یکسال پیش برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کردم.امروز بعد از این همه مدت نامه ای را به عنوان FAIRNESS LETTER دریافت کردم مبنی بر اینکه جایی که کارمی کنم تحریم و رشته تحصیلیم کاربرد دوگانه دارد.۱۵ روز فرصت دارم که دفاع کنم.انتهای نامه هم نوشته:
  Should you wish to withdraw your application, please let me know in writing by a reply e-mail

  باید این رو هم اضافه کنم که پرونده مهاجرتی هم دارم(۲۰۱۰) که الان به پاریس رفته و هفته پیش آپدیت مدارک خواستند.

  اگر دفاعیه را بفرستم و رد شوم (به عنوان INADMISSIBLE شناخته می شوم و تا ۲ سال نمی تونم برای کانادا تقاضا کنم) ویا اگر کنسل کنم چه عواقبی خواهد داشت؟باتوجه به پروسه مهاجرتم.

  باتشکر

  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۴:۰۲ | #158

   اصلا اینطور نیست
   نامه ای بنویسید و توضیح دهید که در
   یر پروژه های خاص نیستید و در مورد کار دانشگاهی و پروژه های خود هم توضیح بدهید البته مفصل

 85. Pooya
  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۹:۰۲ | #159

  اگه رد بشم برای مهاجرت مشکلی پیش نمیاد؟ آخه دلیل رد امنیتی میشه ….@علی مختاری

  • ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۴:۰۳ | #160

   هر درخواستی در سیستم و هر پاسخی در سوابق می ماند و در آینده هم لحاظ می شود

 86. مهران
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۸:۴۲ | #161

  با سلام

  آقای دکتر من در حال حاضر هم امکان اقدام برای اقامت نیروی کار ماهر کبک رو دارم ، و هم پذیرش از یک دانشگاه در مونترال دارم . به نظر شما اول برای کدام اقدام کنم که مشکلی پیش نیاد .. در واقع هدف من هم تحصیله هم گرفتن اقامت .. اگر ویزای تحصیلی گرفتم، میتونم بلافاصله مدارکمو برای گرفتن اقامت ارسال کنم؟ یا برعکسش به محض اینکه فایل نامبر گرفتم ، برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ..

  با تشکر

  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۹:۴۵ | #162

   درخواست ویزا را بدهید و بعد برای کبک هم تا ابران هستید اقدام کنید یعنی اقدام برای اقامت را قبل از دریافت ویزای دانشجویی و بعد از دادن درخواست آن بفرستید

 87. الی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۹ | #163

  سلام آقای دکتر
  مرسی بابت تحمل و وقتتون من قبلا خدمتتون عرض کردم که همسرم الان ۹ ساله کاناداست و الان دانشجوه مh یک سال پیش ترکیه ازدواج کزدیم من توی این مدت یه بار درخواست ویزا کردم که رد شد اما یه سوال داشتم همسرم ویزاش تا سه ماه دیگه تموم میشه و باید تمدید کنه و از الان برای یک سال آینده هم work permit و study permit داره ما بهتره با هم برای ویزا اقدام کنیم یا جداگانه اگه با هم به چه صورت ؟و اگه با هم اقدام کنیم هسرم می تونه در خواست مالتی کنه ؟؟
  مرسی بابت وقتتون

 88. الی
  ۵ خرداد ۱۳۹۲ در ۰۵:۱۰ | #165

  آقای دکتر مرسی پاسختون فقط اگه لطف کنید بفرمایید پروسه درخواست ویزای همراه که همسرم می خواهد برای من درخواست کنه به چه صورت است در خواست باید به کجا ارسال بشه؟؟؟؟؟؟ با توجه به این که من ایرانم ؟؟؟؟ممنون اگه پاسخ بدید

 89. مجید
  ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۳:۱۰ | #167

  با سلام و سپاس بابت کمک و آگاهی بخشی به مخاطبان

  من در حدود ژانویه ۲۰۱۳ مدارک پرونده ی نیروی متخصص خودم را برای اداره مهاجرت کبک فرستادم. البته هنوز (شاید به دلیل نقص مدارک) فایل نامبر نگرفتم. اداره ی مهاجرت، وصول پرونده را تایید کرده و حتی وعده داده که تا پایان می، فایل نامبر را دریافت می کنم که البته این چنین نشد.
  از طرف دیگر، نامزد من که بزودی با هم ازدواج می کنیم، موفق شده پذیرش تحصیلی برای دکترای آمار با فاند کامل از دانشگاه کنکوردیا بدست بیاورد.
  – آیا با توجه به شرایط گفته شده، ازدواج ما به درخواست ویزای همسرم لطمه خواهد زد؟
  – آیا این شرایط درخواست ویزای همراه توسط من را با مشکل مواجه می کند؟
  – بر اساس تجربه ی حرفه ای خود، تا چند درصداحتمال می دهید که با درخواست ویزای من به عنوان همراه موافقت شود؟
  پیشاپیش از لطف و توجه شما بینهایت سپاسگزارم.

 90. مجید
  ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ در ۱۵:۲۰ | #169

  با سلام و سپاس بابت پاسخ سریع شما به پرسش پیشین

  گمان می کنم موسسه ی شما برنامه ای برای ارایه ی خدمت به متقاضیان ویزای موقت ندارد.
  اگر این امکان برای شما فراهم است، لطفا مواردی که باعث افزایش احتمال دریافت ویزای همراه می شود را (حتی اگر شده به صورت بسیار خلاصه) به ترتیب اهمیت برشمارید.

  با سپاس مجدد از توجه شما

 91. علي
  ۱۱ تیر ۱۳۹۲ در ۱۵:۰۴ | #171

  با سلام و عرض خسته نباشید
  آقای دکتر بنده کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم و برای ادامه تحصیل میخواهم برای دانشگاه ساسکتون کانادا درخواست بدهم و هیچگونه اطلاعاتی هم ندارم لطفا بهم بگید از کجا باید شروع کنم

 92. سپیده
  ۱۲ تیر ۱۳۹۲ در ۲۰:۰۰ | #173

  سلام
  من پذیرش از دانشگاهی در کبک دارم، آیا با داشتن csq از گرفتن caq معاف میشوم؟ یا هر کدام را باید جداگاه گرفت.
  سوال دیگرم آن است که آیا همزمام که برای caq اقدام میکنم، میتوانم برای ویزا به آنکارا نیز اقدام کنم؟ یا باید ابتدا آن را گرفته . بعد اقدام کنم؟ چون میترسم از نظر زمان وقت کم داشته باشم
  ممنون

  • ۱۳ تیر ۱۳۹۲ در ۲۳:۵۴ | #174

   برای سی ای کیو هم باید اقدام کنید
   بله می توانید همزمان انجام دهید و بعدا سی ای کیو را بفرستید

 93. نينا
  ۱۷ تیر ۱۳۹۲ در ۱۳:۵۴ | #175

  سلام

 94. نينا
  ۱۷ تیر ۱۳۹۲ در ۱۳:۵۵ | #176

  با سلام میخواستم بدونم

 95. نينا
  ۱۷ تیر ۱۳۹۲ در ۱۴:۰۱ | #177

  با سلام میخواستم بدونم اکر کسى با ویزاى زیارتى وارد کویت بشه بعد بخواد ویزاى اقامت بکیره اما ویزا براى ایرانیان بسته بشه و این شخص به مدت ۲ سال که ویزا براى ایرانیان بسته بوده به صورت مخالف در کویت باقى مانده باشد,بعد از باز شدن ویزا براى ایرانیان مى تواند با دادن جریمه ى ۲ سال مخالف بودن در این کشور ویزاى اقامت دریافت کند؟ راهنمایی زیادى در این زمینه مىخواهم با تشکر فراوان

 96. جواد
  ۱۹ تیر ۱۳۹۲ در ۰۶:۵۷ | #179

  سلام من یک دانشجوی افغانی هستم و فعلآ با پاسپورت تحصیلی در ایران درس میخوانم. من میخواهم برای سفری کوتاه و استراحت به رومانی بروم ایا این امکان وجود دارد؟ ایا با پاسپورت تحصیلی ویزای توریستی به من میدهند؟ در ضمن از لحاظ مالی هیچ مشکلی ندارم

 97. جواد
  ۱۹ تیر ۱۳۹۲ در ۰۷:۰۰ | #181

  لطفا راهنمایی کنید با سپاس فراوان از شما

 98. سپیده
  ۲۷ تیر ۱۳۹۲ در ۱۲:۵۳ | #182

  با سلام
  آیا برای گرفتن caq میتوان کپی نامه پذیرش را به اداره مهاجرت فرستاد؟ یا باید نامه اصلی را ارسال نمود؟ چون از طرف دانشگاه یک نامه ایمیل میشود و یک نامه هم پست خواهد شد. آیا میتوان کپی گرفت چون فقط یک نامه در دست دارم.
  ممنون

 99. مولود
  ۸ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۰:۲۲ | #184

  ba salam

  man mikhastam bedonam age kasi betone az tarighe visaie toristi be canada biad aya bad az on rahi baraye mondan vojod dard?aya shoma dar ein zamine komaki mitonid bokonid?mamnon misham rahnamaei befarmaeid

 100. سپیده
  ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۰:۱۲ | #186

  سلام
  در مورد اعتصاب کارکنان بخش صدور ویزا و ۱۵ دفتری که از هفته گذشته دست از کار کشیدند، سوالی داشتم. آیا در حال حاضر برای ویزای دانشجویی بخشی در آنکارا فعال هست یا کاملن همه بخش‌ها دست از کار کشیدند؟ تکلیف پرونده‌ها چه میشه؟ در ضمن معمولن چه مقدار طول میکشه که ویزا صادر یا رد بشه؟ بیش از دو ماه؟ ما خیلی نگران هستیم که به دانشگاه نرسیم.

  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۷:۰۸ | #187

   نگرانی فراگیر است و صدای دانشگاهها هم درآمده است بعید است افراد برای این ترم ویزا بگیرند

   شاید حل شود طی هفته های آینده

 101. محمد
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۳:۰۷ | #188

  باسلام

  اقای دکتر اینجانب مطالب فوق را مطالعه کردم . سوالی دارم که جوابی برایش یافت نشد . ممنون می شوم شما اعلام نظر فرمایید.
  اینجانب جزو ۳۸ رشته هستم که اوایل ماه می مدیکالم آمد از طرفی ۳ سال قبل یک پذیرش از یک دانشگاه در کانادا گرفتم که به دلیل طولانی شدن فرایند مهاجرت تا امسال پذیرش را تمدید نمودم . الان که نزدیک ماه سپتامبر و شروع کلاسهای دانشگاه می باشد و هنوز ویزام نیامده ، آیا به نظر شما موضوع را جهت تسریع صدور ویزا و از دست ندادن ترم سپتامبر به سفارت کانادا اعلام نمایم یا خیر ؟

  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۷:۰۱ | #189

   به محض اعلام پرونده شما را می بندند و باید با مهاجرت هم خداحافظی کنید
   به شما خواهند گفت اگر برای تحصیل می خواهید بروید ویزای دانشجویی اقدام کنید و نه مهاجرت

   اقدامی در این زمینه نکنید ضمن اینکه اساسا شما تا یک سال نروید نمی دانید که باید درس بخوانید یا نه و اینکه چه بخوانید و …..

   دقیقتر بررسی کنید

 102. fati
  ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۹:۱۲ | #190

  سلام خسته نباشید
  ۳۰ساله هستم لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد نجف آباد دارم می خوام برای فوق لیسانس طراحی داخلی اقدام کنم ، البته دوره ی شش ماهه دکوراسیون داخلی گذرانده ام چند سوال داشتم :
  ۱٫آیا محدودیت سنی دارم؟
  ۲٫اینکه لیسانسم حقوقه برای فوق طراحی داخلی با مشکل مواجه میشم؟
  ۳٫آیا در کانادا مقطع فوق لیسانس مد و لباس هم هست؟
  با تشکر

  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ در ۲۳:۰۳ | #191

   طبیعی است که در دادن پذیرش و همینطور ویزا سن و سابقه تحصیل و … مهم است
   در مورد رشته ها به سایت دانشگاهها سر بزنید
   نمیدانم در این زمینه

 103. جلال
  ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۱:۲۳ | #192

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر و تشکر به خاطر زحمات بدون چشمداشت جنابعانی برای هموطنانتان
  یک سوال خدمتتون داشتم. میخواستم بدونم اگر از یکی از دانشگاه های کبک پذیرش بگیریم و ویزای دانشجویی بگیریم، تا چه مدت پس از ورود به کانادا میتوانیم در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نکنیم؟ و آیا میتوان پس از ورود در هر دانشگاه دیگری ثبت نام کنیم؟

  • ۱ شهریور ۱۳۹۲ در ۲۰:۲۳ | #193

   معمولا مجوز تحصیل برای دانشکاه معین است و اگر بخواهید جای دیگری بروید می تواند درخواست تغییر نام دانشگاه را به اداره مهاجرت بدهید
   در مورد ثبت نام هم الزام شما تحصیل است و به عنوان دانشجو باید ثبت نام کنید
   در عمل عدم ثبت نام در یک ترم مشکلی ایجاد نمی کند

 104. شراره
  ۲۱ آبان ۱۳۹۲ در ۱۸:۳۱ | #194

  با سلام و احترام
  من ۳۲ ساله و مجردم.. فارغ التحصیل کارشناس مهندسی صنایع هستم با ۱۰ سال سابقه کارمربتط و بیمه ای
  آیلتس ۶٫۵ آکادمیک و TCF نمره B1/B2 دارم
  فایل نامبر کبک رو سپتامبر ۲۰۱۱ گرفتم و هنوز مصاحبه نرفتم.. حتی نامه انتظار به مصاحبه رو هم نگرفتم!
  تصمیم گرفتم تا زمانی که پروسه مهاجرتی کبک به نتیجه برسه، توی این فرصت ۱٫۵-۲ ساله در یکی از کالج های کانادا در رشته ای مرتبط با تخصص و تجربه کاریم پذیرش بگیرم (Graduate Certificate)تا همزمان با ویزای مهاجرتی به کبک، لا اقل یه مدرک تحصیلی کانادایی هم داشته باشم و سریعتر وارد بازار کار کانادا شم.
  حالا سوالاتم :
  ۱- شانس گرفتن ویزا از سفارت کانادا با داشتن نامه پذیرش از کالج و شرایط مذکور چقدر حواهد بود؟
  ۲- در صورت بالا بودن این شانس، توصیه میکنید کالج کبکی ولی بی ارتباط به کارم (مثلا دوره های فشرده زبان) رو در کبک انتخاب کنم یا یه کالج در تورنتو اما در دوره کاملا مرتبط به رشته و تجربیات کاریم ؟
  ۳-من موندم که در مدارکی که برای ویزا به سفارت ارایه میکنم ، اسپانسر معرفی کنم برای بالابردن شانس ویزای تحصیلیم یا نه؟! چون ظاهرا با معرفی اسپانسر ، دیگه نمیشه کار دانشجویی پیدا کرد؟
  ۴ – برای مدارک ارسالی به سفارت، موجودی بانکی که بنام خودم هست رو با چه حداقل موجودی باید ارایه کنم که آفیسر مجاب بشه میتونم با کار دانشجویی ، تا زمانیکه پروسه کبک به گرفتن اقامت دایم منجر بشه از پس هزینه هام بر بیام.(نکته: شهریه یکساله کالج تورنتویی:۱۳۵۰۰ دلار و کالج کبکی: ۱۲۷۰۰ دلار)
  پیشاپیش از وقتی که میگذارید صمیمانه سپاسگزارم

  • ۲۴ آبان ۱۳۹۲ در ۰۳:۵۷ | #195

   ۱- بستگی دارد این روزها شانس بالاست
   ۲- در کبک
   ۳- اسپانسر لازم نیست باید بتوانید ثابت کنید هزینه تحصیل را دارید. روی کار حساب نکنید
   ۴- هزینه شهریه و هزینه زندگی را باید داشته باشید

 105. عاطفه
  ۲۸ آبان ۱۳۹۲ در ۰۸:۰۲ | #196

  آقای دکتر من سوالی که دارم اینه من همسرم کانادا درس می خونه برای این که برای اقامت از طریق تجربه کانادایی اقدام کنبم یک مدرک کالج داره و الان دانشجوی لیسانس و سابق کار هم داره توی رده B ولی این سابقه کار تحت عنوان اینترشیپ دوره لیسانس با ویزای اینترشیپ من سایت آیا شرایط ما قابل قبوله مدتی که کاناداست حدود ۸ ساله

  • ۲۸ آبان ۱۳۹۲ در ۱۱:۱۲ | #197

   اگر کار کرده اند و در مقابل آن حقوق دریافت کرده اند بله
   کار بدون حقوق کار محسوب نمی شود

 106. نرگس
  ۱۴ آذر ۱۳۹۲ در ۱۹:۵۶ | #198

  با سلام و خسته نباشید، مى خواستم بپرسم با قوانین جدیداقامتى کانادا براى نیروى متخصص، زمان بین تقاضاو گرفتن ویزارو حدودن و به صورت تقریبى چقدر برآورد مى کنین؟ با سپاس فراوان.

 107. الناز
  ۲۲ دی ۱۳۹۲ در ۰۸:۲۸ | #200

  با سلام ، آقای دکتر من و همسرم به تازگی جواب اقامت کاری فدرال را دریافت کردیم و تا مرحله گرفتن ویزا از طریق کنپارس پیش رفتیم. ما برنامه داریم که برای شروع در یکی از دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل بدیم.
  میخواستم بدونم امکاناتی که دولت در اختیار ما قرار می دهد چی هست؟
  همچنین بهتر اینکه ما یک ورود بزنیم و برگردیم ایران تا درسمون شروع بشه و مستقیم بریم خوابگاه یا اینکه یکباره بریم کانادا بمونیم تا درسمون شروع بشه؟

  با سپاس فراوان

  • ۲۴ دی ۱۳۹۲ در ۰۰:۱۷ | #201

   این درس خواندن چشم بسته مرا اذیت می کند
   اگر قصد زندگی در کانادا دارید باید بدانید داشتن مدارک جورواجور از شما دردی دوا نمی کند و باید هدفمند درس بخوانید در این مورد بارها نوشته ام ولی مشکل اینجاست که دوستان وبلاگ را باز می کنند و فقط سوال خود را مطرح می کنند نمیروند بررسی کنند در این مورد چه نوشته شده
   ادامه تحصیل قبل از بررسی نیاز بازار کار و رسیدن به اینکه خواندن این درس در این مقطع مشخص ضروری است کاری است عبث و یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت برخی از ایرانیان مهاجر دقیقا همین است. طرف بدون بررسی و فکر سر را پایین می اندازد و به گوشه دانشگاه می خزد و بعد از ده سال با دکترا سر را بلند می کند تازه می فهمد که تازه کارش برای یافتن کار مناسب سخت تر هم شده و اگر درست فکر کرده بود و با یک دوره چند ماهه و یا یکی دو ساله وارد بازار کار شده بود الان وضعش بسیار بهتر بود
   اینجا به مدرک تنها بها نمی دهند

   مقالات در این زمینه را در سایت پارس کانادا و مین وبلاگ بخوانید برای دنیا و آخرت خوب است

 108. جواد
  ۴ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۱:۳۱ | #202

  با سلام
  من یکی از موکلین کنپارس هستم که از طریق برنامه فدرال ویزای خود را دریافت نمودم. ضمن تشکر از شما و همکارانتان در خصوص پرونده اینجانب هنوز سوالی برای من باقیمانده است که ممنون می شوم راهنمایی بفرمبایید.
  اینجانب به دلیل مسائل شغلی تا پایان تابستان نمی توانم به صورت دائم به کانادا نقل مکان کنم. از اینرو تصمیم گرفتم یک بار در بازه زمانی مقرر وارد خاک کانادا شوم و برگردم. با اینکه قصد دارم آدرس افراد معتمد را برای دریافت مدارک شناسایی بدهم، به دلیل عدم اطمینان به سرویس های پستی می خواهم مدارک در خاک کانادا بماند و خودم شخصاً آنها را از افرد مذکور دریافت کنم. اما نمی دانم مدارک موقتی در بازه زمانی ۱ هفته به من ارائه می گردد تا از آنها به عنوان مجوز ورود به کانادا برای بار دوم استفاده کنم؟
  با تشکر

  • ۹ بهمن ۱۳۹۲ در ۰۰:۰۷ | #203

   به مونترآل بیایید و از سرویس خدمات پس از ورود ما استفاده کنید مشکل قابل حل است

 109. مهسا
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ در ۰۱:۳۵ | #204

  با سلام
  بنده در حال حاضر باکسی نامزد هستم که PR داره اما در ایران زندگی میکند. هنوز ازدواج رسمی بین ما صورت نگرفته است. ایشون باید برای باطل نشدن PR تا شش ماه دیگه به کانادا برگردند. خواستم بدونم امکانش هست که من با گرفتن یک فرصت مطالعاتی یک ساله همراه ایشون برم و در خاک کانادا ازدواج کنیم تا پرونده اقامتی من سریعتر جریان پیدا کند (چون شنیدم با حضور همسر در داخل کانادا پرونده اقامتی زودتر به نتیجه میرسد). و در این صورت چون ازدواج ما باید سریع بعد از ورود (حدود یک یا نهایتا دو ماه) انجام شود از نظردولت کانادا قابل قبول خواهد بود یاخیر.
  با سپاس فراوان

 110. وحید
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۷:۴۹ | #206

  با سلام و عرض ادب
  جناب آقای مختاری چند تا سوال داشتم:
  ۱- من لیسانس کامپیوتر نرم افزار دارم و امسال مدرک فوق مترجمی زبان فرانسه میگیرم. آیا برای مهاجرت نیاز به ارئه مدرک زبان فرانسه B2 هست؟ البته من دو سال و نیم پیش مدرک A2 Delf , B1 Tcf Tp و نیز آیلتس ۶ هم گرفتم.

  ۲- کل پروسه شروع به درخواست تا دریافت ویزا تقریبا چقدر طول میکشه؟

  ۳- آیا ۳۱ مارس ۲۰۱۴ قوانین مهاجرت تغییر میکند؟ به نظر شما بهتر نیست تا آن زمان صبر کنم بعد اقدام به مهاجرت کنم؟

  با تشکر

  • ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ در ۰۱:۵۳ | #207

   اگر تصور می کنید چون رشته شما زبان فرانسه است معاف می شوید خیر به این دلیل معاف نمی شوید
   برای دریافت مشاوره به دفتر ما در تهران مراجعه کنید

   تاخیر در اقدام به امید قوانین معمولا به ضرر افراد تمام می شود رویه رو به بهبود نیست همیشه بدتر شده است

 111. راز
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۹:۴۶ | #208

  با سلام . خسته نباشید

  من سپتامبر ۲۰۱۱ پرونده ام را برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار کبک ارسال کردم و برای من یک شماره رفرنس آمده است ولی هنوز خبری از زمان مصاحبه و یا حتی آپدیت مدارک نیست. با اینکه رشته من که مهندسی کامپیوتر است هم اکنون از دسته رشته های ۱۲ امتیازی نیست. به نظر شما این تاخیر زیاد نیست؟آیا باید اقدامی کرد؟ بهترین و سریعترین راه که بتوانم پاسخی دریافت کنم چیست؟با تشکر از زحمات شما

  • ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ در ۰۳:۴۱ | #209

   افراد زیادی مانند شما هستند ولی توصیه می کنم مکاتبه ای داشته باشید
   ار مایلید مجموعه ا پیگیری کند باید وکالت بدهید

 112. راز
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ در ۱۹:۵۱ | #210

  @شراره

  شراره جان من شرایطی مشابه شما دارم. میتونم باهاتون بیشتر صحبت و مشورت کنم؟

 113. علی حسنی
  ۴ اسفند ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۴ | #211

  سلام اقای دکتر.. ایا نشنالیتی هم در گرفتن ویزای تحصیلی تاثیر دارد؟ایرانی پاکستانی یا افغانی. من مدارکم را فرستادم و به من گفتن که باید به سفارت کانادا در اسلام اباد بروم.. سن من هم ۴۰ ساله است و برای فوق درخواست دادم.. مدارک مالی هم تکمیل کردم.. چند درصد احتمال ویزا است؟ ممنون

 114. مهسا
  ۱ فروردین ۱۳۹۳ در ۱۴:۱۵ | #213

  سلام.
  من از دانشگاهی در آمریکا پذیرش تحصیلی گرفته ام. نامزد من پذیرش ندارد. از طرفی سربازی اش هم تمام نشده و پاسپورت ندارد. در صورتی که ازدواج کنیم و او پذیرش نداشته باشد نمیتداند برای ویذا اقدام کند و نتیجاتا نمیتوان با هم برای مصاحبه ویزا رفته و او ویزای همراه بگیرد. آیا امکان گرفتن ویزای همراه چندین ماه پس از اینکه من رفتم وجود دارد یا باید همزمان اقدام کرد؟
  از طرفی اگر بخواهد سال آینده پس از تمام شدن سربازی اش، خود پذیرشی تحصیلی بگیرد و من اکنون بروم، آیا فرآیند ویزا گرفتن او با ازدواج ما مشکل تر میشود؟ در این صورت قبل رفتن ازدواج نکرده باشیم بهتر است!؟
  ممنون میشوم اگر راهکاری داشته باشید که من اطلاع ندارم و یا راهنمایی بفرمایید که کدام راه بهتر است.

  • ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ در ۱۶:۲۴ | #214

   بله بعدا هم می تواند ویزا درخواست کند

   باید شرایط آن زمان را دید اگر وضع به همین شکل رو به بهبود باشد جای نگرانی نیست

 115. فاطمه
  ۲ فروردین ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۰ | #215

  با سلام و درود فراوان و با تشکر از وقتی که برای راهنمایی ما می گذارید

  من فاطمه ، ۳۰ ساله و مجرد هستم. فوق لیسانس مهندسی برق-مخابرات و با معدل ۱۷ از یکی از دانشگاههای معتبر تهران.
  حدود ۴ سال است در یکی از سازمانهای دولتی در زمینه مرتبط با تحصیلاتم مشغول به کار می باشم
  سطح زبان انگلیسی من در حد قابل قبولی است و مشغول یادگیری زبان فرانسه هستم

  لطفا به سوالات من پاسخ دهید
  ۱- بهترین و سریعترین راه برای مهاجرت به کبک یا فدرال چیست؟ ( ترجیحا به جز تحصیل در مقطع PHD)
  ۲- سرمایه ای برابر با ۴۰۰۰۰ دلار دارم، آیا به نظر شما اقدام کردن برای فوق لیسانس جهت تطبیق مدرک تحصیلی ام کار درستی است؟
  ۳- با توجه به اینکه خواهر من PR کانادا را دارند، آیا اقدام کردن از طریق ایشان برای اخذ ویزای کار یا تحصیل میتواند موثر باشد
  ۴- شنیده ام مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و یا PHD در برخی از دانشگاه ها فقط course base هستند و تز ندارند. آیا درست است؟ چگونه می توانم این دانشگاه ها را پیدا کنم؟

  با سپاس فراوان

 116. نازنين
  ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ در ۲۰:۳۸ | #217

  سلام من نامزدم پذیرش دکتری کانادا گرفتند می خوام بدونم ما الان می خوایم عقد کنیم و با هم واسه ویزا ار ترکیه اقدام کنیم،چقدر امکانش هست به من ویزا بدهند؟آیا اصلا می دن؟داشتن چه مدارکی به ویزا دادن کمک می کنه؟

 117. مهسا
  ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۶ | #219

  ممنون ، در مورد کانادا هم همینطوره؟ همسرم میتونه بعد از من اقدام کنه برای ویزای همراهی؟؟ محدودیتی نداره که تا پقدر وقت بعد بیاد؟؟

 118. ليلي
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۱۹:۲۸ | #221

  سلام
  اگر بعد از گرفتن ویزای تحصیلی ، ازدواج کنیم همسرمان می تواند با ما بیاید؟

 119. احسان
  ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۰۵:۰۸ | #223

  سلام
  خسته نباشین.
  سوالی داشتم از خدمتتون .. میخواستم بدونم اگه یک خانواده از طریق کبک اقدام کرده باشند میتونن از طریق فدرال هم اقدام کنند با توجه به اینکه نفر اصلی پرونده همونی نباشه که واسه کبک اقدام کرده…
  سپاسگذارم

 120. غزل
  ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۱۷:۲۱ | #225

  سلام جناب مختاری،
  وقتتون بخیر ، سوالی از خدمتتون داشتم ،
  نامزد من تا ۱ نوامبر باید در کبک لندینگ کرده باشد ، ما فکر کردیم شاید بهتر باشه برای تسریع در امر مهاجرت و بودن با هم من از طریق تحصیلی اقدام کنم تا بتونیم با هم بریم یا حداقل زودتر پیش هم باشیم و بعد در خاک کانادا ازدواج کنیم .
  آیا از نظر شما این کار به صلاح ماست ؟
  اگر از دانشگاه بتوانم پذیرش بگیرم اما سفارت به هر دلیلی به من ویزا نداد بعدا برای درخواست مهاجرت از طرف نامزدم مشکلی پیش نمیاد؟
  در ضمن من به مدت ۶ سال کارمند رسمی یکی از شرکت های دولتی هستم آیا این امر می تواند به من در گرفتن ویزای تحصیلی کمک کند؟

  با سپاس از پاسخ شما

  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ در ۲۰:۲۹ | #226

   ایرادی ندارد اگر بتوانید ویزا بگیرید
   در مورد کارمند رسمی بودن اگر قرار باشد پس از درس خواندن برگردید و سر کار بروید یعنی چنین نامه ای به شما بدهند بله

 121. شهلا
  ۳ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۵:۰۸ | #227

  جناب دکتر مختاری عزیز سلام
  ممنون که همیشه در کنار ما هستید
  سوال من این هست که اگه ویزای دانشجویی بگیرم ،تا زمانیکه تحصیلم در کانادا شروع بشه و همچنان زمانیکه در کانادا مشغول تحصیل هستم امکان اقدام برای اقامت را دارم؟اگر پاسخ مثبت است در آن زمان هم باید از یکی از همین مسیرها(نیروی متخصص و … ) باشد؟
  با تشکر

 122. فرهاد
  ۹ خرداد ۱۳۹۳ در ۱۰:۳۱ | #229

  با سلام و تشکر از این همه لطف و حوصله جنابعالی
  من سابقه کارم جزو ۵۰ رشته اعلام شده ۲۰۱۴ فدرال هست(مدیران تولید ۰۹۱۱) و حداقل امتیاز رو دارم. از طرفی برای دکترا شرایط خیلی خوبی دارم بجز سنم که ۳۸ و یه بچه هم دارم. من سوالم اینه که ابتدا برای کدوم اقدام کنم، ویزا یا اقامت؟ و شانس کدوم بالاتره؟
  بسیار ممنون از جواب شما

  • ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ در ۰۰:۲۷ | #230

   برای اقامت اقدام کنید
   دکترا گرفتن نباید هدف باشد و به خصوص در این سن تصمیم درستی نیست به بعد از اینکه رفتید فکر کنید اصلا فکر کنید الان دارید فکر کرده اید چه شرایطی برایتان ایجاد می کند؟ از خود سوال کنید اصلا لازم است من درس بخوانم.

   سالها عمر شما تلف می شود و فرصت جذب در بازار کار را هم از دست می دهید

 123. کیوان
  ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ در ۰۷:۲۷ | #231

  با سلام
  این سوال را شما چندین بار جواب داده اید
  سوال من این است من پرونده مهاجرت در استان کبک دارم آیا برای دانشگاه هایی که در دولت فدرال هستن میتوانم اغدام کنم و چقدر احتمال دارد به من ویزا دهند.ممنون میشم به سوالم پاسخ دهید من را از بلاتکلیفی رها میکنید
  با تشکر

  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۵:۵۷ | #232

   بله می توانید اقدام کنید

   ویزا دادن به شما ربطی به فدرال و کبک بودنش ندارد همه چیز به افسر مربوط می شود بخواهد می دهد نخواهد نمی دهد

 124. Farzaneh
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۴ | #233

  سلام جناب مختاری
  من ۳۳ سالمه .سال ۲۰۱۱ برای مهاجرت کبک (برنامه اسکیلد وورکر) اقدام کردم، الان با داشتن مدرک CSQو مشخصات تحصیلی ذیل بدنبال راه سریعتر برای ورود به کبک هستم تا بعد از اتمام دوران تحصیل یکساله و همزمان با دریافت اقامت دایم بتونم وارد بازار کار شم.. در حال حاضر به پذیرش در دانشگاه مک گیل برای اخذ گواهی تحت عنوان
  Certificate of Supply chain management فکر میکنم.
  ظاهراً این دوره یکساله است وجزو رشته های دانشکده Continuing study به حساب میاد.
  اینطور که از سایت دانشگاه متوجه شدم شرط پذیرش ، داشتن مدرک دیپلم و نمرات قابل قبول مرتبط به اون رشته هست (برای مقطع Undergraduate) که باید معادل سازی بشه و همینطور مدرک آیلتس با Overall=6.5
  در رابطه با مشخصات تحصیلی ام باید بگم که دارای دیپلم ریاضی و فیزیک با معدل ۱۸٫۵ هستم و مدرک کارشناسی مهندسی صنایع رو از یکی از دانشگاههای دولتی تهران با معدل ۱۳٫۶۰ اخذ کردم.
  ۱۰ سال سابقه کاری در زمینه Supply chain management در صنایع مختلف از قبیل خودروسازی، داروسازی و مشاوره و تحلیل سیستمهای کسب و کار(Business Consultant) داشته ام .
  مدرک آیلتس آکادمیک با نمره ۶٫۵ و همچنین TCFQ با نمرات C1 در صحبت کردن و B2 در شنیدن دارم.
  میخواستم بدونم:

  ۱- آیا هیچ شانسی برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه در رشته مذکور برای من وجود داره؟
  ۲- آیا داشتن مدرک CSQ تا قبل از اقامت دایم میتونه عاملی برای تخفیف شهریه های بالای این دانشگاه به حساب بیاد ؟ (۱۱۰۰۰ دلار برای یک ترم!!!)
  ۳- اگر پاسخ منفی هست، از این مدرک تا قبل از اقامت دایم در کبک چه استفاده هایی میشه کرد؟
  ۴- شما پیشنهاد دیگری برای ورود به یکی از دانشگاهها یا کالج های معتبر کبک دارید که بشه بعد از یکسال مستقیماً وارد بازار کار شد؟

  ممنون از وقتی که برای پاسخ میگذارید

  • ۳ مهر ۱۳۹۳ در ۰۴:۴۶ | #234

   ۱- معدل شما پاسسن است ولی ممکن است
   ۲- خیر
   ۳- هیچ تقریبا
   ۴- همه دانشگاهها مناسبند ببینید کدام آنچه شما می خواهید را دارد

 125. شیدا
  ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۶ | #235

  با سلام خدمت جناب مختاری :
  من یکماه پیش ، آپدیت مدارک کبک رو فرستادم و بخاطر داشتن ۵۶ امتیاز (مجرد) ویو شدم و منتظر سی اس کیو هستم تا پرونده فدرال رو باز کنم . از طرفی برای ورود سریعتر به بازار کار کبک دارم برای پذیرش در یک دوره یکساله در یکی از دانشگاههای مونترال اقدام میکنم. میخواستم بدونم :
  ۱-میشه امیدوار بود با همین پروسه اقامت دایم به ترم پاییز ۲۰۱۵ برسم (سپتامبر۲۰۱۵) یا باید به فکر ویزای دانشجویی باشم؟
  ۲- در خوشبینانه ترین حالت ، درصورتیکه تا همون سپتامبر هم بتونم لند کنم آیا امکان ثبت نام در دانشگاه با برگه لندینگ وجود داره ؟ یا باید ۳ ماه صبر کنم تا کارت پی آرم رو بگیرم و بعد بعنوان دانشجوی مقیم کبک شهریه ها رو پرداخت کنم؟
  واقعیت اینه که رشته ای رو که انتخاب کردم درسهای ترم اولش فقط پاییز ارایه میشه و اگه نرسم مجبورم یکسال منتظر بمونم!
  پیشنهاد شما چیست؟ ممنون از پاسختون.

  • ۳ مهر ۱۳۹۳ در ۰۴:۵۸ | #236

   ۱- قابل پیش بینی نیست
   ۲- ثبت نام کارت پی آر نمی خواهد. از کجا اینقدر مطمینید که باید درس بخوانید و دقیقا همین رشته را
   به خود فرصت آشنایی با محیط بدهید
   یک سال انتظار بهتر از وارد شدن به فضای ناشناخته و چه بسا غیر مفید است

 126. ۲۸ آبان ۱۳۹۳ در ۱۴:۵۹ | #237

  سلام من برای ویزای دانش اموزی ازطریق اردن اقدام کردم برای استرالیا
  میخاستم بدونم چخ مدت برای جواب طول میکشه
  ممنون میشم

 127. بیات
  ۲۳ دی ۱۳۹۳ در ۰۷:۳۹ | #239

  سلام دکتر مختاری
  نامزد من سال ۲۰۱۲ برای استان پرنس ادوارد اقدام کرده بوده و الان Pass request شدند . ما تو این ۲ سال اعلام نکردیم که نامزد کردیم و عقد رسمی هم نکردیم .
  سوال من اینه که الان ایشون چطوری باید برای من اقدام کنن؟
  آیا ما می تونیم همراه با ارسال مدارک به آنکارا نامه ای بنویسیم و اونها رو در جریان قصد ازدواجمون بذاریم ؟ ممکنه با این کار Officer رو سر در گم کنیم؟
  یا باید نامزد من بعد گرفتن PR از خاک کانادا برای من اقدام کنند ؟
  کدوم راه به صلاح هست؟ پیشنهاد شما چی هست؟
  ممنونم از کمکتون

  • ۲۸ دی ۱۳۹۳ در ۱۸:۱۲ | #240

   پاسخ داده ام

   بروند برگردند بعد ازدواج کنید بهتر است البته الان هم می توانید ولی پروسه می تواند طولانی و خطرآفرین باشد

 128. shadi
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۶ | #241

  با سلام و خسته نباشید
  من برای دانشگاهی در کانادا اقدام کردم و استادی مرا پذیرفت. بنابراین امکان پذیرش برایم وجود دارد. اما استاد مربوطه به من گفت در صورتی که همسرت هم ویزای تحصیلی بگیرد من شما رو قبول میکنم. چرا که در یک مورد مشابه همسر فردی که ویزای تحصیلی داشته بود به دلیل اینکه شوهرش دی پورت شده بود و مدت اقامتش تمام شده بود مجبور شد به ایران برگردد. به همین خاطر این استاد به شرطی من را قبول می کند که همسرم هم ویزای تحصیلی بگیرد. ایا این درست است؟ ایا راهی می شناسید که مرا در این مورد راهنمایی کنید که این استاد بتواند من را قبول کند بدون اینکه همسرم ویرای تحصیلی داشته باشد؟

  با تشکر

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۵:۲۲ | #242

   همسر شما برای همراهی شما ویزای تحصیلی نیاز ندارد و می تواند اپن ورک پرمیت بگیرد
   آن استاد اطلاعاتش کم است کسی که سابقه دیپورت دارد پذیرش دانشچویی هم داشته باشد ویزا نمی گیرد

 129. shadi
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ در ۱۲:۱۲ | #243

  بایستی عرض کنم که استاد قرار است من را ساپورت مالی کند. با توجه به اینکه من با هزینه خودم نمی روم باز هم راهی هست که همسرم با من همراه شود؟

 1. بدون بازتاب